Buła pizza kot ser koza – recenzja

W ostatnim czasie gracze mieli spory problem… Czy wolno grać w imprezówki? No raczej było ciężko. Powoli jednak wracamy do normalności i wreszcie można spotkać się ze znajomymi i przysiąść do ulubionej gry imprezowej. A może jednak do czegoś nowego? Buła pizza kot ser koza to nowa gra od Rebel, którą warto wypróbować po tak długim odpoczynku od imprezowych tytułów.

Buła pizza kot ser koza

Buła pizza kot ser koza

Czas gry: 10 minut
Wydawca: Rebel
Wiek: 8+
Wiek według mnie: ograny 7+, nieograny 8+
Liczba graczy: 2-8
Mechanika: mówienie słów, zakrywanie stosu
Tematyka: brak

Zawartość pudełka:

  • 64 karty
  • instrukcja

Wykonanie


Zacznijmy od tego, że gra ma długą nazwę, więc w całym wpisie będę ją nazywać po prostu Buła 🙂 Pudełko od gry  nie zajmuje za wiele miejsca. Jest kompaktowe, dzięki czemu zmieści się do każdego plecaka, a nawet torebki (tych mniejszych też). Jeśli lubicie kolorowe i pstrokate pudełka, to Buła pod względem wizualnym na pewno Was zauroczy. Wliczając w to wszystko jeszcze grafiki, które wpadają w moje upodobania, jest mega.

Gra Buła

Jeśli chodzi o wytrzymałość kart w imprezówkach, jest różnie. Te są dość duże i łatwo je wygiąć, jednak to od Was zależy jak będziecie nimi grać. Dla mnie są nieco zbyt cienkie, bo już przy “niewygodnym” zakryciu potrafią się wyginać jak najlepsze gimnastyczki. Ich faktura jest bardzo przyjemna i fajna w dotyku, dzięki czemu grało mi się całkiem przyjemnie.

Bardzo spodobało mi się to, że karty tego samego typu np. koza, są w różnych kolorach. Czasem potrafi nieźle namieszać w rozdaniu. Niewiele, a  cieszy.


Rozgrywka


Buła to kolejny tytuł imprezowy wychodzący spod skrzydeł wydawnictwa Rebel. W tej produkcji gracze będą mówić słowa w odpowiedniej sekwencji (tak jak w tytule) i próbować zakrywać stos kart. Gracz w swoim ruchu wypowiada słowo i w tym samym czasie rzuca kartę ze swojego stosu. Jeśli karta pasuje do wypowiedzianego słowa, gracze próbują jak najszybciej zakryć stos kart – ostatnia osoba, która zakryje stos zabiera karty i dokłada do swojego zestawu. Jeśli jednak karta nie pasuje do słowa, przechodzimy do następnej osoby, która wypowiada kolejne słowo z listy.Gra imprezowa Buła

W grze występują też karty specjalne, które nieco utrudniają grę. Są to karty przedstawiające Goryla, Świstaka oraz Narwala. Jeśli taka karta zostaje rzucona, gracze natychmiast wykonują akcje z nią związaną i zakrywają stos kart. Tak samo jak w poprzednim przypadku, ostatnia osoba zbiera karty ze stołu do siebie.

Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart. Szybka, prosta i do tego mega zwariowana.


Recenzja gry Buła


Buła to ZNOWU opisywany na tym blogu tytuł imprezowy. Będzie trzeba wrócić do opisywania innych gier 🙂

Wracając do naszej Buły, wykonanie jej stoi na przyzwoitym, na pewno ładnym poziomie. Kolorowa, fajnie narysowana, wpasowująca się w moje gusta gier imprezowych pod tym względem. Mógłbym się czepiać trwałości kart, ale no umówmy się…to imprezówka. Sporo dzieje się na stole, więc nic dziwnego, że w 90% przypadkach uszczerbki kart to wynik spontanicznego ruszania ręką i rzutu kart.

Karty do gry

Rozgrywka banalnie prosta, dzięki czemu łatwo zaciągniecie znajomych do zabawy. Czasem mieliśmy problem z szybkim mówieniem słów, ale jeśli nam się udawało, grało się jeszcze lepiej. Gra nie wyróżnia się jakoś bardzo na tle innych tytułów imprezowych, jednak fajnie mieć ją w kolekcji.

Tytuł jest też niewielki, w magnetycznym pudełku, co pozwala na zabranie jej w każdą podróż, a nawet krótki spacer. Rozłożona też miejsca wiele nie zajmuje, na kocyku pogramy.

Jeśli chodzi o regrywalność, ciężko coś więcej powiedzieć. Nie ma tutaj różnych zmiennych zasad, innych kart czy bonusów, raczej gramy w to samo za każdym razem. Jedynie co to losowanie kart w różnej kolejności.

Gra bardzo przypomina mi bardzo popularną grę Jungle Speed tego samego wydawnictwa. Tam też mamy dopasowania i też mamy walkę oraz dobieranie kart w przypadku przegranej.

Podsumowanie gry Buła pizza kot ser koza

Czy polecam? Tak – jeśli szukasz kolejnej niewielkiej imprezówki/odskoczni od innych szybkich gier Buła jest fajnym wyborem. Sprawdzi się średnio jako główny tytuł na spotkania ze znajomymi. Wtedy lepiej wybrać coś większego i bardziej regrywalnego.

Plusy

  • Bardzo prosta
  • Dynamiczna i szybka
  • Luźna karcianka
  • Świetnie sprawdza się na imprezach
  • Nie zajmuje wiele miejsca

Minusy

  • Słaba regrywalność
  • Po kilki partiach z rzędu po prostu się nudzi
Przydatne odnośniki

Link do strony wydawnictwa

Sushi Roll od Rebel

Dziękuję wydawnictwu Rebel za przekazanie egzemplarza do recenzji!

REBEL

2 Replies to “Buła pizza kot ser koza – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *