Gry planszowe na urodziny dla dzieci

Gry planszowe na urodziny dla dzieci – zapraszam zatem na poradnik zakupowy :D. Gra planszowa to świetny prezent dla dzieci w różnym wieku, i dla dziewczynki i dla chłopca. Jest to świetny sposób na spędzenie miło czasu z rodziną. Poniżej parę propozycji, które na pewno spodobają się młodszym graczom 🙂

Gry planszowe na urodziny dla dzieci

 


Gry dla dzieci w wieku 5-8

Pędzące Żółwiepędzące żółwie

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-5
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Świetna gra nawet dla młodszych osób. Zadaniem graczy jest dostanie się do sałaty przed innymi graczami. Bardzo proste zasady z elementem blefu. Świetnie uczy strategicznego myślenia.
Recenzja: Pędzące żółwie recenzja

 

Smoczy skarbsmoczy skarb

Wiek: 4+
Ilość graczy: 2-4
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Bardzo dobra gra kooperacyjna (gra wspólna). Zadaniem graczy jest zdobycie trzech kluczy i dotarcie do skarbu. W podróży będzie przeszkadzał smok, który broni owych kosztowności. Rzucanie kośćmi i układanie kafelków to główna mechanika gry.

 

Kot Stefan

kot stefan

Wiek: 4+
Ilość graczy: 3-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Opis: Szybka gra zręcznościowa dla całej rodziny. Każdy gracz będący myszką musi uciekać przed głodnym kotem. Świetna gra na refleks, przy której nikt nie będzie się nudził.
Recenzja: Kot Stefan recenzja

 


Gry dla dzieci w wieku 8+

CortexGry planszowe na urodziny dla dzieci

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: „Mądra gra”. Gracze starają się jak najszybciej rozwiązywać łamigłówki. W talii znajdziemy labirynty, pary, kolory czy układanki. Nie będzie to proste, bo wszyscy rywalizują ze sobą. Świetnie rozwija umysł.
Recenzja: Cortex recenzja

 

Domekdomek

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Gra w której każdy zostaje projektantem swojego wymarzonego domku. Gracze układając odpowiednio karty, starają się stworzyć najlepszy dom. Przeróżne pięknie wykonane karty pomieszczeń i narzędzi to tylko fragment tego, co oferuje nam ten tytuł. Jest to na pewno gra z wyższej półki!

 

Dixit

DixitWiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Gracze wymyślają skojarzenia do odpowiednich obrazków, a inni starają się odgadnąć co autor miał na myśli, wskazując odpowiedni obrazek. Sporo różnych kart, wiele uśmiechu i frajdy zaoferują dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy z kolegami, koleżankami i rodziną.
Recenzja: Dixit recenzja

 

Wsiąść do pociągu: Europawsiąść do pociągu europa

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-5
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Każdy gracz zostaje prezesem kolei i tworzy odpowiednie trasy. Zadaniem jest układanie połączeń między miastami na mapie Europy. Gracze zbierają karty, a następnie używają ich, do budowania dworców, tuneli, promów, no i przede wszystkim długich tras kolejowych.
Recenzja: Wsiąść do pociągu Europa recenzja

 

Potwory w Tokiopotwory w tokio

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Każdy zostaje wielkim potworem atakującym miasto! Moce specjalne, siła, moce! Gracze rywalizują ze sobą o miano największego i najsilniejszego potwora.
Recenzja: Potwory w Tokio recenzja

 

Jedzie pociąg z dalekajedzie pociąg z daleka

Wiek: 8+
Ilość graczy: 1-4
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Gracze układają trasy kolejowe z kafelków. Brak tutaj negatywnej interakcji, bo każdy gracz układa koleje na własnej planszy. Bardzo prosta, a zarazem wciągająca gra dla każdego.

 

 


Wszystkie gry w przedziale 8+ na pewno spodobają się nawet starszym dzieciom. Mam nadzieje, że pomogłem przy wyborze odpowiedniego prezentu 🙂

Gry planszowe na urodziny dla dzieci – mam nadzieje, że znajdziecie coś dla siebie!

 

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *