Sen – recenzja

Sen to element naszego życia, jednak wiele osób go zaniedbuje. Tutaj sami będziemy go tworzyć i nim manipulować. Sen to gra dla całej rodziny, przy której wszyscy będą się dobrze bawić.


Sen

Sen

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-5
Mechanika: zagrywanie i wymiana kart
Tematyka: sny

Zawartość gry:

  • instrukcja
  • 54 karty krainy ze snów
  • notes

Wykonanie


Sen_Karty

Już na samym wstępie chciałbym ogromnie pogratulować Panu Marcinowi Minorowi, jego ilustracje są naprawdę wspaniałe, robią absolutnie niesamowite wrażenie! Cała gra składa się właśnie z kart, a przy tak wykonanych rysunkach nie można się nudzić. Każda wartość karty (nie licząc kart specjalnych) posiada swój rysunek, począwszy od milutkich kotków, aż po zdecydowanie bardziej mroczne stworzenia czy sny. Instrukcja jest napisana w bardzo jasny i zrozumiały sposób, nam zrozumienie zasady zajęło niecałe 5 minut! Oprócz tego dostajemy notes, na którym będziemy mogli zapisywać wyniki podczas bardzo ekscytujących rozgrywek. Sen pod względem wykonania wypada naprawdę nieźle.

 


Rozgrywka


Sen_karty na stoleGra Sen jest bardzo prosta, krótka, ale zarazem naprawdę bardzo emocjonująca. Celem graczy będzie stworzenie najprzyjemniejszego snu, mam tu na myśli taki, w którym znajdzie się jak najmniejsza liczba kruków.
Każdy uczestnik rozgrywki otrzymuje cztery karty, jednak zerknąć można tylko na dwie. Karty leżące zakryte przed graczem tworzą sen. Na stole znajduje się również stos kart zakrytych i odkrytych, z których będziemy mogli wymieniać karty z naszymi. Gracz w swoim ruchu może wziąć kartę ze stosu odkrytego i zamienić z kartą ze swojego snu, albo wziąć kolejną z zakrytej talii. Jeśli wybrał to drugie, może zamienić kartę na jedną z krain ze swojego snu, lub odłożyć na stos kart odkrytych. Może również wykorzystać specjalne działanie karty, którą właśnie odkrył. Właśnie poznaliście 90% zasad! Są naprawdę proste.

Sen_stos kart
Sen_odkryte karty

Na „sucho” zasady mogą się wydawać dość dziwne, jednak Sen to świetna gra blefu i zapamiętywania. Trzeba pamiętać i dedukować, gdzie znajduje się dobry czy straszny sen. Trzeba szybko się pozbyć tych kart, które mają dużo kruków (liczba po lewej stronie na górze karty), ponieważ runda kończy się, gdy któryś z graczy wykrzyknie pobudka. Może to zrobić podczas swojego ruchu, a po tym następuje odkrywanie snu każdego z graczy. Teraz uczestnicy otrzymują punkty karne w takiej ilości, ile posiadają kruków na kartach. Gra kończy się, gdy któryś z graczy osiągnie liczbę 100 kruków. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który będzie posiadać ich najmniej.

 


Podsumowanie


Sen już od samego początku spodobał się wszystkim, ze względu na jego wykonanie i prostotę. Rysunki na kartach są wręcz oszałamiające, a zasady intuicyjne i proste. Pomimo dość spokojnej tematyki, rozgrywka wywołała ogromne emocje. Jest to świetna gra blefu, przydaje się w niej także umiejętność dobrego zapamiętywania, z pewnością spodoba się każdemu! Nic dodać nic ująć. Idealna jako przerywnik między cięższymi tytułami. Świetna gra familijna, którą polecam każdemu. Sen pod względem wykonania przypomina mi Dixit, jednak ja osobiście wybrałbym Sen!
Sen_rozgrywka

Plusy

  • Proste zasady
  • Spokojna rozgrywka idealnie pasująca do klimatu
  • Piękne ilustracje na kartach
  • Wciąga

Minusy

  • Pewien element losowości

 

 

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!
Nasza Księgarnia
Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

0 Replies to “Sen – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *