Cortex Harry Potter – recenzja

Na moim blogu wielokrotnie pisałem już na temat jednej z moich ulubionych gier logicznych Cortex. Gra, w której gracze jak najszybciej próbują rozwiązywać mini zagadki, z różnych dziedzin. Tym razem jednak coś całkowicie innego, w innej stylistyce, czyli wydanie Cortex Harry Potter. Idealna gratka dla każdego fana tej twórczości. Jeśli uwielbiasz gry logiczne oraz świat Hogwartu, koniecznie musisz spróbować!

Cortex Harry opinie

Cortex Harry Potter

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Rebel
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-5
Mechanika: Łamigłówki
Tematyka: łamigłówki

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • karty

Wydanie Cortex Harry Potter


Jak każda gra z serii, Cortex Harry Potter posiada kompaktowe pudełko. Gra nie wychodzi z szeregu utrzymujący wysoką jakość wykonania, zarówno pudełka jak i komponentów wewnątrz. Wykonanie nadal stanowi mocny atut tego tytułu, szczególnie, że karty będą bardzo podatne na ruchy i szarpaniny. Uwierzcie mi, to zawsze tak się kończy 🙂

Cortex Harry Potter gra

Nadal w środku znajdziemy karty, które w tym wydaniu prezentują się jeszcze lepiej niż w podstawowej odsłonie. Wszystkie są zachowane w stylistyce magicznej, dodając nieco świeżości do kart. Podoba mi się też, że ćwiartki mózgu, które stanowią punkty, zostały tutaj zamienione na herby rodzin. Idealne nawiązanie!

Karty nadal pozostają dość miękkie i lubią się wyginać, jednak jest to już czepianie z mojej strony i nie wpływa za bardzo na rozgrywkę. Ogólnie jest fajnie, a klimat został w dobry sposób przełożony.


Rozgrywka w Cortex Harry Potter


Rozgrywka w Cortex Harry Potter jest bardzo prosta i szybka, a zasady przystępne do nauczenia. Podobnie jak w podstawowej części, gracze będą jak najszybciej starali się rozwiązywać łamigłówki z różnych dziedzin. Będziemy mieć zapamiętywanie, rysowanie palcem, pary czy kolory. Karty są nieco zmienione od tych podstawowych, aby dobrze wpasowały się w stylistykę świata magów.

Cortex Harry Potter

Gracz który odgadnie łamigłówkę dostaje kartę, potem punkty i tak trwa do zdobycia 4. Zasady są bardzo proste i szerzej zostały opisane w poprzednich tekstach na temat tej gry.


Recenzja Cortex Harry Potter


Dla mnie Cortex zawsze pozostanie jedną z najfajniejszych gier logiczno-imprezowych. Niezmiennie jest i tutaj. Karty zostały bardzo sprytnie zamienione i zmodyfikowane w taki sposób, aby temat Harrego świetnie się tutaj wpasował. Nadal pozostajemy przy klasycznych łamigłówkach jak zapamiętywanie czy pary, jednak w nieco innym, odświeżonym stylu. Istotne dla mnie jest to, że nadal czuje się, jakbym grał w Cortex.

Cortex Harry recenzja

Nie ma tutaj może jakieś rewolucji, szmerów bajerów czy innych udziwnień – właśnie o to chodziło w tym wszystkim. Cortex Harry Potter to nie nowy tytuł, który ma zrewolucjonizować serie, jednak dodać fajny, tematyczny rozdział do kolekcji. Uważam, że udało sie to bardzo dobrze. Bałem się, że wrzucenie magicznego tematu do tej gry znacząco osłabi jej mocną część, czyli łamigłówki i kombinowanie.

Pierwszym moim spostrzeżeniem, a zarazem obawą była zbyt ładna oprawa graficzna, która mogła powodować trudności podczas grania i nieczytelność. Na szczęście po kilku partach już tego nie czułem, a zagadki były intuicyjne i szybkie w zrozumieniu.

Nie jestem wielkim fanem serii, ale bawiłem się przy tym tytule naprawdę nieźle. Nie ma tutaj specjalnych nowych zasad, a jedynie nowe karty i to jest świetne.

Cortex Harry

Recenzja Cortex Harry Potter – podsumowanie

Cortex Harry Potter to świetna gra logiczna, która idealnie wpasuje się w gusta każdego fana magicznego świata Hogwartu. Mechanizmy gry są dobre, niezmienione, pojawiły się jednak nieco odświeżone łamigłówki, które idealnie pasują do zaprezentowanego tematu. Jeśli szukacie czegoś rodzinnego czy imprezowego w klimacie Harrego Pottera, to Cortex Harry Potter sprawdzi się idealnie na Waszym stole!

Plusy

  • Szybka i prosta
  • Wykonanie i ładne ilustracje
  • Dobry filler
  • Dynamiczna rozgrywka
  • Kompaktowe pudełko
  • Niezależna językowo
  • Dobrze wpasowany klimat, nie jest na siłę

Minusy

  • Dla niektórych może być nie czytelna

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *