Boss Monster – recenzja dodatków

Boss Monster to gra karciana, która rzuca graczy w wir niezwykłych przygód. Mają zmienić się w złoczyńców rodem z gier wideo i zbudować zabójcze podziemia. Gracze rywalizują starając się zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód. Ale uwaga! Muszą stworzyć podziemia tyleż atrakcyjne, co śmiercionośne, inaczej słabowici bohaterowie gotowi ich pozabijać! Dwa mini dodatki dodają nam wiele ciekawych nowych kart, przedmioty dla bohaterów, a co najważniejsze – jeszcze więcej zabawy!

 

 

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Trefl Joker Line
Wiek: 13+
Liczba graczy: 2-4 (z dodatkiem Twarde Lądowanie 2-6)
Mechanika: hand management
Tematyka: podziemia


Zawartość dodatków:


 • Twarde Lądowanie
  • 3 nowych bossów
  • 7 kart zaklęć
  • 12 bohaterów (7 typowych i 5 legendarnych)
  • 23 karty komnat
 • Niezbędnik Bohatera
  • 20 przedmiotów dla bohaterów
  • 4 karty komnat
  • 2 karty zaklęć

Wykonanie


Oba dodatki zostały przygotowane na wzór podstawowej części gry. Karty są wykonane bardzo solidnie, a grafiki na kartach nie zostało zmienione. Wszystko jest wręcz identyczne jak podstawowa odsłona tego tytułu. Na kartach możemy znaleźć nowy rodzaj skarbu, a z nim nowy kolor kart – zielony. Świetnie wpasowuje się on w klimat rozgrywki, a wykonanie pomieszczeń, bohaterów, czarów i bossów nie odstaje od reszty. Problemem mogą być jednak pudełka. Są one w połowie puste i bardzo łatwo się niszczą.


Co dodają rozszerzenia?


Boss Monster: Niezbędnik bohatera

Ten dodatek to przede wszystkim nowy rodzaj kart – przedmioty bohaterów. W pudełku znajdziemy ich aż 20. Ich zadaniem jest trochę utrudnić rozgrywkę oraz zwiększyć poziom interakcji między rywalizującymi graczami. Oprócz tego w pudełku znalazły się cztery różne wypaśne komnaty oraz dwie kopie czaru, których zdolności związane są z wcześniej wspomnianymi przedmiotami.

Bohater pojawiający się w mieście otrzymuje przedmiot odpowiedniego typu. Każdy z kart posiada swoją specjalną, unikatową zdolność, która wpływa na posiadacza. Jeśli graczowi udał się pokonać bohatera z przedmiotem, to ekwipunek trafia do bossa podziemi. Gracz może z niego skorzystać w fazie budowania lub przygody, aby poprzeszkadzać przeciwnikom albo pomóc w pokonaniu bohaterów w podziemiach.

Boss Monster: Twarde lądowanie

Ten dodatek dodaje nam karty z nowym symbolem – artefakt obcych. Jest to nowy rodzaj skarbu, który wykorzystujemy przy grze w 5 i 6 osób. Tak, dodatek dodaje również możliwość gry właśnie w taką ilość graczy. Oprócz tego znajdziemy nowe karty bohaterów, którzy chcą zdobyć ten rodzaj skarbu. W skład nowego rodzaju kart wchodzą oczywiście bossowie oraz nowe komnaty.

Dodatkowo przy grze w większą ilość graczy zasady nieco się zmieniają. Gra nie kończy się, gdy ktoś zdobędzie 5 ran. Gramy dotąd, aż któryś z graczy zbierze 10 dusz.

 


Boss Monster – z dodatkami czy bez?


Warto zainwestować w dodatki, jeśli bardzo lubicie grać w Boss Monster. Jeśli wcześniej nie lubiliście tej gry, to dodatki nie zmienią tego zdania. Jest to ciekawe rozwiązanie dla graczy, którzy częściej siadają do stołu. żeby zagrać w tą grę. Dodaje ona sporo nowych opcji i kombinacji, co odświeża nam znacząco rozgrywkę.

Oprócz tego możliwość gry w 5-6 osób jeszcze bardziej zwiększa możliwości tworzenia podziemi przy użyciu nowego typu skarbu. Przedmioty bohaterów znacząco utrudniają nam rozgrywkę, jednak jest to bardzo fajne rozwiązanie. Więcej kart to oczywiście więcej możliwości. Polecam kupić oba dodatki, jeśli lubicie podstawową grę Boss Monster.  Jeśli jednak nie lubicie, to zaoszczędźcie pieniądze.

Plusy

 • Nowy rodzaj skarbu
 • Więcej możliwości
 • Dodatkowe utrudnienie w postaci przedmiotów

Minusy

 • Nie dla tych co nie lubią Boss Monstera

Dziękuję wydawnictwu Trefl Joker Line za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

 

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *