Wirus! 2: Ewolucja – recenzja dodatku

Recenzja dodatku Wirus! 2: Ewolucja przed Wami! Uwaga, ten dodatek zaraża! Wirusy jeszcze bardziej się rozpowszechniły i ewoluowały w niewyobrażalne monstra. Tradycyjne leczenie jest nieskuteczne. Opanować to szaleństwo mogą tylko szczepionki eksperymentalne! Twoja pomoc w leczeniu będzie nieoceniona.


Wirus 2

Wirus! 2: Ewolucja

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Trefl Joker Line
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6
Mechanika: zbieranie kart
Tematyka: choroby

Zawartość pudełka:

 • instrukcja
 • 35 kart

Zawartość dodatku i wykonanie


Przypomnę na wstępie, że nie jest to samodzielny dodatek. Do zabawy potrzebujemy podstawowego zestawu kart. To, co znajdziemy tutaj w pudełku, to tylko rozszerzenie istniejących już kart, oraz wprowadzenie nowych, niewielkich zmian w mechanice. W zestawie znajdziemy 35 nowych kart, które dzielą się na wirusy, szczepionki eksperymentalne, terapię oraz organy.  Najważniejsze są nowe karty wirusów oraz szczepionek. Oba typy kart zostały “wzmocnione” i są o wiele silniejsze od swoich podstawowych odpowiedników. Do kart terapii natomiast zostały dodane cztery nowe typy kart:

 • nadgodziny – pozwala zagrać dwie pozostałe karty z ręki
 • konsultacja – zamień wszystkie karty z ręki
 • kombinezon ochronny – efekt każdej zagranej karty przeciwko Tobie jest anulowany
 • kwarantanna – usuwa kartę wirusa z gry

Zawartość

Ostatnią istotną zmianą są dodatkowe organy, dzięki czemu można łatwiej i szybciej je uzbierać, oraz całkowicie nowa karta – organ bioniczny, którego nie można zarazić żadnym typem wirusa.

Dodatek utrzymany jest w dokładnie takim samym klimacie, rysunki nadal przypominają te z kreskówek, a rewers pozostał bez zmian. Wszystko świetnie wygląda, jednak szkoda, że brakuje opisów na kartach terapii. My po dłuższej przerwie z Wirusem musieliśmy grać z instrukcją i co chwilę sprawdzać działanie kart. Jeśli jednak gracie w grę dość często, na pewno będziecie je kojarzyć. Są na nich jednak niewielkie ikony, dzięki którym można domyślić się ich działania. Problematyczne dla mnie są też karty – są nadal zbyt cienkie, tak jak w podstawowej odsłonie gry. Bardzo łatwo się wyginają i zniekształcają.


Rozgrywka z dodatkiem


Nie bardzo wiem co wam tutaj napisać, bo gra praktycznie się nie zmienia. Zasady zabawy zostają takie same jak w podstawce. Dla przypomnienia. Gracze będą zbierać zdrowe organy, aby wygrać, a inni gracze będą ich sabotować za pomocą wirusów.Karty organów

Wirus! 2: Ewolucja wprowadza nowe, zmutowane wirusy, które można wyleczyć tylko za pomocą eksperymentalnych szczepionek. Zwykłe są niestety bezradne w takiej sytuacji. Poza leczeniem mocniejsze szczepionki mogą zostać użyte, aby uodpornić organ – wystarczy tylko jedna taka karta!

Kolejną niewielką zmianą jest organ biotyczny, który jest odporny na wszystkie wirusy, nawet te zmutowane. Liczy się on oczywiście jako organ tworzący ciało.

Czas rozgrywki też się nie zmienia i średnio potrwa ona około 20 minut.


Recenzja dodatku Wirus! 2: Ewolucja


Wirus! to bardzo fajny filler, a z dodatkiem staje się jeszcze fajniejszy. Sprawdza się świetnie w rodzinnym graniu oraz na niewielkich imprezach.

Rozgrywka nadal jest dynamiczna i szybka, jednak dodatkowe karty wirusów nieco utrudniają rozgrywkę. Naprawdę fajną sprawą jest wprowadzenie nowych kart terapii, dzięki którym czuć powiew świeżości w rozgrywce. Nie zmienia to jednak rozgrywki w tak dużym stopniu i trzeba tutaj wspomnieć, że Wirus nadal jest bardzo losowy.Karty z gry Wirus

Podsumowanie dodatku Wirus! 2: Ewolucja

Dodatek nie wprowadza może ogromnej ilości zmian, jest jednak fajną opcją, jeśli lubicie pogrywać w Wirusa. Warto go sobie sprezentować.

Plusy:

 • sporo interakcji
 • ciekawy filler
 • nowe karty terapii
 • mocniejsze wersje Wirusów oraz Szczepionek
Minusy:
 • jakość kart

Przydatne odnośniki

Najtaniej tutaj!

Link do strony wydawnictwa

Wirus! od Trefl Joker Line


Dziękuję wydawnictwu Trefl Joker Line za egzemplarz recenzencki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *