Duże i Włochate – recenzja

Duże i Włochate to kolejne podejście do imprezówek słownych. Jak gra „niefortunnych skojarzeń” wypadła w naszym towarzystwie?

Duże i Włochate

Duże i Włochate

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Trefl Joker Line
Wiek: 8+
Liczba graczy: 4-8
Mechanika: zgadywanki
Tematyka: zgadywanie haseł
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość gry

  • instrukcja
  • 110 kart
  • 9 drewnianych żetonów
  • klepsydra

Wygląd i wykonanie


KomponentyW pudełku średniego rozmiaru znajdziemy sporo kart z przymiotnikami, które posiadają na rewersie grafikę taką jak na pudełku. Przymiotniki napisane na kartach są przejrzyste i proste w przeczytaniu, co ułatwia znacząco rozgrywkę. Poza kartami,w pudełku znajdziemy również drewniane żetony, które będą nam służyć podczas głosowania.
Oprócz tego znajdziemy klepsydrę, która znacząco usprawni rozgrywkę.
Wszystko wygląda dobrze, ale nie niesamowicie. Na kartach nie ma specjalnych detali, a żetony są jednokolorowe. Poziom wykonania oceniam na przeciętny.


Rozgrywka


Już sam tytuł dość „niesmaczny”, a co dopiero podczas grania… Zasady w grze Duże i Włochate są naprawdę proste, więc można szybko je wytłumaczyć i siadać do zabawy.
Podczas tury jeden z graczy zostaje sędzią, który z trzech dobranych kart wybiera dwie. Każdy z biorących udział graczy ma teraz za zadanie wymyślić hasło, pasujące do obu przymiotników. Ostatni gracz, który nie zdążył udzielić odpowiedzi zostaje zgadującym. Jego zadaniem, będzie odgadnięcie najlepszej odpowiedzi, którą wybiera sędzia. Jeżeli zgadujący wybierze to hasło, co sędzia, otrzymuje jeden punkt. Gracz, którego odpowiedź została wybrana za najlepszą odpowiedź otrzymuje dwa punkty. W przypadku kiedy zgadujący wybierze złą osobę, traci punkt jeżeli jakiś posiada. W kolejnej turze sędzią zostaje kolejny gracz. Jeżeli podczas określonego czasu tylko jedna osoba wymyśliła hasło, dostaje trzy punkty.
Osoba, która na koniec uzbiera najwięcej kart (punkty) zostaje zwycięzcą.
Rozgrywka trwa trzy rundy dla 4-6 graczy lub dwie dla 6-8 osób.

Duże i Włochate


Podsumowanie


KartyJak sama nazwa wskazuje jest to gra o dość niefortunnych skojarzeniach. Tytuł idealnie odzwierciedla pomysły i hasła, które padają podczas gry. Świetnie rozwija to kreatywność i umiejętność szybkiego myślenia oraz… umiejętności perswazji! Trzeba przecież jakoś wyjaśnić swoją odpowiedź. Planszówka Duże i Włochate idealnie sprawdza się na imprezie, gdzie jest radosna i zabawowa atmosfera. Gra o wiele lepiej sprawdza się w większym gronie – usprawnia to rozgrywkę i ilość śmiesznych haseł. Podczas gry z młodszymi planszówkowiczami polecam usunąć niektóre „nieodpowiednie” hasła. Lepiej gra sprawdza się tylko w gronie dorosłych, bo może dość do wielu ciekawszych, nie zawsze „odpowiednich” pomysłów 😉 W skrócie, zabawny i wesoły produkt.

Plusy

  • Wiele możliwości
  • Regrywalność
  • Dość proste zasady
  • Dobra na imprezy

Minusy 

  • Nie zawsze odpowiednie dla dzieci

Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Gry imprezoweDziękuję wydawnictwu Trefl Joker Line za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Trefl

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *