Dr. Eureka – recenzja

Szaleństwo w laboratorium! Dr. Eureka potrzebuje waszej pomocy! Przerzucajcie składniki między właściwymi fiolkami i we właściwej kolejności, aby zostać najlepszym chemikiem!Eureka


Dr. Eureka

Czas gry: 15 min
Wydawca: Bard
Wiek: 6+
Liczba graczy: 1-4
Mechanika: przerzucanie kulek

Zawartość gry:

  • 54 wyzwania
  • 24 kulki (8 zielonych, 8 czerwonych, 8 fioletowych)
  • instrukcja
  • 12 fiolek na kulki

Rozgrywka


Eureka pudełkoKażdy z graczy stara się jako pierwszy wykonać wyzwanie z karty, która pokazuję kombinacje kulek i fiolek. Aby to się stało, gracze muszą przekładać kulki z fiolek do fiolek w taki sposób, aby żadna z nich nie wypadła. Nie wolno pomagać sobie rękami! Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza uzyska 5 punktów (wykona jako pierwsza 5 kart wyzwań). Niby proste? To tylko pozory… Niekiedy sekwencje są trudne i trzeba trochę się natrudzić. Pierwszy gracz, który ułoży swoje fiolki we właściwej kolejności musi krzyknąć “eureka”.
Dr. Eureka posiada również inny wariant rozgrywki. W tej opcji gracze po odkryciu karty wyzwania licytują kto wykona jak najmniej ruchów. Jeśli komuś się uda w tyle ruchów ile zadeklarował (lub mniej) dostaje punkt.
Eureka kulki

Wykonanie


Na pierwszy rzut oka rzucają się plastikowe fiolki. Podczas rozgrywki są obijane, wywalane i zrzucane co powoduje szybkie rysowanie. Już po paru partiach widać, że zaczynają gorzej wyglądać. Innym aspektem do którego się przyczepię jest wypraska. Gra mogła by zajmować o wiele mniej miejsca i zwolnić część półki na inne tytuły. Reszta, czyli kulki i wyzwania zostały wykonane dobrze. Kulki nie niszczą się, a karty są czytelne i jasne dla każdego.
Eureka karty

 Podsumowanie


Eureka kulkiGra wydawać się może trochę dziecinna, jednak w gronie dorosłych również przynosi wiele frajdy. Testowana była na młodszy bracie jak i starszych graczach-wszyscy byli zadowoleni. Dr.Eureka to bardzo ciekawe rozwiązanie na rodzinne spotkania, a szczególnie na imprezy z dużą ilością napojów procentowych 🙂 Gra wykonana w ciekawy sposób, jednak można byłoby trochę dopracować fiolki. Ten tytuł ma w sobie coś, co bawi każdego, kto w niego zagra-to bardzo wysoki plus. Dr. Eureka spodoba się chyba każdemu.
Plusy
  • Gra dla każdego
  • Uczy szybkiego myślenia
  • Ciekawa mechanika
  • Cieszy każdego podczas gry

Minusy

  • Po paru grach fiolki zaczynają się rysować
  • Zajmuje trochę za dużo miejsca
Eureka fiolki
Dr. Eureka znajdziecie również na REBEL.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *