Duże i Włochate – recenzja

A Tobie z czym kojarzy się „duże i włochate”? Jakie skojarzenie wywołuje „twarde i spiczaste”?  Duże i włochate
to imprezowa gra skojarzeń, która rozbawi Cię do łez! Dobierz słowa
i przekonaj innych, że Twoje skojarzenia są najtrafniejsze,
najzabawniejsze i najlepsze!

Duże i Włochate

Czas gry: 30 minut
Wydawca: Trefl Joker Line
Wiek: 8+
Liczba graczy: 4-8
Mechanika: zgadywanki
Tematyka: zgadywanie haseł

Zawartość gry

  • instrukcja
  • 110 kart
  • 9 drewnianych żetonów
  • klepsydra

Wygląd i wykonanie


W pudełku średniego rozmiaru znajdziemy sporo kart z przymiotnikami, które posiadają na rewersie grafikę taką jak na pudełku. Przymiotniki napisane na kartach są przejrzyste i proste w przeczytaniu, co ułatwia znacząco rozgrywkę. Poza kartami,w pudełku znajdziemy również drewniane żetony, które będą nam służyć podczas głosowania.
Oprócz tego znajdziemy klepsydrę, która znacząco usprawni rozgrywkę.
Wszystko wygląda dobrze, ale nie niesamowicie. Na kartach nie ma specjalnych detali, a żetony są jednokolorowe. Poziom wykonania oceniam na przeciętny.


Rozgrywka


Już sam tytuł dość “niesmaczny”, a co dopiero podczas grania… Zasady w grze Duże i Włochate są naprawdę proste, więc można szybko je wytłumaczyć i siadać do zabawy.
Podczas tury jeden z graczy zostaje sędzią, który z trzech dobranych kart wybiera dwie. Każdy z biorących udział graczy ma teraz za zadanie wymyślić hasło, pasujące do obu przymiotników. Ostatni gracz, który nie zdążył udzielić odpowiedzi zostaje zgadującym. Jego zadaniem, będzie odgadnięcie najlepszej odpowiedzi, którą wybiera sędzia. Jeżeli zgadujący wybierze to hasło, co sędzia, otrzymuje jeden punkt. Gracz, którego odpowiedź została wybrana za najlepszą odpowiedź otrzymuje dwa punkty. W przypadku kiedy zgadujący wybierze złą osobę, traci punkt jeżeli jakiś posiada. W kolejnej turze sędzią zostaje kolejny gracz. Jeżeli podczas określonego czasu tylko jedna osoba wymyśliła hasło, dostaje trzy punkty.
Osoba, która na koniec uzbiera najwięcej kart (punkty) zostaje zwycięzcą.
Rozgrywka trwa trzy rundy dla 4-6 graczy lub dwie dla 6-8 osób.


Podsumowanie


Jak sama nazwa wskazuje jest to gra o dość niefortunnych skojarzeniach. Tytuł idealnie odzwierciedla pomysły i hasła, które padają podczas gry. Świetnie rozwija to kreatywność i umiejętność szybkiego myślenia oraz… umiejętności perswazji! Trzeba przecież jakoś wyjaśnić swoją odpowiedź. Planszówka Duże i Włochate idealnie sprawdza się na imprezie, gdzie jest radosna i zabawowa atmosfera. Gra o wiele lepiej sprawdza się w większym gronie – usprawnia to rozgrywkę i ilość śmiesznych haseł. Podczas gry z młodszymi planszówkowiczami polecam usunąć niektóre “nieodpowiednie” hasła. Lepiej gra sprawdza się tylko w gronie dorosłych, bo może dość do wielu ciekawszych, nie zawsze “odpowiednich” pomysłów 😉 W skrócie, zabawny i wesoły produkt.

Plusy

  • Wiele możliwości
  • Regrywalność
  • Dość proste zasady
  • Dobra na imprezy

Minusy 

  • Nie zawsze odpowiednie dla dzieci

 

 Dziękuję wydawnictwu Trefl Joker Line za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

https://www.trefl.krakow.pl/

 

Zapraszam do kolejnych recenzji już wkrótce, a
jeśli chcesz być na bieżąco to polub
stronę na Facebooku! 🙂

KubaGra na Facebooku 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *