Carcassonne

Carcassonne to gra strategiczna, składająca się z płytek terenu i pionków, która oferuje nam, aż tak wiele możliwości. Tytuł posiada bardzo proste zasady, które każdy zrozumie raz dwa, jednak aby wygrać, trzeba trochę pomyśleć…Planszówka skierowana jest przede wszystkim do grania rodzinnego.

CarcassonneGra planszowa

Tytuł: Carcassonne
Czas gry: 40 min
Dla: Całej rodziny
Wydawca: Bard
Liczba graczy: 2-5
Rodzaj gry: Strategiczna

Zawartość pudełka

    • instrukcja
    • 72 kafelków terenu
    • 1 toru punktacji
    • 45 pionków w 5 różnych kolorach (niebieski, czarny, żółty, czerwony oraz zielony)

Carcassonne gra rodzinna


Jak grać w Carcassonne?


Carcassonne polegająca na ciągnięciu płytek terenu, które układamy tworząc wielką planszę, właśnie dzięki nim każda rozgrywka toczy się w innym kierunku, dlatego trzeba układać je z rozwagą, aby nie pozwolić przeciwnikowi dojść do zwycięstwa. Płytki różnią się wyglądem, ukazują one: miasta, drogi, wioski, klasztory oraz łąki.

Kafle z gry

Każdy z graczy posiada również swoich podwładnych, których może wykorzystać na wiele różnych sposobów.
Tak jak było w średniowieczu, tak i tu mogą oni wcielić się w: chłopów, rycerzy, duchownych i złodziei, czyhających na trakcie. Punkty, które potrzebujemy do zwycięstwa, zdobywamy poprzez strategiczne postawienie pionków.


Wykonanie


Trzeba przyznać że gra wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Pionki są wykonane dokładnie, jak i również kafelki, na których widnieją dopracowane obrazki terenów. Pudełko jest dość duże, jak na taką zawartość, ale ono również nie odstaje od reszty.

Wszystko utrzymane w fajnym średniowiecznym klimacie. Jeśli lubicie gry o takiej tematyce, warto zainteresować się też grą Torres.


Pozytywnie? 


Owszem, gra zdobyła moją sympatię, właśnie dzięki tej różnorodności i losowości. Nie odbywa się zawsze w tym samym systemie, lecz rozgrywki różnią się od siebie. Carcassonne ma ogromne możliwości, które posiada, lecz dopiero po zakupie dodatków. Każdy z nich oferuje nowe udogodnienia, pionki, sposób gry, jak i również zasady.
Po ich zakupie gra stanie się inna, jak i również bardziej ciekawa.

Meeple

Carcassonne opinia


Gra godna polecenia, ciekawa do gry w dwie osoby, ale najwięcej frajdy oferuje przy większej ilości graczy.
Cieszę się, że poznałem Carcassonne, bo przypadło mi do gustu i chętnie w nią pogrywam. W przyszłości zamierzam zakupić dodatki, które na pewno przyniosą mi wiele radości, frajdy jak i również przyniosą nowe chęci, aby ponownie sięgać właśnie po ten tytuł.
Carcassonne  


5 Replies to “Carcassonne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *