Palec boży – recenzja

Macie czasem wrażenie, że Waszym życiem kieruje ktoś inny? Że Wasze decyzje nie są tak naprawdę Wasze? Na pewno! Może zabrali się za Was Bogowie i bawią się w… pstrykanie!
O tym właśnie jest gra Palec Boży 😀


Palec Boży recenzja

Palec boży

Czas gry: 15-40 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 8+
Wiek według mnie: ograny 7+, nieograny 8+
Liczba graczy: 2-4
Mechanika: pstrykaj
Tematyka: Bogowie
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość pudełka:

 • plansza
 • karty
 • żetony i znaczniki
 • instrukcja

Boskie wykonanie


Palec boży to tytuł godny każdego Boga – planszówka wykonana w „cudowny” sposób. 🙂
Pudełko o bardzo nietypowym kształcie bardzo mnie przy pierwszej styczności zaintrygowało. Co takiego znajduje się w środku, czemu pudełko takie nieproporcjonalne i dlaczego wydawca znowu każe mi zmieniać ustawienie gier na półce!Pstrykanie

Otwieram pudło, bije do mnie blask ze środka… mata! Tak, zamiast klasycznej planszy mamy tutaj matę do zabawy! A czemu? Żeby nasze pionki przy pstrykaniu lepiej się ślizgały.

Czy inne elementy zostały wykonany jak na bogów przystało? Powiedzmy, że tak! W środku znajdziemy drewniane walce, różnych rozmiarów, które będziemy używać do pstrykania po planszy i budowania świątyń. Dodatkowo naklejki, które trzeba na nie nakleić – nie odklejają się przy pstrykaniu. Jupi!

Ostatnie są żetony i karty. Zatrzymajmy się tutaj, bo styl graficzny kart i całej gry wart jest uwagi. Świetny styl, kreska i kolorystyka, która znakomicie wpasowuje się w tematykę bogów. Lekko kreskówkowa w połączeniu z mechaniką pstrykania? Biorę!

Mata do gry


Rozgrywka


Głosujesz nad prawami. Pstrykasz. Zdobywasz punkty. Wygrywasz.
Cała Boska filozofia…Palec Boży gra rodzinna


Recenzja gry Palec boży


Palec boży to gra zręcznościowa, w której gracze będą pstrykać po macie swoich apostołów i templariuszy aby budować świątynie i dodatkowo otrzymywać punkty.

Na temat wykonania powiedziałem już wiele, więc przejdźmy do pierwszego etapu rozgrywki, głosowania. Nie sądziłem, że do tego typu gry można coś takiego wrzucić, ale podoba mi się! Gracze głosują nad prawami, które dorzucamy do gry. Zmieniają sposób pstrykania, punktowania czy inne zasady – mega! Nie tylko zwiększa to poziom regrywalności, ale też nowym kartom towarzyszy dodatkowa zabawa.Karty do gry

Pstrykanie? Zajmowanie światów i budowanie świątyń? Ciekawa tematyka, połączona z prostym z założenia gameplayem – zazębia się idealnie. Gracze pstrykają ze swojej strony, zajmują światy, wybijają się i zdobywają punkty. Niesamowite jak wiele frajdy przyniosła mi zabawa przy zwykłym pstrykaniu. Elementy strategii? Jak tu ustawić świątynie, jak pstrykać żeby wybijać? To wszystko tutaj jest.

Bardzo spodobało mi się w tym wszystkim jedno – gra nie faworyzuje osób, które pstrykają lepiej. W IceCool kto lepiej to robi, ten wygrywa. Tutaj niweluje to płaski świat (żetony mogą wypadać za plansze) i karty zmieniające zasady. Dzięki temu tytuł przeznaczony do rodzinnego grania spełnia swoje zadanie, a nie faworyzuje jednej z osób. Rodzinna rodzinną, ale na imprezkę też świetnie się nada!Palec Boży planszówka

Żeby nie było tak nudno, mamy też różne postacie! Co? Wcisnęli tutaj coś na kształt rasy? Tak! Każda ma unikalną zdolność – dodatkowy pionek, żetony czy inne bonusy. To również zwiększa regrywalność.

W grę można grać od 2 do 4 osób –  każda ilość jest dobra, testowaliśmy, jednak najchętniej siadam do zabawy w pełnym składzie. Mamy wtedy najwięcej żetonów i przeciwników, którym mogę namieszać szyki.

Podsumowanie gry Palec boży

Czy czegoś brakuje mi w Palec boży? Nie. Jedynie więcej czasu do zabawy przy tym tytule 🙂

Plusy

  • Świetne wykonanie
  • Grafiki
  • Regrywalność
  • Mechanika
  • Sprawdzi się idelanie dla dzieci i starszych
  • Nie faworyzuje lepszego „pstrykacza”

Minusy

 • Nie widzę takich

Sprawdź również

Link do strony wydawnictwa

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Najlepsza gra o kotach recenzja


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

FoxGames

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *