Gry planszowe idealne na imprezę

Mieliście czasem problem z wyborem gry na imprezę? A może jeszcze żadnej nie macie i zastanawiacie się w co zainwestować?  Na rynku jest naprawdę
sporo przeróżnych gier, ale ja wybrałem specjalnie dla was tylko część, które dla mnie najlepiej pasują na takie okazje.


6 bierze

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-10
Cena: od ok. 30zł
Gracze będą układać rzędy z kart, do których będą dokładać karty. Ten, który położy szóstą kartę, zbiera punkty karne. Świetnie sprawdza się zarówno w 4 osoby, jak i 8.
Recenzja: tutaj!

 

Diamenty

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-8
Cena: od ok. 65zł
Gracze będą wchodzili do jaskini w celu zdobycia jak największej ilości kryształów. Liczy się spryt i odpowiednie decyzje, aby wynieść najwięcej skarbów. Gra posiada spory element blefu, który nieźle rozkręci każdą imprezę.
Recenzja: tutaj!

 

 

VuDu

Wiek: 8+
Ilość graczy: 3-6
Cena: od ok. 50zł
Moja ulubiona gra imprezowa. Gracze będą rzucali na siebie klątwy, aby zdobyć punkty. Gracz musi wykonywać zadanie (klątwę) w zależności co piszę na karcie. Może być to gra na stojąco, udawanie myszy, czy nawet granie ze złączonymi łokciami. Idealna, jeśli towarzystwo jest otwarte i nie boi się przedziwnych wyzwań.

 

Skull

Wiek: 10+
Ilość graczy: 3-6
Cena: od ok. 25 zł

Znowu gra blefu, tym razem w mniejszym wydaniu. Tutaj jednak główną mechaniką jest licytacja. Gracze będą obstawiali ile kwiatów znajduje się na żetonach położonych na stole. Jeśli odpowiednio trafi i odkryje zadeklarowaną ilość – zdobywa punkt. Świetnie się sprawdza od czterech+ graczy.

 

Fuse

Wiek: 10+
Ilość graczy: 1-5
Cena: od ok. 60zł

Tym razem gra kooperacyjna, gdzie gracze wspólnie będą rozbrajali bombę. Macie na to tylko 10 minut. Współpraca i odpowiedni podział kostek to klucz do wygranej. Gra szybka, dynamiczna, akurat na wprowadzenie osób do zabawy. Idealna żeby rozruszać znudzone towarzystwo.
Recenzja: tutaj!

Colt Express

Wiek: 10+
Ilość graczy: 2-6
Cena: od ok. 90zł

Ostatnia i zarazem największa pozycja w tym zestawieniu. Gracze wskakują do pociągu i próbują zdobyć jak najwięcej skarbów. Uczestnicy będą rzucali karty, które potem będą odpowiednio rozpatrywane. Niektóre będą zakryte, niektóre odkryte – nigdy nie wiemy jak potoczy się runda. Chaos i nagłe zmiany na planszy wprowadzają sporo śmiechu do zabawy, dzięki czemu ten tytuł świetnie pasuje na spotkanie ze znajomymi.


Wszystkie ceny są orientacyjne i pochodzą ze strony Ceneo.pl
Dajcie znać w komentarzach, czy udało wam się kupić jakąś grę i jakie inne tytuły polecacie 🙂

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *