Gry planszowe idealne na święta – edycja 2020

Mikołaj i Gwiazdka coraz bliżej, więc trzeba szykowac prezenty! Gry planszowe to idealny prezent na święta – przygotowałem dla Ciebie kilka propozycji, jakimi planszówkami możesz obdarować bliskich. Niestety sklepy stacjonarne są aktualnie zamknięte i nie ma kto pomóc przy wyborze, dlatego korzystaj z tej listy dowolnie! Jeśli masz jakieś pytania, albo szukasz więcej propozycji, odwiedź Facebooka albo napisz komentarz. Odpiszę jak najszybciej!

Na rynku jest wiele ciekawych gier, ale wszystkich ich przecież nie wypiszę 🙂 Wybrałem kilka, które sprawdzą się idealnie w swojej kategorii.


Gry planszowe idealne na święta


Draftozaur

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-5
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Draftozaur trafił do mnie stosunkowo niedawno i już mnie oczarował. Świetnie wykonana gra rodzinna w której gracze zbierają kolorowe dinozaury. Zasady nie są trudne, rozgrywka trwa około 20 minut a frajda czerpana z zabawy jest ogromna. Jeśli szukasz mniejszej gry rodzinnej to Draftozaur może być świetnym prezentem dla dziecka.
Recenzja: tutaj!

Draftozaur

 


Palec boży

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Palec boży to również dość świeży tytuł który zawojował w kategorii gier rodzinnych. To dość nietypowy tytuł, bo wykorzystuje mechanikę pstrykania! Gracze będą pstrykać swoimi prorokami w świat, budując świątynie i wystrzeliwać piony przeciwników. Będziemy za to zdobywać punkty, a gracz, który zdobędzie ich najwięcej, wygrywa. To nie wszystko! Grający bdą też głosować nad prawami, nowymi zasadami, które zmienią każdą rozgrywkę na jeszcze bardziej szaloną! Idealna zabawa dla całej rodziny – sprawdzi się też do gry ze znajomymi 🙂
Recenzja: tutaj!

Palec boży

 


Rzuć na tacę

Wiek: 8+
Ilość graczy: 1-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: W zestawieniu świątecznym nie mogło zabraknąć rysowanki, czyli gry typu roll & write. Rzuć na tacę jest świetną grą korzystającej z tej mechaniki. Proste zasady, a wycisnąć z niej można mnóstwo. Kombinacje, kombosy i liczenie to coś, co lubię. Jeśli szukasz trudniejszej rysowanki – gry, która wymaga od Ciebie kombinowania, Rzuć na tacę to wybór idealny.
Recenzja: tutaj!

Rzuć na tacę

 


7 Cudów Świata Pojedynek

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Idealny tytuł dwuosobowy nie ist… Uwaga! Dla mnie istnieje 😀 7 Cudów Świata Pojedynek to dla mnie najlepsza gra dwuosobowa. Gracze budują swoją cywilizację za pomocą kart, zdobywają punkty, wojsko i rozwijają filozofię. Mamy tutaj trzy różne drogi do zwycięstwa – musimy cały czas kontrolować co wykonuje nasz przeciwnik, aby nie przegrać. Świetna strategia w świetnej cenie. Więcej o grze w recenzji.
Recenzja: tutaj!

7 cudów świata pojedynek

 


Point Salad

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-6
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Point Salad to jedna z moich ulubionych karcianek. Sprawdzi się świetnie jako gra rodzinna, filler, a nawet gra imprezowa. Gra oczywiście nie tylko dla wegetarian 😛 Nie będziecie żałować zakupu ani złotówki. Tytuł powinien znaleźć się na każdej planszówkowej półce.
Recenzja: tutaj!

Point Salad

 


Jednym słowem

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-7
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedna osoba otrzymuej hasło, reszta stara się naprowadzić używając tylko jednego słowa. Jeśli propozycje się powtórzą, odrzucamy je! Tytuł must have w każdym polskim domu. Jedna z lepszych gier w swojej kategorii, która sprawdzi się nie tylko do grania ze znajomymi, ale też na rodzinne spotkania.
Recenzja: tutaj!

Jednym słowem

 


Odyseja

Wiek: 5+
Ilość graczy: 1-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Odyseja to kosmiczna przygoda dla dzieci i dorosłych. Planszówka bardzo uniwersalna, która sprawdzi się do zabawy rodzinnej, imprezowej i też z dzieciakami. W Odysei gracze pełnią rolę odkrywców w celu poznania i zbadania nowych, tajemniczych planet. Mamy tutaj doczynienia z bardzo prostymi zasadami, co sprawia, że może być to tytuł idealny do wprowadzenia nie grających znajomych do świata gier.

Odyseja

 


Everdell

Wiek: 13+
Ilość graczy: 1-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedna z piękniejszych planszówek dostępnych aktualnie na rynku. Gracze będą wysyłaś leśnie zwierzaki do lasu, budować budynki i zdobywać przyjaciół. Komponenty są cudowne, mechanika działa świetnie, a radość płynąca z gry jest ogromna. Szukasz trudniejszej gry rodzinnej? Prezent dla lepszej połówki? Zamawiaj Everdell!

Everdell

 


Paris

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Ostatnia propozycja w tym zestawieniu. Paris to jedna z ładniejszych gier ekonomicznych jaką miałem ostatnio w rękach. Gracze wcielają się w inwestorów nieruchomości w Paryżu i zdobywają punkty prestiżu. Szukasz czegoś trudniejszego? Pomyśl nad Paris!

Paris

 


Stare wpisy:
Gry planszowe idealne na święta edycja 2018
Gry planszowe idealne na święta deycja 2019

One Reply to “Gry planszowe idealne na święta – edycja 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *