Domek: Słoneczna 156 – recenzja dodatku

Zaproś rodzinę i przyjaciół do nowego Domku. Wykorzystuj plany budowy, aby podnieść jego wartość. Zagraj w pojedynkę albo zaproś do gry piątego i szóstego gracza! Adres to Domek: Słoneczna 156!

Domek słoneczna 156

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Rebel
Wiek: 7+
Liczba graczy: 1-6

Zawartość gry:

 • 2 plansze gracza
 • 24 karty pomieszczeń
 • 24 karty dodatków
 • 12 kart planów budowy
 • 12 kart przyjaciół
 • dwustronny tor dobierania kart
 • 5 żetonów wyposażenia
 • notes
 • instrukcja


Wykonanie


Dodatek do tej wspaniałej gry Domek, został wykonany bardzo solidnie, tak jak podstawowa gra. Dodatek oferuje nam dużo nowych kart pomieszczeń i dodatków, na których znajdziemy piękne ilustracje. Pomimo tego są bardzo czytelne i jasne. Oprócz tego znajdziemy nieco większe karty – planów budowy i przyjaciół. One również nie odstają od reszty. Są bardzo kolorowe, żywe i posiadają świetnie grafiki. Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie.


Co nowego wnosi dodatek?


Domek: Słoneczna 156 to dodatek do gry Domek, którą każdy powinien kojarzyć. Dodatek świetnie wpasuje się w gust każdego miłośnika tej familijnej planszówki. Podstawowym atutem tego dodatku  jest obecność dodatkowych kart, żetonów i plansz pozwalających na grę w 1 osobę albo rozgrywkę w 5 – 6 osób. Aby zagrać w większą ilość graczy, wystarczy dołożyć planszę z dodatku i gotowe! Nowe karty posiadają również znaczki, które informują ile kart musimy zredukować na daną ilość graczy. Oprócz tego gra oferuje nam dwa nowe, zupełnie niezależne dodatki: Rodzina i przyjaciele, Plan budowy.

 

Rodzina i przyjaciele

Ten dodatek dodaje nam cele. Każdy z gracz będzie mógł zaprosić przyjaciół , jeśli uda im się wykonać dla nich zadanie. Chodzi tutaj bardziej o zbudowanie odpowiednich pomieszczeń 😉 Jeśli nam się to uda, zajmuje piętro na którym są dane pomieszczenia. Przyjaciół nie można jednak wyprosić, zajmują dane piętro na stałe, co za tym idzie, w grze możemy zaprosić tylko dwóch przyjaciół. Zadania to naprawdę świetny sposób, żeby urozmaicić nieco rozgrywkę i dodać dodatkowy element punktowania.

Plan budowy

Ten dodatek oferuje nam prywatne cele budowy. Każdy gracz losowo na początku rozgrywki otrzymuje dwie karty (jedną wartą 3 punkty i jedną 5 punktów). Gracze mogą, ale nie muszą sugerować się tymi planami, jednak dodatkowe punkty zawsze się przydają. W przeciwieństwie do poprzedniego dodatku, nikt nam tych zleceń nie odbierze. Z tych dwóch zleceń możemy wykonać tylko jedno. Nawet jeśli uda nam się wykonać drugie, to i tak liczone jest bardziej wartościowe (5 punktów).

 


Podsumowanie


Domek: Słoneczna 156 to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gry Domek. Dodatek wprowadza wariant 5-6 osobowy, który pozwala nam na granie w większym gronie. Główną zaletą są jednak dwa dodatki, które świetnie wpasowują się w rozgrywkę. Wprowadzają parę zmian, lecz nie zmieniają znacząco rozgrywki. Dodają nam więcej elementów do kombinowania, co graczom bardziej zaawansowanym powinno się bardzo spodobać. Mamy więcej możliwości i dylematów. Nie patrzymy tylko, który zestaw jest w danym momencie najbardziej potrzebny, ale też czy zrealizujemy jakiś cel. Domek jest to świetna pozycja, a wraz z dodatkiem jeszcze lepsza! Bardzo dobry dodatek warty zakupu.

Plusy

 • Regrywalność
 • Wariant 5-6 osobowy
 • Dwa nowe świetne dodatki
 • Jeszcze więcej kombinowania
 • Piękne wykonanie

Minusy

 • Dodatek nie mieści się w podstawowym pudełku

Dziękuję księgarni Tania Książka za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Domek: Słoneczna 156  i inne gry planszowe znajdziecie na stronie księgarni.

Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

Domek: Słoneczna 156 znajdziecie również na REBEL.PL

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *