Najlepsze gry imprezowe – moje TOP gier

Każdemu zdarzyło się kiedykolwiek siedzieć na nudnej imprezie. Twoja przecież nie może być nudna, trzeba odpowiednio zająć się gośćmi! Oprócz przekąsek, muzyki i dobrego towarzystwa idealnym rozwiązaniem na dobrą zabawę są gry imprezowe. Rynek gier jest jednak przesycony i gier jest na nim mnóstwo.  Wybrałem jednak te najlepsze gry imprezowe, które świetnie sprawdzają się w mniejszym czy większym gronie, a zrozumienie zasad nie zajmuje wiele czasu. Na podstawie moich obserwacji, wielu testów i imprez w różnych gronach przygotowałem dla Was ranking najlepszych gier imprezowych dostępnych aktualnie na rynku.


Najlepsze gry imprezowe

 

Wiem lepiej

Wiem lepiejGra Wiem lepiej to gra quizowa, w nieco innym wydaniu. Klasyczne gry quizowe wymagają dużo wiedzy z wielu dziedzin, co może powodować frustrację. Umówmy się, szczęście w takich zabawach też trzeba mieć. W tej pozycji natomiast kategorie będziemy też losować, ale możemy im przypisać wartość punktową! Czujesz się lepszy w architekturze? Odpowiadaj za 4 punkty. Technologie już nie tak dobrze? Odpowiadaj za 1 punkt. Mamy tutaj też możliwość podbierania pytań, zamian i przeszkadzania. Wiem lepiej to gra imprezowa, do której usiądą wszyscy gracze, zarówno młodsi, starsi, doświadczeni, a nawet geek.

 

Jungle Speed

Jungle SpeedPomimo swoich lat nadal jest świetną grą zręcznościową. Uwaga na dłonie! Gra Jungle Speed polega na łapaniu totemu podczas pojedynków. Gracze wykładają karty i jeśli u któryś z dwóch graczy obrazek się powtórzy, szybko muszą łapać totem. Jeśli złapiesz go, możesz pozbyć się wyłożonych kart. Grę wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich kart. Jungle Speed to gra zręcznościowa w której liczy się refleks, skupienie i opanowanie.

 

Taboo

TabooTaboo nadal świetnie się trzyma w wielu rankingach i topkach gier imprezowych. Grę powinien znać każdy, kto kiedykolwiek tknął się planszówek. Była to też jedna z pierwszych gier którą ja poznałem. Podczas zabawy gracze będą podpowiadać i odgadywać hasła. Nie będzie to jednak takie proste, bowiem są słowa, których nie możemy używać do podpowiadania! Ich użycie skutkuje odrzuceniem karty i utraty dodatkowego punktu. Sprawdzi się świetnie w każdym towarzystwie, a szczególnie w tym licznym, bowiem granie w dużych drużynach jest jeszcze ciekawsze.

 

5 sekund

5 sekund5 sekund trafiło do tego rankingu tylko i wyłącznie dlatego, że ma ogrom zwolenników i osób, które tę grę zachwalają. Sam osobiście nie siadam do niej z tak dużą przyjemnością, a sama rozgrywka jest dla mnie najwyżej okej. Gra imprezowa w której gracze odgadują hasła i słowa w tytułowe 5 sekund. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi przesuwamy pionek. Nie ma tu specjalnych kart, usprawnień i urozmaiceń. Idealna jeśli lubicie prostotę, nie chcecie zagłębiać się w zasady, a towarzystwo oczekuje coś “luźnego”

 

Jednym słowem

Jednym słowem to gra imprezowa, która chyba jeszcze nigdy nie nawaliła na spotkaniu. Tytuł absolutnie każdemu podchodzi, nie znam osoby, która źle się bawiła przy tym tytule. Jeden z graczy otrzymuje kartę z pięcioma hasłami i wybiera numer. Do każdego numeru przypisane jest hasło, które osoba będzie musiała zgadnąć. Inni grający za pomocą jednego słowa muszą podpowiedzieć osobie, co znajduje się na karcie. Po odpowiedzi przechodzimy do kolejnej osoby i tak w kółko. Nie ma tu rywalizacji, przepychanek czy czasu. Idealna na rozluźnienie i spokojny chill.

 

Buła, pizza, kot, ser, koza

Bua pizza kot ser kozaBuła pizza kot ser koza podobnie jak Jungle Speed to gra zręcznościowa. W tej grze wypowiada się słowa w odpowiedniej kolejności wraz z wykładaniem kart. Jeśli powiedziane słowo zgadza się z tym co jest na karcie, szybko zakrywamy główny stos. Ostatnia osoba zgarnia wszystkie karty, a jej stos się powiększa. Równie szybka i szalona propozycja.

 

 

 

Spektrum

SpektrumGra, która powtarza schematy innych gier imprezowych – słownych, jednak robi to inaczej, ciekawiej! Spektrum to gra drużynowa, w której zadaniem będzie odgadywanie haseł. Mamy specjalne koło, znacznik i skrajne hasła. Jedna z osób losuje kartę, obraca kołem, sprawdza punktacje i do podanych haseł wymyśla słowo, aby naprowadzić swoją drużynę na największą ilość punktów. Idealna żeby się poznać i zrozumieć, jak inna osoba postrzega świat.

 

Amazonki

AmazonkiAmazonki to gra w której gracze dzielą się na dwie drużyny, tytułowe postacie i poszukiwacze złota. Najciekawsze jest to, że nikt nie wie z kim gra w drużynie, bowiem wybieranie ról jest za pomocą losowania kart. Większość zabawy odbywa się “nad stołem”, czyli dużo rozmawiamy, dedukujemy, kombinujemy i przeszkadzamy. Każda drużyna ma swój cel do wykonania, pierwsza której się uda wygrywa! Wtedy już można odkryć karty 🙂 Gra imprezowa idealna, jeśli lubicie blef.

 

 

Założysz się?

Założysz się?Ogromne zaskoczenie, kiedy pierwszy raz zagrałem w te grę. Założysz się? to gra imprezowa, w której wykonujesz różne zadania, albo odpowiadasz na pytania. Inne osoby biorące udział w zabawie mogą obstawiać, czy podołasz wyzwaniu czy poniesiesz porażkę. Odpowiednio odgadując otrzymują dodatkowe punkty do dalszej licytacji. Odpowiedź nietrafna? Tracisz punkty. Szalona gra, mnóstwo śmiechu i ciekawych wyzwać. Sprawdzi się idealnie zarówno w mniejszym jak i większym gronie.

 

Sushu GO Party!

Sushi GO Party

Sushi GO Party! to bardziej spokojna propozycja, w której każdy będzie mógł odpocząć i nieco się wychillować tak jak przy Jednym Słowem. Nie zmienia to faktu, że to nadal świetna gra imprezowa na dużą ilość osób. Gracze będą zdobywać sushi i wymieniać się kartami, aby tworzyć odpowiednie zestawy kart i zgarniać punkty. Wiele możliwości, różne zestawy, kombinowanie i ogrom frajdy. Sushi GO Party nie może zabraknąć na imprezce!

 

 


Dajcie znać w komentarzach, które gry imprezowe macie w kolekcji i jakie możecie polecić innym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *