Escape Room Podróż w czasie – recenzja

Lubicie Escape Roomy? Ja bardzo lubię, dlatego z chęcią siadłem do gry. Rozwiązywanie zagadek to coś, co zawsze lubię robić o każdej porze. Czy wydawnictwu FoxGames udało się przenieść pokoje do gry karcianej? Czy są tak samo interesujące? Przekonajcie się.


Escape Room Podróż w Czasie

Podróż w czasie

Czas gry: około 60 minut
Wydawca: FoxGames
Wiek: 12+
Liczba graczy: 1-6
Mechanika: łamigłówki, odkrywanie kart
Tematyka: Podróż w czasie

Zawartość pudełka:

 • 60 kart

Wykonanie


Jeśli chodzi o wykonanie tego Escape Rooma, to jest dobre. Niewielkie pudełko zawiera tylko karty – nawet instrukcja jest na nich napisana. Są dużych rozmiarów, co fajnie się sprawdza podczas chaosu, który momentami panuje podczas gry. Dzięki temu karty są widoczne, przejrzyste i nie ma problemu z ich odczytaniem. Kolorystyka gry jest również bardzo fajna i miła dla oka. Najważniejsze w wykonaniu jest chyba jasność czytanego tekstu, a on jest w dobry sposób napisany. Jest prosty i zrozumiały, więc nie ma problemu przy zagadkach. Grafiki są też bardzo fajne i powinny spodobać się każdemu. Więcej niestety nie mogę Wam zdradzić 🙂


Rozgrywka


Rozgrywka w Escape Room Podróż w czasie jest naprawdę prosta. Zadaniem graczy będzie wyjście z pokoju, w tym przypadku przejście gry w 60 minut. Każdy błąd będziemy oznaczać „X”, który na koniec doda nam 5 minut do naszego czasu. Gra jest jednorazowa – kolejne przejścia będą bez sensu, bo będziemy znali odpowiedzi.

Nie ma tutaj specjalnych mechanik, zasad, czy jakiś cudów, tylko obracanie kart. Jeśli znamy odpowiedź, po prostu odwracamy kartę i sprawdzamy rozwiązanie. Dodatkowo, tak jak w klasycznych Escape Roomach będziemy znajdywać przedmioty, które pozwolą nam rozwiązać niektóre zagadki. Będziemy je  odkładać na bok, aby pomogły nam później. W grze będziemy mieć cztery talie, a każda z nich będzie odkrywać nowe tajemnice. Możemy je rozwiązywać dowolnie, jednak z czasem wykonanie jednej talii będzie konieczne, aby ruszyć w innej.

Jeśli uda się  graczom zmieścić w 60 minutach, wygrywają.

Pudełko1


Recenzja gry Escape Room Podróż w czasie


Nie mogę dużo napisać o grze, aby nie zepsuć wam zabawy. Wykonanie gry jest dobre, a przede wszystkim czytelne. Podczas szybkich łamigłówek i obracania kart nie było problemu z ich czytelnością. Zasady również są mega proste, jednak same łamigłówki mogą być wymagające. My grę przeszliśmy w 5 osób w czasie 47 minut. Bawiliśmy się bardzo dobrze, jednak pięcioosobowy skład, to o wiele za dużo. Wydaje mi się, że najlepiej rozegrać grę na dwie lub trzy osoby, by w większej ekipie czasem wkrada się trochę chaosu, a wymiana poglądów może być nieco zbyt zażarta. Sama historia w grze jest ciekawa, jednak chodzi tutaj głównie o łamigłówki.

Bardzo lubię gry logiczne i łamigłówki, więc ten Escape Room był fajnym wyborem. Może was trochę przerazić, że gra jest jednorazowa, jednak po przejściu możecie spokojnie się z kimś wymienić. Jeśli znacie kogoś, kto ma inną edycję, to wymiana 1:1 i za 40 złotych macie już 2 gry rozegrane. (Nadal możecie przecież sprzedać)

Podsumowanie Escape Room Podróż w czasie

Jeśli lubicie Escape Roomy i łamigłówki nie stawiają przed wami wyzwania, to ta gra jest dla was. Fajny przerywnik między cięższymi grami i ciekawa do pogrania z dziećmi czy ze znajomymi.

Plusy
 • Przypomina prawdziwy Escape Room
 • Sporo ciekawych zadań i łamigłówek
 • Możecie się na spokojnie wymienić
Minusy
 • Średnio działa w większym gronie

Przydatne odnośniki

Grę najtaniej kupisz tutaj!

Link do strony wydawnictwa

Inne gry od FoxGames


Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

 

Escape Room: Podróż w czasie - podsumowanie
Overall
6.7/10
6.7/10
 • Wykonanie - 6.5/10
  6.5/10
 • Mechanika - 6.5/10
  6.5/10
 • Radość z gry - 7/10
  7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *