Doktor Strange Tom 1. Marvel Now 2.0 – recenzja komiksu

Z postacią Doctora Strange’a znam się stosunkowo niedługo, miałem z nim styczność pierwszy raz przy okazji wyjścia jego pierwszego solowego filmu w świecie MCU. Postać na tyle mi się spodobała, że musiałem sięgnąć po jego historie i poznać jego komiksowe oblicze, które według opinii wielu, jest bardziej mroczne, magiczne, niż to było ukazane w filmie. Jak zatem prezentuje się pierwszy tom komiksu Doctor Strange z serii Marvel Now 2.0 autorstwa Jasona Aarona?

Doctor Strange tom 1

Doktor Strange Tom 1 Marvel Now 2.0

Scenariusz: Jason Aaron
Wydawca: Egmont
Rysunki: Chris Bachalo
Data wydania: 23.05.2019
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 300
Format: 16.7×25.5cm

Seria komiksowa Doktor Strange wydana w ramach Marvel Now 2.0 posiada 4 tomy, z czego pierwsze trzy idą chronologicznie, posiadając też pojedyncze zeszyty z innych serii, jednak ostatni tom odbiega nieco od wydarzeń z pierwszych tomów.

Wydanie i stylistyka komiksu

Doctor Strange Tom 1 z serii Marvel Now 2.0 już na samej okładce ukazuje nieco inne spojrzenie na postać, jaką miałem okazję poznać w MCU. Jest on znacznie mroczniejszy, nie tak kolorowy. Kreska podoba mi się bardzo, bo ukazuje nie tylko mroczny klimat komiksu, ale magiczny świat otaczający bohatera podczas przygód. Kolorystyka jest utrzymana w stonowanych, raczej ciemnych kolorach, co buduje świetny nastrój i klimat przy przechodzeniu z kadru na kadr. Emocje, ruchu oraz zaklęcia magiczne jestem w stanie sobie wyobrazić głównie za sprawą fajnej mieszanki, jaka została tutaj zaprezentowana przez Chrisa Bachalo, odpowiadającego za wizualny aspekt komiksu. Mi siadło!

Fabuła pierwszego tomu Doctora Strange’a

Fabuła pierwszego tomu jest nadzwyczaj mroczna, szczególnie dla osoby, która zna Doctora od bardziej kolorowej i przyjaznej strony. I mnie taka zmiana, na bardziej ciemną wersję podoba się bardzo! Sama historia jest bardzo magiczna, ukazująca nasz świat, zwyczajny, prosty, ale również oczami Strange’a, mroczny, smutny, pełen niebezpieczeństw i strachu. Od samego początku fabuła wciąga, a w połączeniu ze świetnie narysowanymi kadrami, kartka leci za kartką. Jak to w magicznym świecie bywa, fabuła również nieco tajemnicza, nie odkrywa od razu najlepszych kart na początku.

Doctor Strange tom 1 marvel now 2.0

Bardzo podoba mi się, że Jason Aaron ukazał głównego bohatera nie w taki pięknym i jasnym świetle, jak to w zwyczaju bywa przy superbohaterach. Strange zmaga się z wieloma problemami, wyzwaniami, którym musi sprostać nie zawsze w moralny sposób, idąc ścieżką mroku w celu większemu dobru. Współpracuje z innymi magami, magicznymi stworzeniami czy korzysta z potężnych artefaktów, aby przywrócić równowagę i pokonać…kogo? Tego dowiecie się dopiero w komiksie 🙂

Pierwszy Tom Doctora Strange z serii Marvel Now 2.0 to na pewno świetny komiks dla każdego, kto chce poznać magiczną stronę świata Marvela i nieco poszerzyć horyzonty po poznaniu Doctora w MCU. Jeśli oglądaliście już Doctor Strange in the Multiverse of Madness ten komiks będzie fajnym dodatkiem 🙂

Podsumowanie

Doctor Strange Tom 1 z serii Marvel Now 2.0 mogę śmiało polecić osobom, które kochają przygody Doctora, ale też całkowitym laikom. Fajna fabuła połączona ze świetną kolorystyką i kreską świetnie buduje klimat komiksu.

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *