Dr Eureka

Szaleństwo w laboratorium! Dr Eureka potrzebuje waszej pomocy! Przerzucajcie składniki między właściwymi fiolkami i we właściwej kolejności, aby zostać najlepszym chemikiem!


Dr Eureka

Eureka

Czas gry: 15 min
Wydawca: Bard
Wiek: 6+
Liczba graczy: 1-4
Mechanika: przerzucanie kulek
Grę najtaniej kupisz tutaj!

 

Zawartość gry:

  • 54 wyzwania
  • 24 kulki (8 zielonych, 8 czerwonych, 8 fioletowych)
  • instrukcja
  • 12 fiolek na kulki

Rozgrywka


Gra planszowaKażdy z graczy stara się jako pierwszy wykonać wyzwanie z karty, która pokazuję kombinacje kulek i fiolek. Aby to się stało, gracze muszą przekładać kulki z fiolek do fiolek w taki sposób, aby żadna z nich nie wypadła. Nie wolno pomagać sobie rękami! Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza uzyska 5 punktów (wykona jako pierwsza 5 kart wyzwań). Niby proste? To tylko pozory… Niekiedy sekwencje są trudne i trzeba trochę się natrudzić. Pierwszy gracz, który ułoży swoje fiolki we właściwej kolejności musi krzyknąć “eureka”.
Dr Eureka posiada również inny wariant rozgrywki. W tej opcji gracze po odkryciu karty wyzwania licytują kto wykona jak najmniej ruchów. Jeśli komuś się uda w tyle ruchów ile zadeklarował (lub mniej) dostaje punkt.
Dr Eureka

Wykonanie


Na pierwszy rzut oka rzucają się plastikowe fiolki. Podczas rozgrywki są obijane, wywalane i zrzucane co powoduje szybkie rysowanie. Już po paru partiach widać, że zaczynają gorzej wyglądać. Innym aspektem do którego się przyczepię jest wypraska. Gra mogła by zajmować o wiele mniej miejsca i zwolnić część półki na inne tytuły. Reszta, czyli kulki i wyzwania zostały wykonane dobrze. Kulki nie niszczą się, a karty są czytelne i jasne dla każdego.
Karty

Dr Eureka recenzja


KulkiGra wydawać się może trochę dziecinna, jednak w gronie dorosłych również przynosi wiele frajdy. Testowana była na młodszy bracie jak i starszych graczach-wszyscy byli zadowoleni. Dr Eureka to bardzo ciekawe rozwiązanie na rodzinne spotkania, a szczególnie na imprezy z dużą ilością napojów procentowych 🙂 Gra wykonana w ciekawy sposób, jednak można byłoby trochę dopracować fiolki. Ten tytuł ma w sobie coś, co bawi każdego, kto w niego zagra-to bardzo wysoki plus. Dr Eureka spodoba się chyba każdemu.
Plusy
  • Gra dla każdego
  • Uczy szybkiego myślenia
  • Ciekawa mechanika
  • Cieszy każdego podczas gry

Minusy

  • Po paru grach fiolki zaczynają się rysować
  • Zajmuje trochę za dużo miejsca

Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Story Cubes recenzja


 

Eureka fiolki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *