Trexo – recenzja

Kółko i krzyżyk w nowym wymiarze! Celem gry jest ułożenie 5 swoich symboli w jednym rzędzie – poziomo, pionowo lub na ukos. Jednak nie będzie to łatwe. Za każdym razem gdy wykładasz płytkę, umieszczasz na planszy także symbol przeciwnika! Kafelki można kłaść jeden na drugim, więc rozgrywka toczy się w 3 wymiarach. Każdy ruch zmienia diametralnie sytuację na planszy i może zadecydować o zwycięstwie.    

Trexo

Czas gry: 15 minut
Wydawca: Egmont
Wiek: 7+
Liczba graczy: 2
Mechanika: zagrywanie płytek
Tematyka: kółko i krzyżyk

Zawartość gry:

  • instrukcja
  • 45 płytek z symbolami X i O
  • plansza do gry


Wykonanie


Gra Trexo została wykonane w prosty, minimalistyczny sposób. W średnim pudełku znajdziemy planszę, płytki i instrukcję. Każdy kafelek jest taki jak reszta, widnieje na nim symbol X i O. Same płytki nie są zbyt ciężkie, a symbole są dobrze pomalowane. Wydawca przygotował nam fajną wypraskę, w której będziemy mogli bezproblemowo trzymać wszystkie płytki. Ciężko się tutaj więcej rozpisywać. Jak na tak prostą grę wykonanie stoi na wysokim poziomie.


Rozgrywka


Tak jak w klasycznym kółko i krzyżyk gracze wybierają jakimi symbolem chcą grać. Osoba z symbolem X rozpoczyna grę. Gracze naprzemiennie kładą płytki na planszy lub na innych płytkach!

Gracz nie może położyć płytki bezpośrednio tylko na jednej płytce, musi ona zakrywać jeden symbol na dwóch rożnych plytkach. Zadaniem każdego z graczy jest ułożenie 5 takich samych swoich symboli w linii. Mogą one układać się pionowo, poziomo i na skos.

 

Trexo jest to pozycja dla dwóch graczy dla graczy w wieku przynajmniej 7 lat, jednak młodsi nie powinni mieć z nią za dużych problemów. Gra jest bardzo regrywalna, ze względu na możliwość układania płytek na inne. Ten efekt dodaje również świetny element 3D, co podczas rozgrywki wygląda bardzo obiecująco. Podczas gry bardzo dobrze się bawiłem, młodszy gracz (8 lat) i starszy gracz (40+) również nie narzekali. Rozgrywka jest szybka i nie długa, bo zajmuje nie całe 15 minut.

 


Podsumowanie


Trexo jest to świetna gra logiczna dla każdego przedziału wiekowego. Pomimo tak prostych zasad, gra z wymagającym przeciwnikiem nie jest taka prosta. Każdy ruch trzeba starannie zaplanować, bo nie wiadomo czy nasz przeciwnik doda nową płytkę na planszę, czy na inne postawione już płytki. Bardzo dobre wykonanie i ciekawa rozgrywka. Idealnie nada się jako prezent na święta!

Plusy

  • Bardzo prosta
  • Dobrze wykonana

Minusy

  • Ciężko jakiekolwiek stwierdzić 🙂

 

Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *