Gry planszowe idealne na imprezę

Mieliście czasem problem z wyborem gry na imprezę? A może jeszcze żadnej nie macie i zastanawiacie się w co zainwestować? Gry imprezowe to obszerny temat, dlatego w wyborze wam pomogę! Na rynku jest naprawdę sporo przeróżnych gier, ale ja wybrałem specjalnie dla was tylko część, które dla mnie najlepiej pasują na takie okazje. Gry imprezowe to świetny sposób na nudę.


Gry planszowe idealne na imprezę

6 bierze

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-10
Cena: tutaj!
Gracze będą układać rzędy z kart, do których będą dokładać karty. Ten, który położy szóstą kartę, zbiera punkty karne. Świetnie sprawdza się zarówno w 4 osoby, jak i 8.
Recenzja: tutaj!

6 bierze

 

Diamenty

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-8
Cena: tutaj!
Gracze będą wchodzili do jaskini w celu zdobycia jak największej ilości kryształów. Liczy się spryt i odpowiednie decyzje, aby wynieść najwięcej skarbów. Gra posiada spory element blefu, który nieźle rozkręci każdą imprezę.
Recenzja: tutaj!

Diamenty

 

 

VuDu

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Cena: tutaj!
Moja ulubiona gra imprezowa. Gracze będą rzucali na siebie klątwy, aby zdobyć punkty. Gracz musi wykonywać zadanie (klątwę) w zależności co piszę na karcie. Może być to gra na stojąco, udawanie myszy, czy nawet granie ze złączonymi łokciami. Idealna, jeśli towarzystwo jest otwarte i nie boi się przedziwnych wyzwań.

Vudu Gry imprezowe

 

Skull

Wiek: 10+
Ilość graczy: 3-6
Cena: tutaj!

Znowu gra blefu, tym razem w mniejszym wydaniu. Tutaj jednak główną mechaniką jest licytacja. Gracze będą obstawiali ile kwiatów znajduje się na żetonach położonych na stole. Jeśli odpowiednio trafi i odkryje zadeklarowaną ilość – zdobywa punkt. Świetnie się sprawdza od czterech+ graczy.Skull

 

Fuse

Wiek: 10+
Ilość graczy: 1-5
Cena: tutaj!

Tym razem gra kooperacyjna, gdzie gracze wspólnie będą rozbrajali bombę. Macie na to tylko 10 minut. Współpraca i odpowiedni podział kostek to klucz do wygranej. Gra szybka, dynamiczna, akurat na wprowadzenie osób do zabawy. Idealna żeby rozruszać znudzone towarzystwo.
Recenzja: tutaj!

Fuse

Colt Express

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-6
Cena: tutaj!

Ostatnia i zarazem największa pozycja w tym zestawieniu. Gracze wskakują do pociągu i próbują zdobyć jak najwięcej skarbów. Uczestnicy będą rzucali karty, które potem będą odpowiednio rozpatrywane. Niektóre będą zakryte, niektóre odkryte – nigdy nie wiemy jak potoczy się runda. Chaos i nagłe zmiany na planszy wprowadzają sporo śmiechu do zabawy, dzięki czemu ten tytuł świetnie pasuje na spotkanie ze znajomymi.

Gry imprezowe colt express


Podane gry imprezowe możecie znaleźć w najlepszych sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych.
Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę i jakie inne tytuły polecacie 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *