Jakie gry planszowe dla dzieci?

To nie będzie zwykłe zestawienie gier dla dzieci. Będą tutaj gry, w które dzieci zagrają, a przy okazji rodzic będzie się dobrze bawić. Wiem, że nie lubicie uczucia dawania forów, pokazywania karty czy specjalnego przegrywania, aby dziecko się cieszyło. Ja też tak miałem grając z bratem. Z pomocą przychodzą te gry, dzięki którym KAŻDY, ale przede wszystkim dzieci będą bawić się dobrze. Jakie gry dla dzieci? Podpowiadam!


Jakie gry planszowe dla dzieci?

Lisek urwisek

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-4
Najtaniej kupisz tutaj!
Lisek urwisek – recenzja
Opis: Lisek urwisek to gra kooperacyjna, w której gracze będą ze sobą współpracować. Nie będzie więc tutaj kłótni, że znowu dziecko przegrało itd. Zadaniem graczy będzie dorwanie liska urwiska i wskazanie, która to postać. W grze będziemy używać poszlak zdobytych w mieście na planszy oraz specjalnego dekodera do sprawdzania elementów ubioru. Świetna zabawa i jedna z lepszych gier w swojej kategorii.

Lisek urwisek

Story cubes

Wiek: 6+
Ilość graczy: 1+
Najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Story Cubes to bardzo popularna gra o opowiadaniu. Gra składać się będzie z kostek, unikatowych, a na każdej ściance znajdować się będzie inny rysunek. Osoby rzucają kostkami i opowiadają historię. Świetna rzecz dla dzieci do nauki wypowiadania się, żeby się rozgadało, albo otworzyło. Bardzo pobudza kreatywność! Zestawów jest sporo – mniejszych i większych z różnymi obrazkami, można je łączyć i mieszać.

Story Cubes

 

Jurassic Snack

Wiek: 7+ / dla mnie nawet 5 latek zagra
Ilość graczy: 2
Najtaniej kupisz tutaj!
Jurassic Snack – recenzja
Opis: Mali chłopcy uwielbiają dinozaury, więc ta pozycja też musi tutaj trafić. W Jurassic Snack gracze będą poruszali się swoimi dinozaurami i zbierali żetony, żeby otrzymać punkty. Trzeba jednak uważać, bo po planszy zacznie biegać T-Rex i zjadać nasze zwierzaki. Pięknie wykonana, bardzo prosta i uczy podstawowego planowania, kombinowania, a także strategii.

Jurassic Snack

 

Kociaki łobuziaki

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-4
Najtaniej kupisz tutaj!
Kociaki łobuziaki – recenzja
Opis: Kociaki łobuziaki biegają po pokoju i zbierają zabawki. Gracze będą wykładać karty mebli i łączyć je za pomocą sznurka. Sznurek przedstawia drogę kota, którędy się porusza i biega po pokoju. Im lepszą trasę mu wyznaczymy, tym więcej zabawek zbierze. Super zabawa, prosta i do tego świetnie wygląda. Uczy kreatywności i optymalizacji ruchów.

Kociaki łobuziaki

 

Ślimaki to mięczaki

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-6
Najtaniej kupisz tutaj!
Ślimaki to mięczaki – recenzja
Opis: Tym razem z pociechami siądziemy to emocjonującego wyścigu ślimaków! Gracze będą losować kolory i nie pokazywać kolorów ślimaków – to będzie ich pionek. W grze rzucamy kolorowymi kostkami i poruszamy się. Tutaj jednak nie wygrywa pierwszy gracz, a ten co zbierze w lesie najwięcej śmieci! Fajna zabawa, a przy tym element edukacyjny.

Ślimaki to mięczaki

 

Seria gier kooperacyjnych od egmont

Wiek: 3+
Ilość graczy: 1-8
Najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Jakiś czas temu Egmont wydał serię gier kooperacyjnych dla najmłodszych. Wszystkie sprawdzają się świetnie do wspólnej zabawy, bez rywalizacji i przeszkadzania. Osobiście polecam Kotek Psotek i Mali detektywi.

Kotek psotek

 

Jakie gry planszowe dla najmłodszych? Mam nadzieje, że odpowiedziałem na to pytanie. Jeśli gra Ci się spodobała i chcesz kupić, polecam skorzystać z linka koło danej gry. Korzystam z marketingu afiliacyjnego więc wesprzesz moją pracę i “podziękujesz” za ten wpis 🙂 Dzięki!

Dajcie znać w komentarzach, które gry dla dzieci macie w kolekcji i jakie możecie polecić innym 🙂

4 Replies to “Jakie gry planszowe dla dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.