Jakie gry planszowe dla dzieci?

To nie będzie zwykłe zestawienie gier dla dzieci. Będą tutaj gry, w które dzieci zagrają, a przy okazji rodzic będzie się dobrze bawić. Wiem, że nie lubicie uczucia dawania forów, pokazywania karty czy specjalnego przegrywania, aby dziecko się cieszyło. Ja też tak miałem grając z bratem. Z pomocą przychodzą te gry, dzięki którym KAŻDY, ale przede wszystkim dzieci będą bawić się dobrze. Jakie gry dla dzieci? Podpowiadam! Sprawdź ranking najlepszych gier planszowych dla dzieci!


Jakie gry planszowe dla dzieci?

Lisek urwisek

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-4
Najtaniej kupisz tutaj!
Lisek urwisek recenzja
Opis: Lisek urwisek to gra kooperacyjna, w której gracze będą ze sobą współpracować. Nie będzie więc tutaj kłótni, że znowu dziecko przegrało itd. Zadaniem graczy będzie dorwanie liska urwiska i wskazanie, która to postać. W grze będziemy używać poszlak zdobytych w mieście na planszy oraz specjalnego dekodera do sprawdzania elementów ubioru. Świetna zabawa i jedna z lepszych gier w swojej kategorii.

Lisek urwisek

Story cubes

Wiek: 6+
Ilość graczy: 1+
Najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Story Cubes to bardzo popularna gra o opowiadaniu. Gra składać się będzie z kostek, unikatowych, a na każdej ściance znajdować się będzie inny rysunek. Osoby rzucają kostkami i opowiadają historię. Świetna rzecz dla dzieci do nauki wypowiadania się, żeby się rozgadało, albo otworzyło. Bardzo pobudza kreatywność! Zestawów jest sporo – mniejszych i większych z różnymi obrazkami, można je łączyć i mieszać.

Story Cubes

 

Jurassic Snack

Wiek: 7+ / dla mnie nawet 5 latek zagra
Ilość graczy: 2
Najtaniej kupisz tutaj!
Jurassic Snack recenzja
Opis: Mali chłopcy uwielbiają dinozaury, więc ta pozycja też musi tutaj trafić. W Jurassic Snack gracze będą poruszali się swoimi dinozaurami i zbierali żetony, żeby otrzymać punkty. Trzeba jednak uważać, bo po planszy zacznie biegać T-Rex i zjadać nasze zwierzaki. Pięknie wykonana, bardzo prosta i uczy podstawowego planowania, kombinowania, a także strategii.

gry planszowe dla dzieci ranking

 

Kociaki łobuziaki

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-4
Najtaniej kupisz tutaj!
Kociaki łobuziaki recenzja
Opis: Kociaki łobuziaki biegają po pokoju i zbierają zabawki. Gracze będą wykładać karty mebli i łączyć je za pomocą sznurka. Sznurek przedstawia drogę kota, którędy się porusza i biega po pokoju. Im lepszą trasę mu wyznaczymy, tym więcej zabawek zbierze. Super zabawa, prosta i do tego świetnie wygląda. Uczy kreatywności i optymalizacji ruchów.

ranking gry planszowe dla dzieci

 

Ślimaki to mięczaki

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-6
Najtaniej kupisz tutaj!
Ślimaki to mięczaki recenzja
Opis: Tym razem z pociechami siądziemy to emocjonującego wyścigu ślimaków! Gracze będą losować kolory i nie pokazywać kolorów ślimaków – to będzie ich pionek. W grze rzucamy kolorowymi kostkami i poruszamy się. Tutaj jednak nie wygrywa pierwszy gracz, a ten co zbierze w lesie najwięcej śmieci! Fajna zabawa, a przy tym element edukacyjny.

jakie gry planszowe dla dzieci

 

Seria gier kooperacyjnych od egmont

Wiek: 3+
Ilość graczy: 1-8
Najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Jakiś czas temu Egmont wydał serię gier kooperacyjnych dla najmłodszych. Wszystkie sprawdzają się świetnie do wspólnej zabawy, bez rywalizacji i przeszkadzania. Osobiście polecam Kotek Psotek i Mali detektywi.

najlepsze gry planszowe dla dzieci

 

Jakie gry planszowe dla najmłodszych? Mam nadzieje, że odpowiedziałem na to pytanie. Jeśli gra Ci się spodobała i chcesz kupić, polecam skorzystać z linka koło danej gry. Korzystam z marketingu afiliacyjnego więc wesprzesz moją pracę i “podziękujesz” za ten wpis 🙂 Dzięki!

Najlepsze gry planszowe dla najmłodszych

Wiele osób zastanawia się, czym sugerować się przy zakupie. Istotne jest, aby gry planszowe dla najmłodszych podobały się również rodzicom, aby mogli bawić się ze swoimi pociechami. Istotne też jest, aby gry planszowe dla najmłodszych były proste i przystępne.

Dlatego powstał ranking najlepszych gier planszowych dla dzieci, aby ułatwić zakup Wam, rodzicom! Mam nadzieje, że znaleźliście gry dla swoich dzieci i świetnie się przy nich bawicie!

Dajcie znać w komentarzach, które gry dla dzieci macie w kolekcji i jakie możecie polecić innym 🙂

Dlaczego warto grać w gry planszowe z dziećmi

Gry planszowe to świetna forma spędzania czasu z dziećmi. Oprócz tego, że są one zabawne i rozwijające, to jeszcze pozwalają na budowanie relacji z pociechami. Świetnie sprawdzą się nie tylko dla dorosłych, ale też dla najmłodszych. Często gry łączą starsze dzieciaki z młodszymi, dlatego tak często pada pytanie, jakie gry planszowe dla dzieci.

Dodatkowo, pomagają rozwijać umiejętności matematyczne i logiczne. Wiele gier wymaga liczenia punktów, rzucania kością czy też układania elementów w odpowiedniej kolejności, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Wiele gier z listy poprawia te umiejętności, ale można również sprawdzić inne gry. Recenzja Reef pewnie CI się spodoba – gra również uczy i bawi.

Istotne jest również to, że gry planszowe uczą dzieci planowania i podejmowania decyzji. W grach trzeba dokonać wyboru, który ma wpływ na dalszy przebieg rozgrywki, co pozwala dziecku na ćwiczenie swoich umiejętności strategicznych. Recenzja Decipher idealnie się tutaj nada.

Po trzecie, gry planszowe pozwalają na budowanie relacji rodzic-dziecko. Podczas gry można porozmawiać z dzieckiem, wspierać je w trudnych sytuacjach, a także wspólnie cieszyć się sukcesami.

Gry planszowe pozwalają na rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Wiele gier pozwala na tworzenie własnych historii czy też rozwiązywanie zagadek, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. A jakie gry dla dzieci się tutaj sprawdzą. Koniecznie sprawdź recenzję Imago!

Jakie gry planszowe dla dzieci są najlepsze?

Najlepsze gry planszowe dla dzieci to takie, w które dobrze bawić się będzie zarówno rodzic oraz dziecko. Najważniejsza jest dobra zabawa, łącząca starszych i młodszych w różnych aktywnościach. Inne elementy, o których wcześniej była mowa to tylko dodatkowe bonusy, jakimi może pochwalić się gracz grający często w gry. Oprócz gier z tej listy polecam Ci przeczytać inne recenzje, które również idealnie się sprawdzą do zabawy z dzieciakami:

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

One Reply to “Jakie gry planszowe dla dzieci?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *