Story Cubes – recenzja

Story Cubes to bardzo prosta, a jednocześnie genialna gra towarzyska, która dostarczy wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening wyobraźni.


Story Cubes

Czas gry: Dowolny
Wydawca:Rebel
Wiek: 3+
Liczba graczy: 1+
Mechanika: rzucanie kośćmi, tworzenie historii

Zawartość gry:

  • 9 kostek z obrazkami (każda z 6 innymi rysunkami)
  • instrukcja
  • bardzo przemyślane magnetyczne pudełko do trzymania kostek


Na czym polega gra?


Rzucamy wszystkimi kostkami i rozpoczynamy swoją opowieść. Historyjka musi opierać się na obrazkach przedstawionych na kościach. Kolejność układania opowiadania jest dowolna, ogranicza ją tylko nasza wyobraźnia.


Potencjał gry


Story Cubes wydaje się z pozoru nudna, jednak jest wspaniałym rozwiązaniem na towarzyskie spotkania, luźną grę z drugą połówką czy rozwijaniem wyobraźni malucha. Dzięki kostkom otrzymujemy nieograniczoną liczbę możliwości, każda nasza historia będzie inna! Gra dostarcza wiele godzin ciekawej i kreatywnej zabawy dla każdego. Gdy obrazki nam się znudzą możemy dorzucić parę nowych kostek z dodatków. Jest ich naprawdę wiele…


Wykonanie


Każda kostka przykuwa uwagę w swojej prostocie i wykonaniu. Rysunki przedstawione na ściankach są przejrzyste, oczywiste oraz bardzo dokładnie wygrawerowane. Nikt nie będzie miał problemu z ich odczytaniem. Pudełko gry Story Cubes zostało bardzo dobrze przemyślane. Kostki nie hałasują ani nie wypadają. Rozwiązaniem jest magnes, który nie pozwala, aby pudełko się otworzyło.


Podsumowanie


Story Cubes to malutka gra kościana, która bardzo przypadła mi do gustu. Jest to świetne rozwiązanie na każde spotkanie ze znajomymi. Gra uczy, rozwija i przynosi wiele frajdy. Polecam ją wszystkim jako lekki przerywnik między cięższymi tytułami.


Plusy

  • Regrywalność
  • Doskonała dla dzieci
  • Dobrze wykonana
  • Nie duża, można ją zabrać wszędzie

Minusy

  • Może szybko się znudzić

 

 

 

 

Story Cubes znajdziecie również na REBEL.PL

One Reply to “Story Cubes – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *