Kamienie w kieszenie

Szybka, krótka, a zarazem przynosząca wiele radości gra, która polega tylko i wyłącznie na wskazywaniu palcem.
Zobaczymy czy jesteś sprytniejszy od swoich przeciwników i czy zdobędziesz
wszystkie kryształy? Kamienie w kieszenie to idealna pozycja dla rodzin, oraz na imprezy!

Kamienie w kieszenie

Kamienie w kieszenieTytuł: Kamienie w kieszenie
Czas gry: około 15 minut
Dla: 8+ (zawiera drobne elementy)
Wydawca: Rebel
Liczba graczy: 3/6
Rodzaj gry: Familijna

Zawartość pudełka:

  • 6 płytek postaci
  • 5 płytek grzybów
  • Sakiewka do trzymania kamieni
  • 60 kamieni w 4 różnych kolorach
  • Instrukcja

 


Kamienie w kieszenie, czyli jak zbierać kamienie


Kamienie w kieszenie mają bardzo proste zasady, które zrozumie praktycznie każdy, od starszego po młodszego. Wystarczy wskazywać palcem na wybrany przez siebie grzyb, albo na płytkę bohatera u innego gracza. Gdy zabraknie już wszystkich kryształów w sakiewce gra dobiega końca.

Postacie

Kradnę kamienie!


Na samym początku każdy z graczy wybiera swoją postać, na której będzie kładł swoje zdobycze. Trzeba tutaj jasno podkreślić, że w grze muszą brać udział przynajmniej 3 osoby. Mamy już graczy, teraz trzeba rozłożyć grzyby na stole. Ich ilość musi być mniejsza o jeden, od ilość graczy biorących udział w rozgrywce. Na każdym grzybku umieszczamy dwa kryształy z sakiewki. Teraz, na wybrany sygnał, jednocześnie wszyscy pokazują, które kryształy chcą skraść. Jeżeli w jedno miejsce został skierowany tylko jeden palec, dana osoba zabiera kryształy do siebie, jednak w kolejnej turze te kryształy mogą zostać również wskazane przez innego gracza.

Można się jednak przed tym obronić, zasłaniając kryształy i zachowując je już całkowicie dla siebie, ale trzeba wtedy odczekać jedną turę, aby powrócić do rozgrywki. Jeszcze słowo wyjaśnienia jeśli chodzi o rozgrywkę. Jeżeli na któregoś grzyba wskazało więcej palców, albo w ogóle, dodajemy po jednym na koleją turę, a tam, gdzie zostały zabrane dokładamy ponownie po dwa. Trzeba zawsze rozważać swój wybór, bo w grze istnieją cztery kolory kryształów: niebieski, żółty, czerwony i biały.

Pierwsze trzy są punktowane po jeden punkt, a ostatni po dwa, jednak jeżeli zbierzemy komplet składający się ze wszystkie trzech podstawowych kolorów otrzymujemy 5 punktów za każdy zestaw. Gra kończy się gdy zabraknie kryształów, a grę wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Gra planszowa kamienie

Pięknie się prezentuje


KomponentyKamienie w kieszenie zostało wykonane z dużą starannością, widać to pod każdym względem. Ciężko się tutaj czegokolwiek przyczepić. Rysunkowe grzyby, postacie bohaterów wprowadzają nas w bardzo ciekawy nastrój rozgrywki jak również są miłe dla oka. Sakiewka również jest zrobiona dokładnie, z miękkiego materiału. Najważniejszym jednak plusem tutaj są kryształy. Każdy z nich jest wykonany bardzo dokładnie, ze starannością, co bardzo plusuje w tym aspekcie.


Kamienie w kieszenie recenzja


Gra Kamienie w kieszenie bardzo mi się spodobała już od pierwszej rozgrywki u znajomych. Po kilku grach zdecydowałem, że pora, aby na stałe trafiła w moje ręce, bo bardzo przypadła mi do gustu. Szybka gra, z bardzo prostymi zasadami, która jest wprost idealna pomiędzy rozgrywkami w bardziej ambitne gry. Choć dość droga, to jest warta swojej ceny, bo została wykonana z dużą dokładnością. Idealna na imprezy, zabawy i rodzinne spotkania. Na spotkania w większym gronie świetnie sprawdzi się też Buła pizza kot ser koza.

Kamienie w kieszenie

 

Kamyczki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *