Garfield – Tłusty koci trójpak tom 15 – recenzja komiksu

Za dzieciaka wielokrotnie czytałem komiksy o Garfildzie, jeszcze w małych niedużych książeczkach. Prawdopodobnie dokładnie szukając jeszcze bym je gdzieś znalazł, ale pewnie byłyby w opłakanym stanie przez minięte już lata. Wedy humor Garfilda bardzo mi siadał, jako dziecko uwielbiałem czytać krótkie taśmy komiksów z nim związanych. Jak będzie z wielkim zbiorem komiksów w Tłustym kocim trójpaku Tom 15?

Garfield Tom 15

Garfield – Tłusty koci trójpak tom 15

Scenariusz: Jim Davis
Ilustrator: Jim Davis
Wydawca: Egmont
Oprawa: twarda

Garfield – Tłusty koci trójpak tom 15 to album, który zawiera trzy zbiory – Garfield przesłania słońce, Garfield a bananach i Garfield zjada i włada. W środku znajdziemy historie, który ukazywały się w latach 2003 oraz 2004. Po samym otwarciu tomu dostałem niezłego szoku, bo komiks okazał się kolorowy! Zawsze czytałem w czarno-bieli i tak powinno zostać! 🙂 Humor Garfielda pozostaje jednak niezmienny od lat – podobnie jak jego apetyt i radość z wkurzania Odiego i Jona.

Trójpak Garfield Tom 15

Czy warto sięgnąć po historie Garfielda?

Garfield nadal pozostaje tym wkurzającym, głodnym, rudym kociakiem, którego zapamiętałem. Sam Jim, czyli autor scenariusza stara się tutaj wprowadzać nowe historie, żarty, jednak często opiera się też na starych żartach. Cały czas pojawiają się stare i dobre tematy oraz żarty o psach, jedzeniu, kawie, życiu towarzyskim Jona czy telewizji.

Garfield Tom 15 Koci Trójpak recenzja

Osobiście dla mnie powrót do Garfielda był czymś dużym, bo wiele czasu spędziłem na czytaniu historii Rudego kociaka i śmiania się z żartów komiksu. Przeczytałem całość, pasek po paski i nie bawi to już tak bardzo jak to było wiele lat temu. Może być to spowodowane moim obrazem w głowie, jak zabawne kiedyś były dla mnie historie lub po prostu w inny sposób potrafiłem je docenić. Mam wrażenie, że sam humor nie zmienił się za bardzo i nadal jest to stary dobry Garfield, jednak z biegiem lat moje poczucie humoru się zmieniło.

W samym komiksie nie ma rewolucji, to zbiór znanych i lubianych żartów, które nie zmieniły się formą od lat. Jeśli tego szukacie i oczekujecie, to czeka to na Was.

Garfield – Tłusty koci trójpak tom 15 – podsumowanie

Garfield – Tłusty koci trójpak tom 15 – to zbiór wielu taśm w formie zbioru komiksów w jednym twardym tomie. Komiks został jak zawsze wykonany bardzo dobrze, nie ma się czego zarzucić.

Koci Trójpak Garfield Tom 15

Same hisotire Garfielda wydają się niezmienne od lat, jednak mnie osobiuście po upływie lat przestały już bawić. Wróciłem do niego po dłuższym, wręcz bardzo długim czasie i nie czuje, że jest to to samo. Prawdopodobnie jest to spowodowane błędnym przekonaniem, jak dobrymi żartami były te z Garfieldem.

Jeśli jednak jesteście fanem żartów Garfielda i czytacie go regularnie, a dodatkowo bawi Was każda taśma, to jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana!

Za przekazanie komiksu serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *