Gry planszowe idealne na święta

Mikołaj i Gwiazdka coraz bliżej, a co za tym idzie, pojawia się pytanie, jakim prezentem obdarować najbliższych. W sklepach powoli można zacząć czuć czas świąteczny, na polu chłód, w radiu coraz częściej piosenki okolicznościowe. Jeśli nie wiecie co kupić bliskim, to planszówka jest idealnym rozwiązaniem tego problemu. Na rynku jest wiele ciekawych gier, ale na tą okazję wybrałem parę tytułów, które świetnie się sprawdzą dla dzieci, starszych chłopców i płci pięknej.


Gry dla tych, co grają niewiele….albo nawet wcale


5 Sekund5 sekund

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Cena: od ok. 60zł

Gracze będą się starali poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań, każde z nich rozpoczyna się słowami Wymień 3…. Gracze na odpowiedź będą mieli tylko tytułowe 5 sekund. Jest tutaj mnóstwo dziwnych, różnych i śmiesznych kategorii. Przy tej grze wiele uśmiechu gwarantowane.

TajniacyTajniacy

Wiek: 14+
Ilość graczy: 2-8
Cena: od ok. 50zł
Znowu imprezówka. Tym razem gracze będą działali razem i starali się przekazywać zaszyfrowane hasła za pomocą słów. W zabawie biorą jednak udział dwie drużyny, których zadaniem jest jako pierwsi odnaleźć wszystkich agentów w kolorze swojej drużyny.

 

IceCoolIceCool

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-8
Cena: od ok. 70zł
Jeśli znacie i lubicie kapsle, to IceCool na pewno wam się spodoba. Gracze będą pstrykać pingwiny i zdobywać rybki. Jeden z graczy będzie berkiem i będzie łapał pozostałych graczy, aby zdobyli mniej punktów.

Wsiąść do pociągu: EuropaWsiąść do Pociągu: Europa

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-5
Cena: od ok. 110zł
Każdy gracz zostaje prezesem kolei i tworzy odpowiednie trasy. Zadaniem jest układanie połączeń między miastami na mapie Europy.
Gracze zbierają karty, a następnie używają ich, do budowania dworców, tuneli, promów, no i przede wszystkim długich tras kolejowych. Jeśli szukacie coś większego, to WDP to idealny wybór.
Recenzja: tutaj!

DixitDixit

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Cena: od ok. 80zł
Gracze wymyślają skojarzenia do odpowiednich obrazków, a inni starają się odgadnąć co autor miał na myśli, wskazując odpowiedni obrazek. Sporo różnych kart, wiele uśmiechu i frajdy zaoferują dziecku mnóstwo godzin wspaniałej zabawy z kolegami, koleżankami i rodziną.
Recenzja: tutaj!

Gry dla dzieci


BolidyBolidy

Wiek: 7+
Ilość graczy: 2-6
Cena: od ok. 100zł
Pozycja bardziej dla chłopców. Gracze będą się ścigali tytułowymi bolidami oraz obstawiali na poszczególnych etapach, który z nich wygra. Każdy kierowca będzie posiadał również indywidualną zdolność, którą będzie wykorzystywał podczas wyścigu.
Recenzja: tutaj!

DomekDomek

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Cena: od ok. 70zł
Jedna z ciekawszych pozycji dla młodych graczy. Uczestnicy zabawy będą projektować swój domek, aby zdobyć najwięcej punktów. Mamy tutaj sporo pomieszczeń, które będą nam dawać punkty, ale też narzędzia, które pomogą nam w budowie. Przeszkadzać nam będą jednak inni, którzy będą podbierać nam karty.

 

KingdominoKingdomino

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Cena: od ok. 70zł
Gracze będą z kafelków układać królestwo. Są jednak specjalne zasady, które będzie trzeba przestrzegać. Najlepszym władcą zostaje gracz, który najlepiej ułoży kafelki i zgarnie najwięcej punktów.

 

Szybkie koloryKolory

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-5
Cena: od ok. 50zł
Tym razem z myślą o tych najmłodszych graczach. Uczestnicy zabawy otrzymują dwustronną kartę. Z jednej strony pomalowana, z drugiej czarno-biała. Trzeba zapamiętać kolorowy obrazek i jak najszybciej pomalować czarno – biały. Ćwiczy pamięć i zdolności manualne.

 


Gry dla niej i dla niego


SagradaSagrada

Wiek: 13+
Ilość graczy: 1-4
Cena: od ok. 120zł
Absolutny hit tego roku. Gracze będą układali z kolorowych kostek witraże. Nie będzie to jednak takie proste, bo trzeba zachować odpowiednie zasady przy układaniu kostek. Co więcej, będziemy mieć zadania oraz tajne misje, za które właśnie otrzymamy punkty. A jakie to ładne! Spodoba się praktycznie każdemu.

Pierwsza w Polsce recenzja u mnie: tutaj!

AzulAzul

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Cena: od ok. 130zł
Kolejny hit. W grze gracze będą zbierać odpowiednie płytki, a za ich pomocą, będą układać mozaikę. Im piękniejsza, tym więcej punktów gracze otrzymują. Nie będzie to łatwe, bo inni mogą nam podbierać płytki, których właśnie potrzebowali. Gra równie piękna, jak wcześniej wspomniana Sagrada.

ChoinkaChoinka

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Cena: od ok. 130zł
Tego tytułu nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć! Nowość od Naszej Księgarni, która jest idealnym prezentem pod choinkę. Gracze będą ozdabiali tytułowe drzewko, tak, aby zyskać najwięcej punktów. w tym celu będą używać bombek, światełek, cukierków i pierników. Dodatkowe cele, draft to idealne połączenie dla bardziej doświadczonych graczy oraz dla tych, którzy mniej grają w planszówki.

 

Ubongo 3DUbongo 3D

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Cena: od ok. 100zł

Ostatni wpis w tym zestawieniu. Gracze na czas będą układać klocki w odpowiednie pola. Wszystko będzie działo się oczywiście w trójwymiarze. Wiele różnych poziomów, możliwości oraz ograniczony czas tworzy świetny klimat podczas gry. Uśmiech gwarantowany.

 


Jest to tylko część wspaniałych gier, jakie można kupić na święta bliskim. Jeśli szukacie czegoś innego, to możecie napisać maila z zapytaniem, a ja postaram się pomóc. Maila znajdziecie w zakładce współpraca.

Życzę wszystkim, abyście znaleźli swoje wymarzone gry pod choinką, czy to w worku od Mikołaja!

Ceny są oczywiście orientacyjne wzięte ze strony Ceneo.pl

Zdjęcia gier zostały pobrane ze strony REBEL.PL

Gry planszowe na Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *