Gry planszowe na urlop – co ze sobą zabrać?

Wakacje już trwają i trzeba jakąś gierkę ze sobą zabrać. Dzisiejszy wpis jest po to, aby wam pomóc w wyborze, jeśli jeszcze nie zdecydowaliście. Propozycje według mnie sprawdzają się najlepiej i sam zabieram je na przeróżne wyjazdy czy wypady. Gry planszowe na urlop!


Przechlapane

Wiek: 6+
Ilość graczy: 3-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Blefuj i podejmuj ryzyko! Każdy gracz losuje kolor i próbuję uniknąć zamoczenia. Musisz tak zrzucać przeciwników i tak blefować, żeby wepchnąć wszystkich do wody.Przechlapane

 

 

Wodny szlak

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Opis: Tym razem gra kafelkowa. Jeśli lubicie taką mechanikę, lub dopiero zaczynacie zabawę z grami. Wodny Szlak to tytuł idealny. Gracze będą tak tworzyli rzekę, aby doprowadzić materiały do odpowiednich budynków. Prosta, szybka, ładna i oczywiście nie nudna. Pudełko bardzo kompaktowe, a sama gra nie zajmuje wiele miejsca – idealna na podróż.
Recenzja: Wodny szlak recenzja

Wodny Szlak

 

 

aMAZONKI

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-10
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Mała, idealna do plecaka. Jeśli planujecie wypad na więcej osób, to jest to wybór idealny.
Amazonki to gra blefu, w której każdy ma ukrytą tożsamość. Jeden zespół musi odkryć skarby, drugi pułapki. Trzeba odkryć kto jest kim i grać zespołowo, aby wygrać.

Amazonki

 

Miszmasz!

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Miszmasz! to gra na spostrzegawczość w której gracze będą szukali par. Obrazki nie są oczywiste, są kolorowe i bardzo pstrokate. Sporo frajdy i uśmiechu przy graniu.

Miszmasz

 

Mölkky

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2+
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Zadaniem gracza jest zbijanie drewnianych kręgli. W zależności ile zbijemy i co zbijemy, tyle dostajemy punktów. Jeśli szukacie czegoś do gry w terenie, Mölkky sprawdzą się idealne.

Gry planszowe na urlop.

 

Kolejowy szlak

Wiek: 8+
Ilość graczy: 1-6
Grę najtaniej kupisz tutaj!
Gracze będą rzucali kostkami i rysowali trafy. Będą to autostrady lub koleje. Ostatnio bardzo popularna mechanika. Gracze mogą wykorzystać też specjalne trasy, aby sobie pomóc w łączeniu dróg. Gra występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieski i czerwony. Różnią się tylko małymi rozszerzeniami które można dodać do podstawowego wariantu. Recenzja: Kolejowy szlak recenzja

Gry planszowe na urlop.


Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę i jakie inne tytuły polecacie 🙂

Gry planszowe na urlop – dajcie swoje typy!

Więcej gier znajdziecie na Ceneo.pl

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *