Boss Monster: Następny poziom – recenzja

Boss Monster: Następny poziom to zaskakująco wydana gra karciana w stylu 8-bitowym. Tak, to gra z ilustracjami stylu dawnych gier komputerowych. Wcielamy się w niej w jednego z 12 bossów broniących swoich komnat przed walecznymi bohaterami!  

Zawartość pudełka:

 • 12 kart bossów
 • 75 kart komnat
 • 31 kart czarów
 • 42 karty walecznych bohaterów
 • Instrukcja
 • Karta pomocy/Szybkie wprowadzenie do gry


Zasady rozgrywki


Choć gra ma proste zasady, to jednak nie podejmę się ich opisania, niech same zaprezentują się na kartach:


Wrażenia

Na pierwszy rzut oka największe wrażenie oczywiście robią karty, które zostały wykonane w stylu danych, 8-bitowych gier znanych choćby z Pegasusa (podobno). Świetnie pasują do tematu rozgrywki, już sam ich styl bardzo przypadł mi do gustu. Po paru rozgrywkach gra przynosi sporo frajdy zarówno przy grze dwu osobowej, jak i czteroosobowej. Wiele kombinacji, łączenie umiejętności kart, czy też używanie czarów mocno zmieniają oblicze każdej rozgrywki!
Ciężko tutaj mówić o jakiejś specjalnej taktyce do zwycięstwa, bo za każdym razem otrzymujemy inne karty i właśnie do nich trzeba się dostosować.


Moja ocena


Gra posiada bardzo ciekawą mechanikę, jak również tematykę. Walczenie z bohaterami będąc bossem to coś nowego. Warto tutaj wspomnieć, że jest to kolejna część tej gry, więc można ją łączyć z wcześniej wydanym Boss Monsterem! Nie grałem w poprzednią odsłonę tego tytułu, dlatego ciężko jest mi oceniać, która z nich jest lepsza. Pewnym minusem gry jest tylko jej pudełko. Wypraska jest kiepsko wykonana, nieporęczna i już po kilku rozgrywkach zaczyna się niszczyć, jednak gra sama w sobie jest bardzo dobra i jest warta swojej ceny. Wspaniale wykonane karty oraz mechanika gry stoją naprawdę na wysokim poziomie. Polecam fanom 8-bitowego stylu jak również fanów klimatów RPG.


Podsumowanie: 
Tytuł: Boss Monster: Następny poziom
Czas gry: 30min
Wydawca: Trefl Joker Line 
Dla: 13+
Liczba graczy: 2-4
Rodzaj gry: Karciana
Godna polecenia: Tak, ale nie wszystkim

 

You may also like...

3 komentarze

 1. 8 listopada 2017

  […] Dodatek będzie współgrał zarówno z Boss Monster, jak i Boss Monster: Następny Poziom. […]

 2. 26 kwietnia 2018

  […] Monster: Gra karciana o budowaniu podziemi” (samodzielna gra)„Boss Monster 2: Następny poziom”  (samodzielna gra)„Boss Monster: Niezbędnik bohatera” (dodatek)„Boss Monster: […]

 3. 11 stycznia 2019

  […] Monster: Gra karciana o budowaniu podziemi” (samodzielna gra)„Boss Monster 2: Następny poziom”  (samodzielna gra)„Boss Monster: Niezbędnik bohatera” (dodatek)„Boss Monster: […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *