Gry planszowe na szkolną i studencką przerwę

Tak, znowu skończyły się za krótkie wakacje i rozpoczął się rok szkolny. Mnie jednak nie dotyczy już ten problem i miesiąc wolnego jeszcze mam. Wiem jednak, że czasem przerwy potrafią być nudne, a na telefonie siedzieć nie będę jak większość dzieciaków w dzisiejszych czasach.

Swego czasu przynosiłem gry małe do szkoły, żeby pograć ze znajomymi i nie nudzić się na przerwach. Przy studenckich okienkach też czasem gramy, jak mam coś w plecaku. Dzisiaj wpis dla młodych albo dla rodziców pociech. Gry tutaj zaproponowane świetnie sprawdzają się na szybkie przerwy, żeby spędzić czas ze znajomymi, a nie ślipić w telefon.


Kolejowy szlak

Wiek: 8+
Ilość graczy: 1-6
Aktualne ceny: tutaj!
W Kolejowy Szlak nie graliśmy jeszcze w takich warunkach, ale na pewno świetnie się sprawdzi. Nie długa, nie wielka, można przerwać na jedną lekcję i rysować na kolejnej przerwie. Gracze będą rzucali kostkami i rysowali trasy. Będą to autostrady lub koleje. Gracze mogą wykorzystać też specjalne trasy, aby sobie pomóc w łączeniu dróg.
Recenzja: tutaj!

Kolejowy Szlak

Jednym słowem

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-7
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedna z najlepszych imprezówek ostatniego roku. My lubimy na dłuższych przerwach popisać. 10 minutowe przerwy też wystarczą, bo hasła można z przerwami zgadywać. Jednym Słowem super tutaj wypada, bo im więcej osób się bawi tym fajniej i zabawniej. Otrzymała ostatnio bardzo prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2019. Gracze będą razem odgadywali hasła. Jedna osoba nie będzie widziała słowa, a reszta będzie musiała jednym słowem je opisać.

Jednym słowem

aMAZONKI

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-10
Aktualne ceny: tutaj!
Amazonki to gra blefu, w której każdy ma ukrytą tożsamość. Jeden zespół musi odkryć skarby, drugi pułapki. Trzeba odkryć kto jest kim i grać zespołowo, aby wygrać. W Amazonki można grać w aż 10 osób, więc prawie pół klasy może się bawić. Bardzo szybka, więc nawet jedna przerwa nam wystarczy na dobrą zabawę.

Amazonki

Dobble

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-8
Cena: tutaj!
Dobble to jedna z najlepiej sprzedających się gier w Polsce. Szybka, dynamiczna, banalnie prosta. Świetnie się sprawdzi na szybkie przerwy. Zmieści się w każdym plecaku, a nawet torebce 🙂

Dobble

6 bierze

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-10
Cena: tutaj!
Gracze będą układać rzędy z kart, do których będą dokładać karty. Ten, który położy szóstą kartę, zbiera punkty karne. Świetnie sprawdza się zarówno w 4 osoby, jak i 8. Gra zmieści się nawet w kieszeni.
Recenzja: tutaj!

6 bierze

Skull

Wiek: 10+
Ilość graczy: 3-6
Cena: tutaj!

Skulla graliśmy tak często, że na żetonach nic już nie widać. Minimum 50 partii w niego zagraliśmy w liceum. Sporo śmiechu i zabawy przy blefie i odkrywaniu kwiatów. Tutaj główną mechaniką jest licytacja. Gracze będą obstawiali ile kwiatów znajduje się na żetonach położonych na stole. Jeśli odpowiednio trafi i odkryje zadeklarowaną ilość – zdobywa punkt. Świetnie się sprawdza od czterech+ graczy.

Skull

Przechlapane

Wiek: 6+
Ilość graczy: 3-6
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Sporo emocji, zabawy i uśmiechu, a zmieści się do każdego plecaka! Blefuj i podejmuj ryzyko! Każdy gracz losuje kolor i próbuję uniknąć zamoczenia. Musisz tak zrzucać przeciwników i tak blefować, żeby wepchnąć wszystkich do wody. Przechlapane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *