Kociaki łobuziaki – recenzja

Kociaki łobuziaki to kolejna już gra o kotach recenzowana przeze mnie w ostatnim czasie. Tym razem jednak to pozycja dla młodszych graczy, w której będą tworzyć oni drogę dla swoich kotków. Czy takie coś może być fajne? Tak, jeśli zostało wydane tak, jak zrobiła to Nasza Księgarnia!

Kociaki łobuziaki

Kociaki łobuziaki

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek: 5+
Wiek według mnie: ograny 5+, nieograny 5+
Liczba graczy: 2-4
Mechanika: zawijanie sznurków
Tematyka: kociaki

Zawartość pudełka:

  • plansze
  • sznurki
  • kafelki mebli

Rozgrywka


Kociaki łobuziaki to średniej długości gra logiczna, podczas której gracze będą wytyczać ścieżkę dla swoich kotów. Na początku każdy bierze swoją planszę, a także wybiera kolor, którym będzie grać – bierze odpowiedni kolor sznurka.

Teraz gracze będą losować kafle, które przedstawiają meble, do których muszą biec koty. Takich żetonów losujemy kilka, a to dlatego, bo sami musimy odpowiednio przemyśleć trasę dla kota. W grze będziemy zdobywać punkty za każdą zabawkę, po której przebiegł kot. Są one rozrzucone po całej planszy/pokoju, więc odpowiednie planowanie jest kluczowe.

Kociaki gra

Nie można oczywiście wyznaczać trasy do mebla po tej samej stronie pokoju. Trasę musimy przygotować w taki sposób, aby żetony były ułożone prawidłowo. I to tyle! Umiecie już grać w Kociaki łobuziaki.


Recenzja gry Kociaki łobuziaki


Kociaki łobuziaki to bardzo prosta, a zarazem sympatyczna zabawa dla dzieci i ich rodziców. Wykonanie gry oceniam na bardzo dobry ze względu na jakość komponentów, kolorystykę, a także fajny pomysł tworzenia ścieżki ze sznurka. Spodobało mi się też rozwiązanie na planszy – wcięcia na bokach koło mebli, do których prowadzimy sznurek i zawijamy, dzięki czemu nasza droga nie niszczy się i nie zmienia położenia. Styl kreski w grafikach, który został tutaj zastosowany jest prosty i przyjazny dzieciom.

Kociaki łobuziaki plansza

Jak już wspomniałem, głównym targetem graczy tego tytułu są dzieci, nie tylko ze względu na jego wykonanie, ale też przyjazną dla dzieci rozgrywkę – prostą, ale też rozwijającą. Kociaki to fajny tytuł, aby nie tylko bawić, ale żeby też uczyć. Gracze muszą planować drogę dla kotka, aby stworzyć ja w najlepszy sposób. Nie jest to jakoś bardzo rozbudowana optymalizacja, ale jej poziom został tak przygotowany, aby dzieciaki miały sporo możliwości tworzenia.

Włuczki z gry planszowej

Nie mam tutaj też jakiejś granicy czasowej, więc dzieci na swój sposób mogą układać i ćwiczyć  kreatywność i wizualizację przestrzenną.

A jak wypada regrywalność? Czy dzieciaki będą się przy tym nudzić? Zależy od dziecka, jedno będzie się po setnej partii bawić jeszcze lepiej, a drugie zaraz się znudzi. Maluchy z każdą rozgrywką na pewno będą grać coraz lepiej, więc po kilku partiach treningowych mogą spróbować zmierzyć się z rodzicami.

Włóczka plansza

Podsumowanie gry kociaki łobuziaki

Kociaki łobuziaki to bardzo ciekawy tytuł, wykonany w interesujący i pomysłowy sposób. Sporo zabawy i fajnie spędzonego czasu z najmłodszymi. Planszówka sporo uczy i bawi, co tworzy świetne połączenie dla dzieciaków. Dziecko poćwiczy kreatywność, przestrzenne myślenie i optymalizację.


Przydatne odnośniki

Link do strony wydawnictwa

Bankrut od Nasza Księgarnia


Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Nasza księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *