Gry planszowe idealne na święta #2019

Mikołaj i Gwiazdka coraz bliżej, a co za tym idzie, nowe planszówki! Gry planszowe to świetny prezent na tego typu okazje. Na rynku pozycji jest bardzo wiele, dlatego tym wpisem postaram się niektórym pomóc i naprowadzić na najciekawsze gry dostępne na rynku.  W sklepach powoli można zacząć czuć czas świąteczny, na polu chłód, w radiu jeszcze o dziwo okolicznościowych nutek jeszcze nie słyszałem. To idealny czas, żeby powoli się przygotowywać i zrobić “zapasy”prezentowe.


Planszówki dla najmłodszych


 

KOMIKSY PARAGRAFOWE

Wiek: 6+
Ilość graczy: 1
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Komiksy paragrafowe to świetny wybór zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Wybór jest spory, więc tematykę można zaleźć odpowiednią dla swojego dziecka. Gracze będą czytali komiks i wybierali, jak historia ma się toczyć dalej. Będziemy skakać po różnych obrazkach w zależności od naszych decyzji. Czytać można wiele razy, bo jest kilka różnych ścieżek! Świetna zabawa, brat przeszedł już 6 takich komiksów 🙂

Piraci

Totem

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: W grze Totem gracze starają się umieścić swoje kolory na szczycie totemu. Nikt nie wie jednak kto ma jakie kolory. Rzucaj karty, blefuj i zdobywaj punkty w zależności od położenia fragmentów totemu.
Recenzja: tutaj!

Totem

Obłędny rycerz

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Obłędny Rycerz to gra kooperacyjna, w której gracze za pomocą specjalnych ramp będę przechodzili plansze. Ta gra to idealna zabawa, żeby wprowadzić dzieciaki do świata gier. Na pewno się im spodoba, przy czym rodzice też spędzą świetnie czas ze swoimi pociechami. Więcej przeczytacie w recenzji tutaj!

Obłędny rycerz

Domek

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: W tym roku też wrzucam domek, bo to jedna z ciekawszych pozycji dla młodych graczy. Zadaniem graczy będzie zbieranie kart i projektowanie własnego domu. Mamy do dyspozycji sporo pomieszczeń, różnych narzędzi i usprawnień, które pomogą nam w budowie. Gracz, który stworzy najbardziej funkcjonalny domek wygrywa. Świetna dla dzieciaków, ale rodzice też świetnie się mogą bawić.

Domek


Dla graczy starszych


Reef

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Reef to pięknie wykonana planszówka, w której gracze będą układali rafę koralową. W zależności od położenia rodzajów raf i rzucanych kart, tyle będziemy otrzymywać punktów. Jedna z ciekawszych premier tego roku, każdy powinien w kolekcji posiadać. Więcej o grze w recenzji!

Reef

 

Minerały

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-5
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Minerały ostatnio pojawiły się na rynku gier planszowych i już podbijają serca wielu graczy. Zadaniem grających będzie zbieranie minerałów i wymienianie je na odpowiednie zadania. Będzie trzeba ułożyć odpowiednia planszę i to po niej będziemy się poruszać. Gra wykonana pięknie, a w dodatku ciekawa. Więcej o grze w recenzji!

Minerały

Jednym słowem

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-7
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Jedna z najlepszych imprezówek ostatniego roku. Otrzymała ostatnio bardzo prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2019. Gracze będą razem odgadywali hasła. Jedna osoba nie będzie widziała słowa, a reszta będzie musiała jednym słowem je opisać.

Jednym słowem

 

Na Skrzydłach

Wiek: 10+
Ilość graczy: 1-5
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: W grze Na Skrzydłach gracze będą tworzyć swój własny rezerwat przyrody, który stanie się ostoją dla wielu gatunków ptaków. W zależności od zdobytych ptaków i ich “możliwości” gracze będą dostawać punkty. Będziemy zbierać pożywienie, jajka, dbać o ptaki i łączyć je w “combosy”. Gra wykonana przepięknie, w tym roku otrzymała nagrodę Kennerspiel des Jahres 2019.

Na Skrzydłach

 

Wielka pętla

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: Ostatnia propozycja w tej kategorii. Tym razem gra wyścigowa – gracze będą ścigać się używając do tego kart kolarzy. Spora regrywalność, kilka tras, ciekawe mechaniki, fajnie wykonana…czego chcieć więcej.

Wielka Pętla

 

 

Detektyw

Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Aktualne ceny: tutaj!
Opis: W grze Detektyw, jednej z najlepszych gier kryminalnych gracze wcielają się w rolę prawdziwych detektywów. Ich zadaniem będzie rozwikłanie tajemniczych spraw jako śledczy. Nie ma tutaj jednego zakończenia – gracze grają z aplikacją, wprowadzają dane i rozwiązują zagadki. W grze znajdziemy pięć różnych spraw.

 

Detektyw


Jest to tylko część wspaniałych gier, jakie można kupić na święta bliskim. Jeśli szukacie czegoś innego, to możecie napisać maila z zapytaniem, a ja postaram się pomóc. Maila znajdziecie w zakładce współpraca.

Życzę wszystkim, abyście znaleźli swoje wymarzone gry pod choinką, czy to w worku od Mikołaja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *