Dzień dziecka – pomysł na prezent #2019

Dzień dziecka już lada moment. Planszówki to świetny pomysł na prezent! W tym wpisie kilka  nowych propozycji, jakie gry można kupić swoim dzieciom. Jeśli nie widzieliście propozycji z tamtego roku, zapraszam tutaj.


Gry dla dzieci w wieku 5-8

Katamino

Wiek: 3+
Ilość graczy: 1-2
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Katamino to świetna planszówka dla dzieciaków i ich rodziców. Łączy w sobie układanki, łamigłówki logiczne i konstrukcje 3D. Sporo wyzwań, pojedynków i układanek na czas. Dziecko samemu też może się świetnie bawić.Katamino


Przechlapane

Wiek: 6+
Ilość graczy: 3-6
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Blefuj i podejmuj ryzyko! Każdy gracz losuje kolor i próbuję uniknąć zamoczenia. Musisz tak zrzucać przeciwników i tak blefować, żeby wepchnąć wszystkich do wody.Przechlapane


Komiksy paragrafowe

Wiek: 5+
Ilość graczy: 1
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Komiksy paragrafowe to świetny wybór dla chłopca i dziewczynki. Dziecko samo decyduje o przebiegu historii i tworzy swój unikalny przebieg wydarzeń. Komiksów jest sporo, nie będę podawał konkretnego. Najlepsze na start: Rycerze, Sherlock Holmes, Hokus i Pokus, Mystery, Piraci.

Rycerze


 

Lisek urwisek

Wiek: 5+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Najlepsza gra kooperacyjna dla dzieci na rynku. Gracze próbują odkryć, kto jest Liskiem Urwiskiem. Pomogą nam poszlaki, które będziemy używać w specjalnym dekoderze. Wszyscy przegrywamy, lub wygrywamy. Super opcja dla rodziców z dziećmi.
Recenzja: tutaj!

Lisek Urwisek


Gry dla dzieci w wieku 8+


Kingdomino

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Gracze będą budowali swoje królestwa za pomocą kafelków. Pięknie wygląda, sporo kombinowania, świetna do grania z dziećmi.
Więcej o grze: tutaj!

Kingdomino


Patchwork doodle

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2+
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Dziecko lubi rysować? Ta gra jest dla niego! Zadaniem grających jest narysowanie jak najlepszej kołdry z dostępnych skrawków materiałów. Ten, który poradzi sobie z tym najlepiej, wygrywa.
Więcej o grze: tutaj!

Doodle


Bolidy

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-6
Aktualna cena: tutaj!
Opis: Tym razem propozycja dla chłopców. Wielkie wyścigi, zakręty, zabójcza prędkość. Wszystko to w rodzinnej grze Bolidy. Gracze będą ścigali się bolidami i obstawiali wyniki.
Więcej o grze: tutaj!Bolidy


Wodny szlak

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Ostatnia gra w tym zestawieniu. Jedyna gra kafelkowa 🙂 Jeśli wasze dziecko lubi taką mechanikę, lub dopiero zaczyna zabawę z grami, Wodny Szlak to tytuł idealny. Gracze będą tak tworzyli rzekę, aby doprowadzić materiały do odpowiednich budynków. Prosta, szybka, ładna i oczywiście nie nudna.
Więcej o grze: tutaj!

Wodny Szlak


Wszystkie gry w przedziale 8+ na pewno spodobają się nawet starszym dzieciom. Mam nadzieje, że pomogłem przy wyborze odpowiedniego prezentu 🙂

Więcej gier znajdziecie na Ceneo.pl

Gry planszowe na Ceneo.pl

Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę swoim dzieciom i jakie inne tytuły polecacie 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *