Gra na emocjach – recenzja

Gra na emocjachzawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiać będziemy różne emocje. Każda z nich kojarzyć się może z wieloma rzeczami, co gwarantuje świetną zabawę!
Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

Gra na emocjach

Czas gry: 20 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek: 10+
Liczba graczy: 3-10
Mechanika: zagrywanie
Tematyka: odgadywanie haseł

Zawartość gry: 

  • 110 kart symboli
  • 5 kart bez symboli – gracze mogą sami narysować symbole
  • 5 kart z przykładowymi pytaniami
  • instrukcja

Wykonanie


Gra na emocjach została wykonana ciekawie, a zarazem bardzo minimalistycznie. W malutkim pudełku znajdziemy głównie karty z symbolami. Każda karta jest niepowtarzalna i posiada swój unikatowy obrazek nadrukowany wewnątrz serduszka (ma chyba nawiązywać do tytułu – emocje). Ciężko więcej tutaj napisać – dobrze wykonana gra.


Rozgrywka i przygotowanie


Rozgrywkę w Grze na emocjach można zacząć bardzo szybko. Należy potasować karty symboli i rozdać każdemu po 5 kart. Pozostałe karty należy umieścić na zakrytym stole na środku stołu – będzie to stos dobierania. Grę rozpoczyna najstarszy gracz, którego zadaniem jest zadać pozostałbym osobom pytania rozpoczynającego się od: Jak się czuje, gdy… – w tym miejscy przytacza dowolną sytuację. Jeśli osoba ma kłopot z wymyśleniem pytania może w dowolnym momencie skorzystać z kart z przykładowymi pytaniami.

Pozostali gracze wybierają jedną kartę spośród trzymanych w ręku, która ich zdaniem pasuje najlepiej jako odpowiedź na zadane pytanie. Wykłada ją zakrytą na stole, aby inni gracze nie widzieli symbolu. Gracz, który zadawał pytanie nie wykłada karty. Jego zadaniem będzie przetasowanie wyłożonych kart pozostałych graczy tak, aby nie wiedział, kto wybrał jaką kartę. Następnie odkrywa kartę i wybiera symbol, który jego zdaniem najlepiej pasuje do wcześniej zadanego pytania. Osoba, do której należy ta karta, zdobywa punkt. Teraz gracze odrzucają wybrane karty i dobierają nowe, tak aby znowu mieć w ręku 5 kart. Kolejna runda się rozpoczyna więc teraz pytanie zadaje kolejny gracz po lewej stronie i to on będzie wybierał kartę.

Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 3 punkty, gracz ten zostaje zwycięzcą. Czas rozgrywki można dopasować od swoich potrzeb ustalając, do jakiej liczby punktów grają. Gra na emocjach posiada również inny wariant rozgrywki, gdzie gracze wykładają nie jedną, ale dwie karty.


Podsumowanie


Gra na emocjach bardzo spodobała się zarówno mnie, jak i moim znajomym z liceum, jednak szybko się znudziła i została odrzucona na bok. Częste granie w jednym gronie jest nudne, bo hasła i pytania powtarzają się. Poza tą drobną wadą bardzo podoba mi się ilość kart i rysunków. Ciężko, aby do jednego hasła z gry na grę trafił się ten sam obrazek, albo para obrazków. Wariant podstawowy, gdzie gracze wykładają po jednej karcie bardziej mi odpowiada. Fajna gra na imprezy i spotkania ze znajomymi.

Plusy

  • Proste zasady
  • Dużo kart

Minusy 

  • Problem z wymyśleniem pytań
  • Szybko się nudzi w jednym gronie

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

5 Replies to “Gra na emocjach – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *