Sprint! – recenzja

W wielu bajkach, opowiadaniach i historiach przedstawiany jest wyścig zająca z żółwiem. O tym właśnie jest gra Sprint! – wspólnie wcielamy się w żółwia, uczestnika wyścigu, a naszym zadaniem jest dobiec do mety jako pierwsi. Sprint! to szybka i dynamiczna gra, jednak czy jest fajna? Przekonacie się.


Pudełko

Sprint

Czas gry: 15 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-4
Mechanika: rzucanie kart
Tematyka: wyścig
Grę najtaniej kupisz tutaj!

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • karty
  • plansza do gry
  • pionki żółwia i zająca

Rozgrywka


Przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba oczywiście przygotować pole gry. Z 6 planszetek tworzymy prostokątny tor wyścigowy, a na początku ustawiamy naszych zawodników. Planszy nie da się niestety modyfikować i mamy tylko jeden wariant gry.

Zadaniem graczy będzie przesuwanie żółwika jak najszybciej w stronę mety. Jest to gra kooperacyjna, czyli wspólnie będziemy działać, aby żółw wygrał wyścig. Jeśli zając dobiegnie pierwszy, wszyscy gracze przegrywają.Plansza

Gracz ciągnie jedną kartę celu, wskazującą ilość kart wyścigu, które trzeba chwycić za jednym razem. Kart przed podniesieniem nie można przeliczać. Trzeba to oszacować na podstawie wyczucia i mega skomplikowanych obliczeń matematycznych w głowie 🙂

W zależności czy trafimy odpowiednią liczbę, za mało lub za dużo, odpowiednio przesuwamy żółwika o ileś pól. Rozpisane jest to w instrukcji.Wyścig w grze Sprint

Teraz następuje ruch zająca. Gracz wsuwa chwycone karty na spód talii i dobiera górną kartę ze stosu. Odwraca ją i wykonuje ruch zająca na podstawie ilustracji. Może to być ruch o ileś pól, odpoczynek zająca, ruch o tyle samo oczek co żółwik, albo gonitwa za marchewką (narysowane na planszy)

Gra kończy się, gdy któryś ze zwierzaków dobiegnie do mety.


Recenzja gry Sprint!


Wydawnictwo FoxGames wydaje ostatnio naprawdę dobre tytuły, jednak Sprint! do nich nie należy. Podczas zabawy nudziłem się, a sama gra nie zaoferowała mi nic nowego. Nie czułem też szalonej rywalizacji. W dodatku nie jestem wielkim fanem gier kooperacyjnych. Tytuł nie trafia do zapalonych graczy, a nawet standardowego/średnio ogranego planszówkowicza.

Gra Sprint może jednak podobać się dzieciakom i osobom, które z grami mają naprawdę mało do czynienia. Ze względu na bardzo proste zasady, dziecięcą tematykę i kooperację, dzieci mogą się świetnie bawić.Sprint!

Manewrowania i kombinowania też tutaj mało. Mamy niewielki wpływ na to, jak będzie ruszał się zajączek i jak pociągniemy karty. Jest to dość losowa gra, co może momentami frustrować. Patrząc jednak pod kątem gry skierowanej tylko dla dziecka, w której nie ma rywalizacji między grającymi, to może być dobre rozwiązanie. Liczy się przecież głównie dobra zabawa.Karty

Jeśli chodzi o mnie, to Sprint! mnie nie zachwycił, jednak widzę potencjał przy graniu z dzieciakami. Przy następnym pokazie gier w szkole na pewno tam zabiorę grę i wypróbuję. Warto go spróbować w jakiejś wypożyczalni, kawiarni, konwencie przed zakupem.


Przydatne odnośniki

Link do strony wydawnictwa

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Palec boży od FoxGames


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *