LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz 75317 – recenzja klocków

Mandalorianin stał się niezwykle popularnym bohaterem w całym Uniwersum Star Wars, głównie za sprawą serialu. Produkcja świetnia, oryginalna i świetnie wpisująca się w cały świat gwiezdnych wojen. Bohater wraz z „dzieckiem” które poznajemy podczas serialu na tyle spodobali się fanom, że zaczęły powstawać liczne komiksy i zabawki – jednym z nich jest właśnie zaprezentowany tutaj zestaw LEGO 75317. Zapraszam do recenzji LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz!

brickheadz lego mandalorian recenzja

LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz 75317

Wiek: 10+
Liczba klocków: 295
Kod produktu: 75317
Seria: Star Wars


Co znajdziemy wewnątrz pudełka? 

Pudełko zestawu LEGO 75317 jest stosunkowo niewielkie, porównując do klocków z podobnej półki cenowej. Taka cena na pierwszy rzut oka może przerazić, jednak należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z licencjonowanym produktem, jeszcze ze Star Warsami 😀
Sama ilość klocków w zestawie jest jak najbardziej akceptowalna – jak można się domyśleć, podzielone są one na dwie części, bo budować będziemy nie jedną, a dwie postacie.

Klocki Lego mandalorian
Zawartość zestawu

Mamy również dwie instrukcje, a nie jedną – to świetnie rozwiązanie jeśli układać chce się nie samemu, a z kimś. Przy wielu zestawach często jest to problematyczne, żeby układaniem zestawu dzielić się z kimś. W przypadku LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz mamy taką możliwość! Tak też zrobiliśmy i podzieliliśmy się na układanie figurek 🙂


Dziecko – czyli figurka dwuczęściowa & Mando

W przypadku figurki dziecka, mamy tutaj do czynienia z dwoma elementami do zbudowania – postaciami, oraz statkiem, na którym porusza się „Baby Yoda”. W przypadku dziecka, jest bardzo dużo drobnych, zielonych elementów – finalnie wygląda ona bardzo dobrze, nie tak pokracznie jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przyczepienie dziecka do latającego mini spodka jest bardzo proste, figurka nie spada i dobrze się trzyma całości. Ogólnie wygląda to nieźle 🙂

Lego Yoda
Układanie statku dla „dziecka”

Baby Yoda Lego

Jeśli chodzi o Mando, tutaj również sama konstrukcja będzie zbudowana z drobnych, niewielkich elementów. Sam Mando zbudowany jest z JEDNEGO klocka więcej niż Baby Yoda, jednak wydaje się znacznie większy po zbudowaniu – figurka sama w sobie jest bardziej zbita i nieco kanciasta, bardzo przypominająca figurki z serii Funko. Fajnie został wymyślony tutaj hełm, który nie wygląda tak pokracznie jak mogłoby się spodziewać.
Dodatkowo podczas układania napotkałem kilka nieintuicyjnych schematów, przez co musiałem rozkładać i składać niektóre klocki raz jeszcze. Niemniej układało się to świetnie!

Child Lego

Lego Mando


A jak finalny efekt? 

Wygląda to naprawdę świetnie! Układania może nie było za wiele, ale obie figurki zbudowane z LEGO prezentują się na półce świetnie! Zresztą sami zobaczcie:

Zestaw lego baby yoda

Lego Mandalorian

Baby Yoda Lego zestaw


Czy warto zakupić LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz 75317?

Według mnie jak najbardziej tak! LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz 75317 pomimo swojej wysokiej ceny jak na taki mały zestaw z małą ilością klocków to świetna gradka nie tylko dla fanów Mandaloriana i jego przygód, ale każdego fana serii Star Wars. Figurki nie tylko fajnie się układa, super prezentują się również na półce! Nie ma tutaj niestety dużej ilości klocków do składania, a same elementy są drobne, jednak frajda z finalnego efektu jest warta poświęcenia 😀 Osobiście polecam każdej osobie, która szuka figurek typu Funko Pop, jednak chce nieco odejść od standardowych „dużych głów” i poukładać przy tym nieco LEGO 🙂

LEGO 75317 w Taniej Książce!
Inne klocki Star Wars znajdziecie w Taniej Książce!


Grę LEGO Mandalorianin i Dziecko BrickHeadz otrzymałem z księgarni TaniaKsiazka.pl
Dzięki!

Tania książka

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *