Pogromcy potworów – recenzja

Potwory atakują! Królestwo jest w niebezpieczeństwie. Zbierzcie odpowiednie siły i pokonajcie te stwory. Działajcie szybko i sprawnie. Liczy się szybkość i spryt! Pogromcy potworów to gra na spostrzegawczość, gdzie będziecie walczyć z potworami.


Pogromcy potworów

Pogromcy potworów

Czas gry: 20 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-8
Mechanika: zakrywanie kart
Tematyka: potwory

Zawartość gry:

  • 36 kart potworów
  • 108 kart czarów i broni
  • instrukcja

Pogromcy potworów


Wykonanie


Pudełko od gry Pogromcy potworów jest nieduże. Wielkościowo jest identyczna co Diamenty czy Wysokie Napięcie w wersji karcianej. Na pudełku znajduje się śliczny stworek, który wygląda na przytulnego i przyjaznego. Świeci on oczkami do graczy, aby wyciągnąć pudełko i zagrać. Działa to przede wszystkim na młodsze dzieci – uwierzcie, sprawdziłem to! 🙂

Potwór

Głównym elementem gry, który znajdziemy w środku pudełka, są karty. Możemy podzielić je na dwa rodzaje – potwory oraz czarów i broni. Obie różnią się stylem – potwory są rysowane w przyjazny dla dzieci sposób. Choć mnie one nie przekonują, to jednak gra jest skierowana bardziej do młodszych graczy i to im ma się spodobać. Drugi rodzaj kart jest rysowany bardziej w sposób komiksowy. Grafiki przypominają te z gier wideo, czy komiksów dla młodzieży.

Karty

Ich wykonanie pod względem trwałości jest dość standardowe – nie są za cienkie ani za grube. Są też czytelne, co bardzo ułatwia rozgrywkę, w której bardzo ważna jest spostrzegawczość.

Dla mnie gra jest wykonana dobrze, ale z wyglądu mnie nie zachwyciła.

Młodszy jednak (9 lat) ocenia wygląd gry na bardzo ładny i przyjazny dla dzieci. Najbardziej podobają mu się rysunki na kartach potworów.


Rozgrywka


Rozgrywka w Pogromcy potworów jest banalnie prosta. Chyba da się ją wytłumaczyć nawet w dwie minuty,  pięć to za dużo! 🙂 Na środku stołu będą znajdowały się trzy różne, mocniejsze lub słabsze potwory, które będzie trzeba pokonać odpowiednim typem broni. Gracze naprzemiennie będą wykładali karty w taki sposób, aby były widoczne dla wszystkich uczestników. Jest to wspólna pula kart, gracze nie zbierają kart tylko dla siebie.

Gra

Jeśli wszystkie czary oraz uzbrojenie potrzebne do pokonania potwora znajduje się na stole, czym prędzej trzeba złapać potwora. Gracz, któremu się to uda zabiera potworka jako zdobycz – otrzyma potem za niego punkty. Im jesteś szybszy, tym lepiej. Gra polega głównie na spostrzegawczości i refleksie. Czasem niektóre karty to nieudany atak, trzeba mieć się na baczności, aby się nie pomylić.

Zdarza się, że źle przysłonimy potworka – każda pomyłka będzie warta punkty ujemne na koniec gry.

Umiecie już grać w Pogromców potworów – serio!


Recenzja gry Pogromcy potworów


Pogromcy potworów to gra skierowana głównie dla młodszych graczy, którzy lubią szybkie i dynamiczne gry. Wykonanie jest przygotowane głównie pod dzieci. Grafiki są fajne dla nich, jednak dla mnie nie są wystarczająco atrakcyjne. Młody ocenił, że najlepszą rzeczą w Pogromcy potworów są właśnie grafiki. Potwory bardzo mu się podobają i jak gra przyszła, nie mógł się napatrzeć 🙂 To właśnie wygląd przyciąga go głównie do zagrania następnej partii.

Rozgrywka jest dynamiczna i szybka ze względu na wspólną pulę kart i ciągłe zmiany potworków. Nie ma tutaj schematów – za każdym razem stworki potrzebują różnych karty do ich pokonania. Gra jest regrywalna – karty szybko się zmieniają, a kart potworów jest dużo.

Skalowanie jest dobre, nawet na dwie osoby. Im więcej osób przy planszy tym większy chaos. Jest on jednak wskazany w tego typu grach – więcej osób bije się o potwory, przez co trzeba być skupionym praktycznie cały czas.Więcej kart

W Pogromcy potworów grało mi się przyjemnie, bo bardzo lubię gry na spostrzegawczość. Dzieci też z wielką chęcią siadają do gry. Podczas partii zwróciłem uwagę, że Pogromcy potworów świetnie nadają się na tryb turniejowy.

Grę polecam, ale bardziej do młodszych graczy. Jeśli planujecie kupić coś do gry z dziećmi albo do świetlicy szkolnej czy spotkań z dzieciakami, to Pogromcy potworów to dobre wyjście. Nie jest to natomiast gra skierowana do starszych i poważniejszych graczy.

Plusy:

  • Solidnie wykonana
  • Bardzo proste zasady
  • Dobrze wygląda
  • Dynamiczna i szybka

Minusy:

  • Może nie spodobać się dorosłym

Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Link do strony wydawnictwa

Manhattan recenzja


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

FoxGames

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *