Na końcu języka – recenzja

Gracze kolejno wykładają karty. Gdy na kartach 2 graczy pojawi się ten sam obrazek, następuje pojedynek! Jak najszybciej podaj wtedy hasło z kategorii znajdującej się na karcie przeciwnika! Wygraj jak najwięcej pojedynków! Bądź szybszy od rywali – powiedz to, co masz na końcu języka!

Na końcu języka

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek:10+
Liczba graczy: 3-6
Mechanika: mówienie słówek
Tematyka: zgadywanka

Zawartość gry:

  • instrukcja
  • 192 karty

Wykonanie


Ciężko rozpisywać się pod tym tematem, bo w pudełku znajdziemy tylko karty. Są one podzielone na dwie talie: czerwoną i niebieską. Nie różnią one się niczym, tylko tematami. W każdej z nich znajdziemy 88 kart z kategoriami oraz 8 kart specjalnych. Na kartach znajdują się symbole oraz wcześniej wspomniane kategorie. Ikony są wydrukowane w dość minimalistyczny sposób. Wszytkich symboli w grze jest osiem: serce, świnka, bomba, kostka, duch, kwiatek, żarówka i ryba. Pudełko dość solidne, a wypraska w środku praktyczna.


Rozgrywka


Rozgrywka w grę Na końcu języka jest banalnie prosta. Gracze w odpowiedniej kolejności wykładają karty z wybranego przez siebie stosu. Układają je przed sobą, co tworzy odrębny stos kart awersem do góry. Gdy na kartach dwóch graczy pojawi się taki sam obrazek, dochodzi do pojedynku. Gracze ci muszą jak najszybciej podać hasło pasujące do kategorii wskazanej na karcie przeciwnika! Jeżeli mu się to uda zabiera kartę przeciwnika do siebie jako punkt (nie na stos). Jeżeli tym razem odsłonięta karta na stosie przeciwnika pasuje symbolem do innej osoby, wtedy zaczyna się kolejny pojedynek i tak w kółko aż do momentu, gdy żaden symbol nie będzie się już powtarzał. Tą zasadę mogą zmienić również karty specjalne, które po wyłożeniu dodają nowe możliwości pojedynku np obrazek kwiatka vs obrazek świnki. Możliwości i haseł jest tutaj mnóstwo. Grę wygrywa gracz, który wygra najwięcej pojedynków.


Podsumowanie


Na końcu języka to bardzo szybka i dynamiczna gra imprezowa, przy której na pewno nikt nie będzie się nudził. Gra oferuje nam ogrom możliwości i różnych haseł. Pojedynki są bar

dzo szybkie, więc cały czas trzeba być skupionym na rozgrywce. Bardzo podoba mi się dodanie kart specjalnych, które jeszcze bardziej zwiększają nam możliwości na pojedynki. Rozgrywka przynosi wiele frajdy i śmiechu, jednak każda kolejna gra w takim samym gronie nie bawi już tak bardzo. Hasła mogą się z czasem zacząć powtarzać. Karty wykonane solidnie, hasła i grafiki czytelne wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Na końcu języka to bardzo dobry wybór, jeśli lubicie gry imprezowe i często spotykacie się w większym gronie na gry planszowe. Warto wybrać ten tytuł ze względu na prostotę, dynamikę i niezliczoną ilość uśmiechów na twarzach. Warto wspomnieć na koniec, że gra otrzymała parę nagród:

  • Najlepsza Gra Imprezowa (Szwecja, 2016)
  • Najlepsza Gra Imprezowa (Dania, 2014)
  • Nagroda MENSA Select (USA, 2010)

Plusy

  • Fajne wykonanie
  • Dużo kart
  • Duża ilość kategorii
  • Karty specjalne

Minusy

  • Powtarzalność w takim samym gronie

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

Inne gry z wydawnictwa Nasza Księgarnia:
Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

KubaGra na Facebooku

 

Na końcu języka znajdziecie również na REBEL.PL

Author: Jakub

Kuba od lat pasjonuje się grami planszowymi, grami wideo i komiksami. Przez jakiś czas pracował w sklepie z planszówkami, prowadził prelekcję, a także zajęcia z gier dla dzieciaków. Uwielbia opowiadać i dzielić się wiedzą o grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *