Wirus! – recenzja

Stań do walki z epidemią! Złośliwe wirusy atakują, a Ty, jako naukowiec, możesz je powstrzymać. Dla zwycięzcy przewidziany jest grant na badania. Dlatego na drodze do zwycięstwa wszelkie metody, nawet nieetyczne, są dozwolone. Użyj swojego sprytu i inteligencji, aby pokonać rywali i wygrać. Czy Wirus! zarazi również Ciebie? Przekonajmy się 🙂


Wirus!

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Trefl Joker Line
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6
Mechanika: zbieranie kart
Tematyka: choroby

Zawartość pudełka:

 • instrukcja
 • 68 kart

Wirus! gra karciana


Wykonanie


Wirus! pod kątem wyglądu spodobał mi się szczególnie przez kolorystykę i grafiki, jednak sporo osób uważa, że są średnie. Według mnie są bardzo ciekawe i inne na tle innych tytułów, co ją wyróżnia. Grafiki i kolory są również bardzo praktyczne. Każdy kolor ma swoje szczególne obrazki, przez co nie mylimy się podczas gry. W dodatku na każdej karcie znajduje się niewielka ikona, która mówi jaki to typ kart. Grafika na pudełku również mi się spodobała – oddaje klimat jaki mamy podczas gry.Karty do gry Trefl Joker Line

 

Karty są standardowej jakości, jednak bardzo łatwo się zniekształcają. Po paru grach są w o wiele gorszej kondycji niż na początku. Mogłyby zostać wykonane trochę lepiej.


Rozgrywka


W grze Wirus! gracze nie będą zdobywać punktów, jednak będą brali udział w wyścigu lekarskim. Gracz który jako pierwszy skompletuje cztery różne zdrowe organy wygrywa. Nie jest to jednak proste, bo inni gracze będą nasyłali na nas różne wirusy.

Wirus!

Każdą turę zaczyna się z ręką składającą się z trzech kart, a w swoim ruchu można wykonać jedną akcję: zagrać kartę, lub odrzucić dowolną ilość kart i dobrać ponownie. W grze Wirus! mamy cztery różne typy kart dostępne w pięciu kolorach.

 • wirusy – dzięki nim będziemy mogli zarażać organy naszych przeciwników;
 • szczepionki – zabezpieczają przed wirusami zdrowe ograny lub usuwają istniejące zagrożenie;
 • terapie – specjalne akcje wpływające na rozgrywkę;
 • organy – wykładamy je przed siebie. Zebranie czterech różnych organów oznacza wygraną.

Jest to dość dynamiczna i szybka gra. Będziemy zarażali, używali szczepionek, a nawet wykradali organy naszym przeciwnikom! Instrukcja bardzo dobrze wyjaśnia wszystkie zasady gry. Już po pierwszym przeczytaniu wszystko było jasne i nie trzeba było z niej ponownie korzystać. Wracając do wcześniej wspomnianych ikona będą nam znacząco usprawniać grę. Gracze nie gubią się i wiedzą, jakie zastosowanie ma dana karta.

Kolorowe karty

 

Rozgrywka trwa około 20 minut, jednak zmienia się to podczas różnej liczby graczy. Najlepiej gra się w 4/5 osób. Podczas gry w dwie osoby gra jest dość losowa, bo jeśli nie mamy żadnych wirusów, to ciężko zatrzymać przeciwnika w drodze do zwycięstwa. Sama rozgrywka jest jednak dość ciekawa i przyjemna.

 


Recenzja gry Wirus!


Wirus! to bardzo dobry przerywnik pomiędzy cięższymi grami. Sprawdza się on również bardzo dobrze na różnych imprezach czy spotkaniach ze znajomymi. Pomimo specyficznych grafik wykonanie jest fajne, jednak jakość kart mogłaby być trochę lepsza.

Karty leków

Jest to bardzo szybka i dynamiczna gra, w której gracze przeszkadzają sobie nawzajem. Mamy tutaj sporo negatywnej interakcji, jednak można się przed nią bronić lekami i zdolnościami specjalnymi. Gra jest dość losowa, jednak nie dziwne, bo to przecież karcianka.

Podsumowanie gry Wirus!

Zasady są proste i jasne dla każdego, więc może być to dobry tytuł dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z planszówkami. Nie znaczy to, że bardziej doświadczonym się nie spodoba 😉 Polecam każdemu fanowi szybkich karcianek z dozą interakcji.

Plusy:

 • regrywalność i skalowalność
 • szybka karcianka
 • sporo interakcji
 • ciekawy filler
Minusy:
 • jakość kart

Sprawdź również

Link do strony wydawnictwa

Najtaniej tutaj!

Dodatek do wirus!


Dziękuję wydawnictwu Trefl Joker Line za egzemplarz recenzencki!

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *