Cortex – recenzja

W Cortex od 2 do 6 graczy będzie rywalizować ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą!

Cortex

Cortex

Czas gry: 15 minut
Wydawca: Rebel
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6
Mechanika: zbieranie kart, rozwiązywanie łamigłówek
Tematyka: łamigłówki
Najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • 90 kart
  • 6 układanek z obrazkiem mózgu

Cortex


Wykonanie gry Cortex


Po otwarciu pudełka gry Cortex znajdziemy wiele ciekawych, dobrze wykonanych kart, które możemy podzielić na karty testów, karty wyzwań, oraz karty faktur. Wszystkie wcześniej wymienione są solidnie wykonane i po parunastu rozgrywkach nie są starte. Wszystkie karty testów są czytelne, więc rozwiązywanie łamigłówek pod presją czasu nie stanowi problemu. W odróżnianiu różnych wyzwań pomagają nam ikony i  odpowiednie symbole. Pomagają one  przygotować do nadchodzącego zadania.  Karty faktur zostały bardzo ciekawie zaprojektowane. Symbolizują one zebrę, mech itd. (Są bardzo przyjemne w dotyku).

Instrukcja do gry

Oprócz tego w środku znajdziemy krótką instrukcję, która jest dobrze napisana i szybko wprowadzi nas do rozgrywki, oraz 6 układanek mózgu po cztery kawałki. Wszystko jest solidnie wykonane. Wykonanie na pewno na plus.


Rozgrywka


Podczas rozgrywki w Cortex gracze rywalizują ze sobą, rozwiązując różne testy. Gracze na czas rozwiązują łamigłówki i za prawidłowe odpowiedzi otrzymują układanki. Osoba, która jako pierwsza zbierze 4 części mózgu, zostaje zwycięzcą.

Na początku gracze mają 30 sekund, aby podotykać i oglądać wszystkie faktury. Będą one potrzebne w dalszej części gry, dlatego odkładamy je do pudełka.Karty ze specjalną fakturą

Gracze wykładają jeden test ze stosu kart i rozwiązują go. Jeśli gracz sądzi, że zna odpowiedź, zakrywa kartę dłonią i podaje odpowiednią odpowiedź. Jeśli jest prawidłowa zabiera kartę, jeśli nie, traci kolejkę. Gracze mogą posiadać maksymalnie cztery różne wykonane wyzwania przed sobą, jeśli zdobędą nowe, muszą je odrzucić. Jeśli gracz posiada 2 takie same karty (o tym samym rewersie), może je wymienić na jeden kawałek układanki. Podczas gry możemy trafić na kartę wyzwania. Gracz który odgadł poprzednią zagadkę ma możliwość podjęcia wyzwania (fakturę). Będzie miał 10 sekund na odpowiedź, jeśli uda mu się zgadnąć obrazek, otrzymuje kolejną część swojej układanki.

Karty


Recenzja gry Cortex


Gra Cortex bardzo mi się podoba. Jest bardzo szybka, dynamiczna, krótka i świetnie rozwija umysł. Jej wykonanie stoi na wysokim poziomie, a frajdy podczas gry jest co niemiara! Problemem gry może być jej powtarzalność. Granie zbyt często w Cortex staje się nudne i monotonne. Gracze zaczynają pamiętać karty i rozwiązania, co może bardzo przeszkadzać podczas gry z nowymi znajomymi. Pomimo tej drobnej wady osobiście uważam, że grę Cortex każdy powinien posiadać w swojej kolekcji. Inną świetną grą logiczną jest również Ubongo.

Cortex to świetny tytuł, który swoją prostotą, jednak możliwościami rozgrywki potrafi przyciągnąć niejednego gracza na wiele godzin dobrej zabawy! Recenzja Cortex jasno potwierdza to, że można w tę grę zagrać w zasadzie ze wszystkimi! Musisz sam spróbować i przetestować. Poznaj również opinie o grze Cortex od innych osób na naszych mediach społecznościowych!

Cortex

Plusy:

  • szybka i dynamiczna
  • sporo interakcji
  • ciekawy filler
  • jakość kart
Minusy:
  • powtarzalność
  • szybko się nudzi

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *