Pędzące żółwie – recenzja

Pędzące żółwie to świetna gra planszowa, która dostarczy wiele frajdy zarówno małym, jak i dużym dzieciom. Jest to jedna z tych gier, od których najlepiej zacząć zabawę z planszówkowym światem. Jest ładna, szybka i przede wszystkim przystępna.


Pędzące żółwie

Pędzące żółwie

Tytuł: Pędzące żółwie
Czas gry: 15 min
Wydawca: Egmont
Dla: 5+
Liczba graczy: 2-4
Rodzaj gry: Familijna
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość pudełka

  • instrukcja
  • 5 drewnianych pionków żółwi
  • plansza
  • 52 karty
  • 5 kartoników wyboru koloru żółwia

Wykonanie


Żółwie

Wykonanie gry Pędzące żółwi stoi na wysokim poziomie. Wszystkie elementy w nie dużym pudełku są dobrze wykonane, czytelne i przede wszystkim przyjazne dla młodszych dzieci. Żółwie są dość duże, więc nie ma mowy tutaj o zadławieniu się elementem. Oprócz kolorowych żółwików znajdziemy karty, które są czytelne i zrozumiałe nawet dla najmłodszych.

 

 

 


Przygotowanie do gry


Każdy z graczy losuję płytkę i sprawdza kolor swojego żółwia.

Karty

Gracze nie mogą zobaczyć jakiego koloru żółwie znajdują się na płytkach przeciwników. Każdy z graczy otrzymuje również 5 kart, których będzie używał w późniejszej fazie gry, będzie także dobierał nowe, kolejne karty.

 

 

 

 


Cel gry


Grę wygrywa ta osoba, której żółwik dotrze pierwszy do sałaty, jednak nie będzie to proste, bo inni gracze będą nam przeszkadzać. Każda osoba posiada swoje karty, dzięki którym możne przesuwać swojego, ostatniego, czy wskazanego za pomocą karty żółwia o odpowiednią ilość pól. Żółwie czasem się męczą, dlatego wskakują na grzbiety innych i podróżują razem z nimi.


Pędzące żółwie recenzja 


Pędzące żółwie to bardzo ciekawe rozwiązanie kierowane bardziej do młodszych odbiorców, jednak starsze osoby nie będą się nudzić. Choć u wytrawnych graczy Żółwie nie wywołują może wielkich emocji, to jednak młodsi miłośnicy będą mieli sporo frajdy. Do zwycięstwa najważniejszy jest spryt i blef, ale odrobina szczęścia podczas dobierania kart również się przyda. Trzeba również wspomnieć, że gra została bardzo dobrze wykonana. Gra godna polecenia dla rodzin, w których znajdują się młodsi gracze.

Jest to bardzo dobra pozycja również dla osób, które zaczynają zabawę z grami. Klimat i styl gry może nie jest aż tak porywający, jednak Pędzące żółwie dostarczają sporo zabawy i mają bardzo niski prób wejścia.


Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Gry dla dzieci


Plansza

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *