Najlepsze gry imprezowe – moje TOP gier

Każdemu zdarzyło się kiedykolwiek siedzieć na nudnej imprezie. Twoja przecież nie może być nudna, trzeba odpowiednio zająć się gośćmi! Oprócz przekąsek, muzyki i dobrego towarzystwa idealnym rozwiązaniem na dobrą zabawę są gry imprezowe.

Top gry planszowe imprezowe

Rynek gier jest jednak przesycony i gier jest na nim mnóstwo.  Wybrałem jednak te najlepsze gry imprezowe, które świetnie sprawdzają się w mniejszym czy większym gronie, a zrozumienie zasad nie zajmuje wiele czasu. Na podstawie moich obserwacji, wielu testów i imprez w różnych gronach przygotowałem dla Was ranking najlepszych gier imprezowych dostępnych aktualnie na rynku.


Najlepsze gry planszowe imprezowe:

 

Wiem lepiej

Wiem lepiejGra Wiem lepiej to gra quizowa, w nieco innym wydaniu. Klasyczne gry quizowe wymagają dużo wiedzy z wielu dziedzin, co może powodować frustrację. Umówmy się, szczęście w takich zabawach też trzeba mieć. W tej pozycji natomiast kategorie będziemy też losować, ale możemy im przypisać wartość punktową! Czujesz się lepszy w architekturze? Odpowiadaj za 4 punkty. Technologie już nie tak dobrze? Odpowiadaj za 1 punkt. Mamy tutaj też możliwość podbierania pytań, zamian i przeszkadzania. Wiem lepiej to gra imprezowa, do której usiądą wszyscy gracze, zarówno młodsi, starsi, doświadczeni, a nawet geek.
Recenzja Wiem lepiej
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Jungle Speed

Jungle SpeedJungle Speed pojawia się w każdej każdym wpisie typu top gry imprezowe, tutaj też znajdzie swoje miejsce! Pomimo swoich lat nadal jest świetną grą zręcznościową. Uwaga na dłonie! Gra Jungle Speed polega na łapaniu totemu podczas pojedynków. Gracze wykładają karty i jeśli u któryś z dwóch graczy obrazek się powtórzy, szybko muszą łapać totem. Jeśli złapiesz go, możesz pozbyć się wyłożonych kart. Grę wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich kart. Jungle Speed to gra zręcznościowa w której liczy się refleks, skupienie i opanowanie.
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Taboo

TabooTaboo nadal świetnie się trzyma w wielu rankingach i topkach gier imprezowych. Grę powinien znać każdy, kto kiedykolwiek tknął się planszówek. Była to też jedna z pierwszych gier którą ja poznałem. Podczas zabawy gracze będą podpowiadać i odgadywać hasła. Nie będzie to jednak takie proste, bowiem są słowa, których nie możemy używać do podpowiadania! Ich użycie skutkuje odrzuceniem karty i utraty dodatkowego punktu. Sprawdzi się świetnie w każdym towarzystwie, a szczególnie w tym licznym, bowiem granie w dużych drużynach jest jeszcze ciekawsze.
Najtaniej kupisz tutaj!

 

5 sekund

5 sekund5 sekund trafiło do tego rankingu tylko i wyłącznie dlatego, że ma ogrom zwolenników i osób, które tę grę zachwalają. Sam osobiście nie siadam do niej z tak dużą przyjemnością, a sama rozgrywka jest dla mnie najwyżej okej. Gra imprezowa w której gracze odgadują hasła i słowa w tytułowe 5 sekund. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi przesuwamy pionek. Nie ma tu specjalnych kart, usprawnień i urozmaiceń. Idealna jeśli lubicie prostotę, nie chcecie zagłębiać się w zasady, a towarzystwo oczekuje coś „luźnego”
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Jednym słowem

Najlepsze gry imprezowe nie mogą się obejść bez Jednym słowem! To gra imprezowa, która chyba jeszcze nigdy nie nawaliła na spotkaniu. Tytuł absolutnie każdemu podchodzi, nie znam osoby, która źle się bawiła przy tym tytule. Jeden z graczy otrzymuje kartę z pięcioma hasłami i wybiera numer. Do każdego numeru przypisane jest hasło, które osoba będzie musiała zgadnąć. Inni grający za pomocą jednego słowa muszą podpowiedzieć osobie, co znajduje się na karcie. Po odpowiedzi przechodzimy do kolejnej osoby i tak w kółko. Nie ma tu rywalizacji, przepychanek czy czasu. Idealna na rozluźnienie i spokojny chill.
Recenzja gry Jednym słowem
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Buła, pizza, kot, ser, koza

Bua pizza kot ser kozaBuła pizza kot ser koza podobnie jak Jungle Speed to gra zręcznościowa. W tej grze wypowiada się słowa w odpowiedniej kolejności wraz z wykładaniem kart. Jeśli powiedziane słowo zgadza się z tym co jest na karcie, szybko zakrywamy główny stos. Ostatnia osoba zgarnia wszystkie karty, a jej stos się powiększa. Równie szybka i szalona propozycja.
Recenzja gry Buła pizza kot ser koza
Najtaniej kupisz tutaj!

 

 

 

Spektrum

SpektrumGra, która powtarza schematy innych gier imprezowych – słownych, jednak robi to inaczej, ciekawiej! Spektrum to gra drużynowa, w której zadaniem będzie odgadywanie haseł. Mamy specjalne koło, znacznik i skrajne hasła. Jedna z osób losuje kartę, obraca kołem, sprawdza punktacje i do podanych haseł wymyśla słowo, aby naprowadzić swoją drużynę na największą ilość punktów. Idealna żeby się poznać i zrozumieć, jak inna osoba postrzega świat.
Recenzja gry Spektrum
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Amazonki

AmazonkiAmazonki to gra w której gracze dzielą się na dwie drużyny, tytułowe postacie i poszukiwacze złota. Najciekawsze jest to, że nikt nie wie z kim gra w drużynie, bowiem wybieranie ról jest za pomocą losowania kart. Większość zabawy odbywa się „nad stołem”, czyli dużo rozmawiamy, dedukujemy, kombinujemy i przeszkadzamy. Każda drużyna ma swój cel do wykonania, pierwsza której się uda wygrywa! Wtedy już można odkryć karty 🙂 Gra imprezowa idealna, jeśli lubicie blef. Zawsze ma obowiązkowe miejsce w Top grach planszowych imprezowych!
Najtaniej kupisz tutaj!

 

 

Założysz się?

Założysz się?Ogromne zaskoczenie, kiedy pierwszy raz zagrałem w te grę. Założysz się? to gra imprezowa, w której wykonujesz różne zadania, albo odpowiadasz na pytania. Inne osoby biorące udział w zabawie mogą obstawiać, czy podołasz wyzwaniu czy poniesiesz porażkę. Odpowiednio odgadując otrzymują dodatkowe punkty do dalszej licytacji. Odpowiedź nietrafna? Tracisz punkty. Szalona gra, mnóstwo śmiechu i ciekawych wyzwać. Nic dziwnego, że znalazła się w rankingu najlepszych gier imprezowych! Sprawdzi się idealnie zarówno w mniejszym jak i większym gronie.
Najtaniej kupisz tutaj!

 

Sushu GO Party!

Sushi GO Party

Sushi GO Party! to bardziej spokojna propozycja, w której każdy będzie mógł odpocząć i nieco się wychillować tak jak przy Jednym Słowem. Nie zmienia to faktu, że to nadal świetna gra imprezowa na dużą ilość osób. Gracze będą zdobywać sushi i wymieniać się kartami, aby tworzyć odpowiednie zestawy kart i zgarniać punkty. Wiele możliwości, różne zestawy, kombinowanie i ogrom frajdy. Sushi GO Party nie może zabraknąć na imprezce! Sprawdź też Sushi Dice!
Recenzja gry Sushi Dice
Najtaniej kupisz tutaj!

 


Przed Wami najlepsze gry imprezowe – mam nadzieje, że znajdziecie coś dla siebie. Jeśli gra Ci się spodobała i chcesz kupić, polecam skorzystać z linka koło danej gry. Korzystam z marketingu afiliacyjnego więc wesprzesz moją pracę i „podziękujesz” za ten wpis 🙂 Dzięki!

Dajcie znać w komentarzach, które gry imprezowe macie w kolekcji i jakie możecie polecić innym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *