Obłoczki – recenzja

Jestem przekonany, że każdy z Was chociaż raz w życiu przyglądał się chmurom i próbował wymyślać, co przedstawiają. W grze Obłoczki będziemy szukać odpowiednich kształtów na kafelkach – nie będzie to jednak takie proste. Możecie grać wspólnie, albo przeciwko sobie, wszystko zależy od Was. To jak, siadacie i szukacie obłoczków?


Obłoczki

Obłoczki

Autor: Gregory Oliver
Czas gry: 15 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-5
Mechanika: szukanie obrazków
Tematyka: obłoczki
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość pudełka:

  • Instrukcja
  • 30 kafelków
  • 15 dwustronnych kart z obrazkami

Rozgrywka


Przed rozpoczęciem zabawy należy zdecydować, czy chcemy grać w trybie współpracy czy rywalizacji.

W trybie współpracy dzieciaki (albo dorośli jeśli siądą do zabawy) w ciągu dwóch minut próbują jak najszybciej znaleźć 15 par obrazków. Jeśli im się to uda, wygrywają. Bardzo często najmłodsi czerpią jednak więcej radości z samego połączenia obrazków niż wygrywania 🙂

Kafelki Obłoczki

Drugim trybem zabawy jest rywalizacja – gracze rozsypują wszystkie kafelki obłoczków i będą szukać odpowiednich kształtów. Wyciągamy kartę z wierzchu stosu i próbujemy odnaleźć kształt. Ten tryb oferuje dwa poziomy trudności – w jednym mamy już pokazane jak wyglądają obłoczki, a w drugim, trudniejszym np. zajączka. Gra kończy się, gdy stos kart wyczerpie się. Osoba, która uzbiera najwięcej obłoczków wygrywa grę.


Recenzja gry Obłoczki


Obłoczki to gra niewielka, wydana w bardzo ładnej szacie graficznej – na pewno spodoba się dzieciakom. Kafelki chmur są zrobione z bardzo grubej tektury, przez co przy szybkim pokazywaniu nie pogną się i nie zniszczą. Gdyby to były karty, prawdopodobnie latałyby po całym stole, a tak wszystko podczas zabawy trzyma się kupy 🙂Karty i chmury z gry Obłoczki

Rozgrywka oferuję dwa tryby zabawy, co jest naprawdę fajnym rozwiązaniem. Niektóre dzieciaki nie lubią przegrywać, a niektóre właśnie preferują większą rywalizację. Tutaj możemy zabawę dobrać do preferencji dziecka.

Spostrzegawczość, kreatywność i przestrzenne myślenie – to właśnie rozwija gra w chmury. Łączy naukę ze świetną zabawą. Niektóre obłoczki nie są oczywiste, dzięki czemu czasem trzeba się namęczyć, żeby je znaleźć 🙂

Wspomnieć trzeba, że dorośli również fajnie się będą przy grze bawić. Nie ma mowy o dawaniu forów czy dodatkowym pomaganiu, bo niekiedy rodzice mają większe problemy ze znajdywaniem odpowiednich kształtów.Karty

Nie zawsze możemy przecież wyjść na pole/na dwór (zależy jak kto woli :P) i szukać obłoków na niebie. Teraz natomiast możemy taką zabawę przenieść na nasz stół. Obłoczki to fajny sposób spędzenia czasu w domu, łączący zabawę z kreatywnością.

Tytuł jest dość uniwersalny – spodoba się i chłopcom i dziewczynkom. Sprawdzi się idealnie np jako prezent na tegoroczne święta 🙂 Może jeszcze zdążycie przed świętami.


Przydatne odnośniki

Link do strony wydawnictwa

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Palec boży recenzja


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *