Gry planszowe idealne na domówkę

Mieliście czasem problem z wyborem gry na domówkę? A może jeszcze żadnej nie macie i zastanawiacie się w co zainwestować? Gry planszowe idealne na domówkę to obszerny temat, dlatego w wyborze wam pomogę! Na rynku jest naprawdę sporo przeróżnych gier, ale ja wybrałem specjalnie dla was tylko część, które dla mnie najlepiej pasują na takie okazje. Gry imprezowe to świetny sposób na nudę.


Gry planszowe idealne na domówkę

6 bierze

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-10
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Gracze będą układać rzędy z kart, do których będą dokładać karty. Ten, który położy szóstą kartę, zbiera punkty karne. Świetnie sprawdza się zarówno w 4 osoby, jak i 8.
Recenzja: 6 bierze recenzja

6 bierze

 

Diamenty

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-8
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Gracze będą wchodzili do jaskini w celu zdobycia jak największej ilości kryształów. Liczy się spryt i odpowiednie decyzje, aby wynieść najwięcej skarbów. Gra posiada spory element blefu, który nieźle rozkręci każdą imprezę.
Recenzja: Diamenty recenzja

Diamenty

 

 

VuDu

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Moja ulubiona gra imprezowa. Gracze będą rzucali na siebie klątwy, aby zdobyć punkty. Gracz musi wykonywać zadanie (klątwę) w zależności co piszę na karcie. Może być to gra na stojąco, udawanie myszy, czy nawet granie ze złączonymi łokciami. Idealna, jeśli towarzystwo jest otwarte i nie boi się przedziwnych wyzwań.

Gry planszowe idealne na domówkę

 

Skull

Wiek: 10+
Ilość graczy: 3-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Znowu gra blefu, tym razem w mniejszym wydaniu. Tutaj jednak główną mechaniką jest licytacja. Gracze będą obstawiali ile kwiatów znajduje się na żetonach położonych na stole. Jeśli odpowiednio trafi i odkryje zadeklarowaną ilość – zdobywa punkt. Świetnie się sprawdza od czterech+ graczy.Skull

 

Fuse

Wiek: 10+
Ilość graczy: 1-5
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Tym razem gra kooperacyjna, gdzie gracze wspólnie będą rozbrajali bombę. Macie na to tylko 10 minut. Współpraca i odpowiedni podział kostek to klucz do wygranej. Gra szybka, dynamiczna, akurat na wprowadzenie osób do zabawy. Idealna żeby rozruszać znudzone towarzystwo.
Recenzja: Fuse recenzja

Fuse

Colt Express

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Ostatnia i zarazem największa pozycja w tym zestawieniu. Gracze wskakują do pociągu i próbują zdobyć jak najwięcej skarbów. Uczestnicy będą rzucali karty, które potem będą odpowiednio rozpatrywane. Niektóre będą zakryte, niektóre odkryte – nigdy nie wiemy jak potoczy się runda. Chaos i nagłe zmiany na planszy wprowadzają sporo śmiechu do zabawy, dzięki czemu ten tytuł świetnie pasuje na spotkanie ze znajomymi.

Gry planszowe idealne na domówkę


Sprawdź też najlepsze gry na imprezę.

Podane gry planszowe idealne na domówkę możecie znaleźć w najlepszych sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych. Gry planszowe na domówkę i inne znajdziesz na KubaGra.
Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę i jakie inne tytuły polecacie 🙂

 

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *