Car cards – recenzja

Nudzisz się podczas podróży? Nie wiesz co ze sobą zrobić, ani nie masz sensownego zajęcia? To właśnie gra, dzięki której już nigdy nie będziesz nudzić się podczas jazdy!

Zawartość gry

Car cards składa się z małego pudełeczka, w którym znajdziemy instrukcję, oraz
55 dwustronnych kart z ładnie zaprojektowanymi rysunkami.


Proste zasady


Car cards polega na szukaniu obiektów przedstawionych na kartach. Każdy gracz otrzymuje ich po 5, na każdej można szukać przedmiotów znajdujących się po obu jej stronach. Po znalezieniu jednego przedmiotu z karty, nie można już szukać tego, co znajduje się po jej drugiej stronie. Jeśli osoba znajdzie 3 przedmioty, odrzuca tamte karty i dobiera kolejne. Gra kończy się, gdy zniknie cały stos kart dobierania. Wygrywa ta osoba, która znajdzie jak najwięcej przedmiotów.
Jeśli przewidujemy, że trasa naszej podróży ogranicza lub uniemożliwia odnalezienie niektórych obiektów- odrzucamy je przed rozpoczęciem rozgrywki.


Moja ocena


Car cards to ciekawy pomysł na nudę podczas jazdy, zwłaszcza dla młodszych podróżników. Jest wiele różnych rysunków, dlatego trzeba być bardzo spostrzegawczym, żeby dać sobie z niektórymi radę. Gra jest ciekawym rozwiązaniem dla dzieci, którym często zdarza się nudna podróż.

Podsumowanie: 
Tytuł: Kieszonkowy bystrzak
Czas gry: ~15min
Dla: 4+
Wydawca: Trefl Joker Line
Liczba graczy: 2-6
Rodzaj gry: Karty podróżne
Godna polecenia: Tak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *