Dixit 7: Wizje – recenzja dodatku

Dixit 7: Wizje to jeden z dodatków do fantastycznej gry Dixit. Dzięki nowym kartom gra staje się o wiele ciekawsza oraz przynosi wiele nowych, wspaniałych pomysłów!

Zawartość dodatku

  • 84 nowe, pięknie zilustrowane karty
  • instrukcja

Co wnosi dodatek?


Dodatek nie wnosi żadnych nowych wariantów, ani sposobu rozgrywki, które są w podstawowej grze Dixit. Wszystkie zasady znaleźć tutaj.
Dodaje on nam jednak więcej kart, które ponowne włączą naszą wyobraźnię, otworzą głowę na nowe pomysły i możliwości. Ten dodatek skupia się na takiej tematyce jaką sugeruje tytuł, zaczyna się zabawa w Wizje. Rysunki nie należą do prostych, ani oczywistych, jednak właśnie o to chodzi w tej grze.


Karty


Grafiki na nich zostały pięknie przygotowane przez Marine Coudray, są one jednak narysowane zdecydowanie inaczej niż podstawowa wersja gry, w zupełnie innym stylu. Warto zaznaczyć, że w pierwszym dodruku 21 kart jest pozłacanych! Oto część z nich:

 


Moja ocena


Dodatek to wspaniały wybór dla osób, które uwielbiają Dixita i spędzają sporo czasu właśnie przy tym tytule. Więcej kart to przecież więcej zabawy! Temat dodatku jest bardzo ciekawy, jednak momentami wymaga sporo kreatywności, aby dopasować odpowiednie skojarzenie. Według mnie gra warta polecenia i oczywiście zakupu!

Podsumowanie: 
Tytuł dodatku: Dixit 7: Wizje
Wydawca: Rebel
Dla: 8+
Liczba graczy: 3-6
Rodzaj gry: Karciana
Godna polecenia: Oczywiście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *