Najciekawsze planszówki na czas kwarantanny

Nastały ciężkie czasy, podczas której wszyscy powinni pozostać w domach dla swojego i bliskich bezpieczeństwa. Zauważyłem, że na wielu grupach pojawiają się pytania typu “co robić podczas tak długiego siedzenia w domu?”, “Co robić, moje dzieci oszaleją w domu?!” i tak dalej. Z pomocą przychodzi ten wpis, czyli najciekawsze planszówki na kwarantanne domową. Pamiętajcie, nigdzie nie wychodzimy! Gramy w domowym zaciszu! Niektóre sklepy działają też online z dowozem, więc jeśli czegoś nie macie, spokojnie możecie się zaopatrzyć. #Zostańwdomu


Komiksy paragrafowe

Wiek: 6+
Ilość graczy: 1
Opis: Komiksy paragrafowe to świetny wybór zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Wybór jest spory, więc tematykę można zaleźć odpowiednią dla swojego dziecka. Gracze będą czytali komiks i wybierali, jak historia ma się toczyć dalej. Będziemy skakać po różnych obrazkach w zależności od naszych decyzji. Czytać można wiele razy, bo jest kilka różnych ścieżek! Świetna zabawa, brat przeszedł już 6 takich komiksów 🙂 Jeśli pracujecie zdalnie, a dzieciak nie daje Wam spokoju, to dzięki tym książko-grom zajmie się sobą.

Komiksy paragrafowe


Wsiąść do pociągu: Europa

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-5
Opis: Najbardziej uniwersalny tytuł chyba jaki istnieje na rynku 🙂 Sprawdzi się dla starszych, młodszych, do grania z rodzicami, drugą połówką – praktycznie zagrasz z każdym. Gracze mają zadanie tworzyć linie kolejowe z miast podanych na kartach i otrzymywać punkty. Jeśli jej jeszcze nie macie, warto się zaopatrzyć.

Wsiąść do pociągu: Europa


Kingdomino

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Opis: Świetnie sprawdza się na dwie i cztery osoby. Gracze będą za pomocą kafelków układać królestwo w celu zdobycia największej liczby punktów. Są jednak specjalne zasady, które będzie trzeba przestrzegać. Najlepszym władcą zostaje gracz, który najlepiej ułoży kafelki i zgarnie najwięcej punktów. Sporo kombinowania, podbierania i co najważniejsze, frajdy!
Recenzja: tutaj!

Kingdomino


7 cudów świata: pojedynek

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2
Opis: Jest Was tylko dwójka? Nic nie szkodzi! 7 cudów świata to według mnie najlepsza gra dwuosobowa dostępna na rynku. Spokojnie wystarczy Wam na minimum dwatygodnie ciągłego grania. Regrywalność spora, trochę kombinowania i ogromny poziom rywalizacji. Jak już skończy się kwarantanna, zawsze możecie dokupić dodatek… 🙂
Recenzja: tutaj!

7 cudów świata: pojedynek


Wirus

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-6
Opis: Gra nie znalazła się tutaj przypadkowo 🙂 Wirus to szybka gra karciana w której gracze będą zbierali organy i chronili je przed atakami wirusów. Jeśli nie grywacie w planszówki na co dzień, albo szukacie jakiegoś fillera, ta gra sprawdzi się idealnie. Gra posiada też możliwość rozszerzenia o dodatkowe karty i zdolności!
Recenzja: tutaj!
Recenzja dodatku: tutaj!

Wirus gra


Azul

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Opis: Jak w każdym moim zestawieniu nie mogło tutaj zabraknąć Azula. Według mnie jedna z najlepszych, jak nie najlepsza gra abstrakcyjna dostępna na rynku. Sprawdzi się idealnie dla graczy ogranych, a także tych, którym nowoczesne planszówki są obce i chcą spróbować coś nowego. Ale spokojnie, zasady są bardzo proste, że Wasze pociechy też z Wami pograją. Gra jest na tyle ciekawa, że nie znudzi się za szybko 🙂

Azul


Własna gra

A może wymyślicie coś nowego, unikalnego? Może nigdy nie mieliście czasu rozwinąć swojego projektu, który nadal leży w szufladzie. To idealny moment! Wymyślcie coś z dzieciakami – samo tworzenie i ogrywanie prototypów to już mega frajda!


Pamiętajcie, że każda gra może być rozgrywana podczas tego okresu 🙂 To tylko propozycje przy jakich grach i w jakie się zaopatrzyć na czas kwarantanny. Gier jest wiele, więc jeśli macie jeszcze jakieś propozycje dajcie znać w komentarzach. Pamiętajcie, zostańcie w domach!
#zostańwdomu
#grajwplanszówki

One Reply to “Najciekawsze planszówki na czas kwarantanny”

  1. Po tych ostatnich kilku tygodniach myślę, że najlepsze są gry, które dają czystą rozrywkę i nie generują zbyt dużej ilości konfliktów. Akurat nie mam takich gier i poszukuje czegoś lekkiego – no może nie koniecznie o wirusie 🙂

    Komiksy paragrafowe – ciekawy pomysł. My gramy w domu Grę o Tron, Eurobiznes (tak, tak, a nie Monopoly) i w planszowo-karcianego Warhammera Inwazję. Jak się to wszystko skończy to zaopatrzę się w większą ilość planszówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *