Escape Room Podróż w czasie – recenzja

Lubicie Escape Roomy? Ja bardzo lubię, dlatego z chęcią siadłem do gry. Rozwiązywanie zagadek to coś, co zawsze lubię robić o każdej porze. Czy wydawnictwu FoxGames udało się przenieść pokoje do gry karcianej? Czy są tak samo interesujące? Przekonajcie się.


Escape Room Podróż w Czasie

Podróż w czasie

Czas gry: około 60 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 12+
Liczba graczy: 1-6
Mechanika: łamigłówki, odkrywanie kart
Tematyka: Podróż w czasie

Zawartość pudełka:

  • 60 kart

Wykonanie


Jeśli chodzi o wykonanie tego Escape Rooma, to jest dobre. Niewielkie pudełko zawiera tylko karty – nawet instrukcja jest na nich napisana. Są dużych rozmiarów, co fajnie się sprawdza podczas chaosu, który momentami panuje podczas gry. Dzięki temu karty są widoczne, przejrzyste i nie ma problemu z ich odczytaniem. Kolorystyka gry jest również bardzo fajna i miła dla oka. Najważniejsze w wykonaniu jest chyba jasność czytanego tekstu, a on jest w dobry sposób napisany. Jest prosty i zrozumiały, więc nie ma problemu przy zagadkach. Grafiki są też bardzo fajne i powinny spodobać się każdemu. Więcej niestety nie mogę Wam zdradzić 🙂


Rozgrywka


Rozgrywka w Escape Room Podróż w czasie jest naprawdę prosta. Zadaniem graczy będzie wyjście z pokoju, w tym przypadku przejście gry w 60 minut. Każdy błąd będziemy oznaczać “X”, który na koniec doda nam 5 minut do naszego czasu. Gra jest jednorazowa – kolejne przejścia będą bez sensu, bo będziemy znali odpowiedzi.

Nie ma tutaj specjalnych mechanik, zasad, czy jakiś cudów, tylko obracanie kart. Jeśli znamy odpowiedź, po prostu odwracamy kartę i sprawdzamy rozwiązanie. Dodatkowo, tak jak w klasycznych Escape Roomach będziemy znajdywać przedmioty, które pozwolą nam rozwiązać niektóre zagadki. Będziemy je  odkładać na bok, aby pomogły nam później. W grze będziemy mieć cztery talie, a każda z nich będzie odkrywać nowe tajemnice. Możemy je rozwiązywać dowolnie, jednak z czasem wykonanie jednej talii będzie konieczne, aby ruszyć w innej.

Jeśli uda się  graczom zmieścić w 60 minutach, wygrywają.

Pudełko1


Recenzja gry Escape Room Podróż w czasie


Nie mogę dużo napisać o grze, aby nie zepsuć wam zabawy. Wykonanie gry jest dobre, a przede wszystkim czytelne. Podczas szybkich łamigłówek i obracania kart nie było problemu z ich czytelnością. Zasady również są mega proste, jednak same łamigłówki mogą być wymagające. My grę przeszliśmy w 5 osób w czasie 47 minut. Bawiliśmy się bardzo dobrze, jednak pięcioosobowy skład, to o wiele za dużo. Wydaje mi się, że najlepiej rozegrać grę na dwie lub trzy osoby, by w większej ekipie czasem wkrada się trochę chaosu, a wymiana poglądów może być nieco zbyt zażarta. Sama historia w grze jest ciekawa, jednak chodzi tutaj głównie o łamigłówki.

Bardzo lubię gry logiczne i łamigłówki, więc ten Escape Room był fajnym wyborem. Może was trochę przerazić, że gra jest jednorazowa, jednak po przejściu możecie spokojnie się z kimś wymienić. Jeśli znacie kogoś, kto ma inną edycję, to wymiana 1:1 i za 40 złotych macie już 2 gry rozegrane. (Nadal możecie przecież sprzedać)

Podsumowanie Escape Room Podróż w czasie

Jeśli lubicie Escape Roomy i łamigłówki nie stawiają przed wami wyzwania, to ta gra jest dla was. Fajny przerywnik między cięższymi grami i ciekawa do pogrania z dziećmi czy ze znajomymi.

Plusy
  • Przypomina prawdziwy Escape Room
  • Sporo ciekawych zadań i łamigłówek
  • Możecie się na spokojnie wymienić
Minusy
  • Średnio działa w większym gronie

Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Link do strony wydawnictwa

Dziennik zagadkowa podróż od FoxGames


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *