Mistakos – recenzja

Mistakos to klasyczna gra zręcznościowa dla dzieci – i nie tylko!
Walka o stołki z pewnością pochłonie również starszych graczy. Zapewnij
swojej rodzinie wciągająca rozrywkę z nutką zdrowej rywalizacji!

Mistakos

Czas gry: 10 minut
Wydawca: Trefl
Wiek: 5+
Liczba graczy: 1-3
Mechanika: układanie wierzy
Tematyka: układanie krzeseł

Zawartość gry: 

  • 8 niebieskich krzeseł
  • 8 zielonych krzeseł
  • 8 czerwonych krzeseł


Wykonanie


Nie za wiele jest co tutaj napisać, gra wykonana jest znakomicie. W średniej wielkości pudełku znajdziemy 24 krzesła, które dzielimy na 3 graczy. Każdy z nich dostaje po 8 krzeseł, które różnią się od siebie nieco wyglądem. W każdym kolorze są cztery rodzaje krzesełek. Każde z nich posiada inne nogi, oparcie, siedzenie i dziurki, w które będziemy wkładać krzesła. Są one dobrze wykonane i podczas rozgrywki układanie jest utrudniane wyłącznie przez pomysły innych graczy. Wszystko jest bardzo dobrze odcięte, nie odstaje plastik, ani nie ma zbytnich śladów użytku nawet po parunastu rozgrywkach.

 


Rozgrywka


Gra Mistakos – walka o stołki, oferuje nam dwa warianty rozgrywki. W pierwszym z nich gracze wspólnie układają wieżę z krzeseł tak, aby nie stykał się z podłożem. Na początku podstawą jest jedno krzesło i to właśnie na nim musimy zbudować ogromną wierzę. Układanie krzesełek jest dowolne, na oparciach, nogach, wsadzanie w otwory – wszystko jest dozwolone. Jeżeli podczas ruchu któregoś z graczy spadnie stos, gracz otrzymuje punkt karny. Przed rozpoczęciem gry ustalacie, do ile rund gracie. Wygrywa ta osoba, która po wybranej wcześniej liczbie rund posiada najmniej punktów ujemnych.

W drugim wariancie każdy gracz otrzymuje stołki, trzeba podzielić równo między uczestnikami. Celem jest jak najszybsze pozbycie się swoich krzeseł. Jeśli wieża spadnie podczas ruchu danego gracza, musi on zebrać wszystkie krzesła, które spadły i wchodzą one do jego puli. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich krzeseł ze swojej puli.

Jeżeli gra zakończy się remisem, należy zacząć rozmontowywać powstałą konstrukcję. Celem graczy jest usuwanie na zmianę po jednym krześle w swoim kolorze. Gracz, który sprawi, że którekolwiek krzesło spadnie na stół – przegrywa.


Podsumowanie


Mistakos to świetna, krótka i przezabawna gra, przy której nikt nie będzie się nudzić. Wykonana jest bardzo dobre, a to bardzo ważne, bo w przypadku wykonanych krzesełek nie dało by się grać z przyjemnością. Wszystko prezentuje się dobrze, duże konstrukcje wykonane z dwudziestu i więcej krzeseł wyglądają doprawdy imponująco. Gra świetnie się przyjęła u nas w domu i często trafia na stół. Warto zainteresować się tym produktem. Polecam!

 

Plusy

  • Wiele możliwości
  • Regrywalność
  • Fajnie się prezentuje jako konstrukcja

Minusy 

  • Nie widzę tutaj znaczących wad 🙂

Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *