Gry planszowe idealne na wakacje #2020

Te wakacje są inne niż zazwyczaj to miało miejsce. Wszystko powoli zaczyna wracać do normy, ludzie wyjeżdżają w góry, nad polskie morze, a nawet zaczynają wyjazdy za granicę. Jeśli wybieracie się w podróż, warto zabrać ze sobą jakąś grę planszową. Raczej nie warto brać dużych tytułów jak Wsiąść do pociągu czy inne duże pudła, więc dzisiaj propozycje nieco mniejsze, a równie fajne i grywalne. Planszówki na wakacje przed Wami. Zobaczcie jakie gry dla Was dzisiaj przygotowałem.


Gry planszowe na wakacje

Przechlapane

Wiek: 6+
Ilość graczy: 3-6
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Gra znalazła się już w zeszłorocznym i nie może jej zabraknąć w 2020. Jeśli macie minimum trzech graczy do zabawy, Przechlapane świetnie się sprawdzi jako odpoczynek przy basenie czy na plaży. Gracze będą losować kolor swoich odpoczywających przy basenie pionków i będą za wszelką cenę starali się wrzucić resztę do basenu. Można też skakać na trampolinie zgadując przy tym kolor innych. Jeśli się jednak pomylisz, Ty wpadasz pływać! Mała, szybka, bardzo zabawna! Przechlapane

 

Mölkky

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2+
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Mölkky też w zeszłorocznym zestawieniu się znalazły. Jeśli wybierasz się w plener, koniecznie zabierz ze sobą tę grę. Zadaniem graczy jest zbijanie odpowiednich drewnianych kręgli, żeby zdobywać punkty. Pierwszy gracz, który zdobędzie 50 punktów wygrywa. Jeśli jednak przebijesz tą liczbę, zaczynasz od 25! Masz też trzy próby, więc graj z rozwagą -pomylisz się trzeci raz z rzędu…odpadasz! Idealna, jeśli macie miejsce do rozłożenia i grania.

 

Molkky

 

Paryż miasto świateł

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Szukasz czegoś na spokojne wieczory z drugą połówką? Chcesz odpocząć od całodziennego zwiedzania lub łażenia po górach? Wypad do Paryża w tym roku nie wypalił? Paryż miasto świateł to planszówkowa nowość, w której zadaniem będzie układanie świateł na paryskich ulicach. Waszym zadaniem jest zachwycić wszystkich paryżan!

Paryż miasto świateł

VuDU

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedna z lepszych imprezówek, którą często zabieram na granie i wyjazdy. Gracze będą rzucali klątwy na innych graczy i otrzymywać punkty. Wyj jak wilk, chrumkaj jak świnia, graj na stojąco albo z połączonymi łokciami. Co jeśli będziesz musiał robić to wszystko naraz? Ogrom zabawy i śmiechu w luźnym towarzystwie. Jeśli jedziecie ekipą, załatwcie sobie VuDu!

VuDu

 

śLIMAKI TO MIĘCZAKI

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-5
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedziesz z rodziną i szukasz czegoś małego do pogrania z dzieciakami? Ślimaki to mięczaki to niewielka gra do pogrania z pociechami. Bawić się świetnie będą nie tylko dzieci, ale też rodzice.

PS. Gra świetnie się też sprawdza grając z pijanymi znajomymi! Jeśli szykujecie taki wypad ślimaki też się sprawdzą 🙂

Ślimaki to mięczaki

 

Jednym słowem

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-7
Opis: Jedna z moich ulubionych gier ostatnich miesięcy. Tak zwane “pisaczki”, czyli gra Jednym słowem zrobiła furorę wśród wszystkich znajomych. Jeden z graczy otrzymuje kartę i losuje hasło. Inni gracze za pomocą tylko JEDNEGO słowa muszą opisać co to jest. Pierwsze skojarzenie, kolor, rzecz, cokolwiek. Jeśli u innych graczy powtórzy się hasło, usuwacie je! Zgadujący będzie mieć trudnej. Sprawdza się praktycznie zawsze. Do grania z dziećmi, rodzicami, dziadkami, a także na imprezie czy sesji planszówkowej.

Jednym słowem

 

kto to zrobił?

Wiek: 6+
Ilość graczy: 3-6
Aktualne ceny: tutaj!
Recenzja: tutaj!
Opis: Kto to zrobił to szybka i zwariowana gra o…kupie! Któryś ze zwierzaków zrobił na dywan i teraz trzeba się dowiedzieć, który. Gracze rzucać będą swoje zwierzaki oczyszczając je z zarzutów. Jeśli zostanie jeden zwierzak w grze, lub zostanie błędnie wytypowany dany typ, gracz przegrywa rundę i dostaje karną kupę. Śmieszna bardzo szybka i niewielka, zmieści się do każdego plecaka, a nawet małej torebki podróżnej.

 

 


Wszystkie ceny są orientacyjne i pochodzą ze strony Ceneo.pl

Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę i jakie inne tytuły polecacie 🙂

Propozycje z 2019 i 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *