Gra na emocjach – recenzja

Gra na emocjach zawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiać będziemy różne emocje. Każda z nich kojarzyć się może z wieloma rzeczami, co gwarantuje świetną zabawę!
Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

Gra na emocjach

gra na emocjach recenzja

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek: 10+
Liczba graczy: 3-10
Mechanika: zagrywanie
Tematyka: odgadywanie haseł

Zawartość gry: 

  • 110 kart symboli
  • 5 kart bez symboli – gracze mogą sami narysować symbole
  • 5 kart z przykładowymi pytaniami
  • instrukcja

Wykonanie Gry na emocjach


Gra na emocjach została wykonana ciekawie, a zarazem bardzo minimalistycznie. W malutkim pudełku znajdziemy głównie karty z symbolami. Każda karta jest niepowtarzalna i posiada swój unikatowy obrazek nadrukowany wewnątrz serduszka (ma chyba nawiązywać do tytułu – emocje). Ciężko więcej tutaj napisać – dobrze wykonana gra.

gra na emocjach recenzja karcianki


Rozgrywka i przygotowanie


Rozgrywkę w Grze na emocjach można zacząć bardzo szybko. Należy potasować karty symboli i rozdać każdemu po 5 kart. Pozostałe karty należy umieścić na zakrytym stole na środku stołu – będzie to stos dobierania. Grę rozpoczyna najstarszy gracz, którego zadaniem jest zadać pozostałbym osobom pytania rozpoczynającego się od: Jak się czuje, gdy… – w tym miejscy przytacza dowolną sytuację. Jeśli osoba ma kłopot z wymyśleniem pytania może w dowolnym momencie skorzystać z kart z przykładowymi pytaniami.

Pozostali gracze wybierają jedną kartę spośród trzymanych w ręku, która ich zdaniem pasuje najlepiej jako odpowiedź na zadane pytanie. Wykłada ją zakrytą na stole, aby inni gracze nie widzieli symbolu. Gracz, który zadawał pytanie nie wykłada karty. Jego zadaniem będzie przetasowanie wyłożonych kart pozostałych graczy tak, aby nie wiedział, kto wybrał jaką kartę. Następnie odkrywa kartę i wybiera symbol, który jego zdaniem najlepiej pasuje do wcześniej zadanego pytania. Osoba, do której należy ta karta, zdobywa punkt. Teraz gracze odrzucają wybrane karty i dobierają nowe, tak aby znowu mieć w ręku 5 kart. Kolejna runda się rozpoczyna więc teraz pytanie zadaje kolejny gracz po lewej stronie i to on będzie wybierał kartę.gra na emocjach

Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 3 punkty, gracz ten zostaje zwycięzcą. Czas rozgrywki można dopasować od swoich potrzeb ustalając, do jakiej liczby punktów grają. Gra na emocjach posiada również inny wariant rozgrywki, gdzie gracze wykładają nie jedną, ale dwie karty.


Recenzja Gra na emocjach


Gra na emocjach bardzo spodobała się zarówno mnie, jak i moim znajomym z liceum, jednak szybko się znudziła i została odrzucona na bok. Częste granie w jednym gronie jest nudne, bo hasła i pytania powtarzają się. Poza tą drobną wadą bardzo podoba mi się ilość kart i rysunków. Ciężko, aby do jednego hasła z gry na grę trafił się ten sam obrazek, albo para obrazków. Wariant podstawowy, gdzie gracze wykładają po jednej karcie bardziej mi odpowiada. Fajna gra na imprezy i spotkania ze znajomymi.

Recenzja Gra na emocjach – podsumowanie:

Recenzja gry Gra na emocjach była dla mnie prosta do napisania – to po prostu dobra gra, która świetnie sprawdzi się do gry ze znajomymi. Sprawdźcie koniecznie!

Plusy

  • Proste zasady
  • Dużo kart

Minusy 

  • Problem z wymyśleniem pytań
  • Szybko się nudzi w jednym gronie

recenzja gra na emocjachDziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

nasza księgarnia

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

2 Replies to “Gra na emocjach – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *